هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   178   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

با تغيير كاربري برخورد می کنیم


مديرعامل شركت عمران شهر جديد پرند گفت: با شفاف‌سازي كه در مورد پرداخت‌ها صورت گرفته، این امیدواری را در مردم ايجاد كرده‌ايم كه در صورت پرداخت هزينه‌ها واحد مورد نظرشان را تحويل خواهند گرفت.
به گزارش پیام ساختمان، باران هاشم زهي با تاکید بر نقش واسط شركت عمران شهرهاي جديد به افتتاح 3500 هزار واحد مسكن مهر در 21 بهمن‌ماه اشاره کرد و افزود:رويكرد ما براي افتتاح با گذشته فرق مي‌كند و ما صرفاً مسكن مهر افتتاح نكرديم بلكه پروژه‌هاي روبنايي كه حداقل نيازهاي خدماتي مردم هستند را نيز به بهره‌برداري رسانديم.
مديرعامل شركت عمران شهر جديد پرند ادامه داد: پروژه‌هاي پيش رو نيز همكاري دستگاه‌هاي متولي امور زيربنايي را مي‌طلبد و جزو وظايف قانوني آنهاست كه اين امور را به انجام برسانند و در حال انجام نيز هستند. وی در مورد روند واگذاري مسكن مهر گفت: بعضي از واحدها افزايش قيمت داشته‌اند و به اين دليل 30 درصد نهايي آورده مردم به‌صورت علي‌الحساب است و به‌صورت تدریجي به آنها اعلام مي‌كنيم.
هاشم زهی گفت: بر اساس برنامه مالي و اجرايي که تنظيم كرده‌ايم تا پايان سال 93 تمام واحدها تحويل داده می‌شوند چرا که تسهيلات آنها جذب‌شده و تنها بايد سهم متقاضي بيايد تا پروژه‌ها تكميل شوند. وي افزود: اگر اين دو اتفاق مهم يعني تكميل طرح‌هاي زيربنايي و آورده مردم  انجام شود، برنامه مالي ما صورت پذيرفته است و در مورد برنامه اجرايي سازنده آمادگي كامل دارد كارهاي اجرايي نیز را در مقياس ماه و هفته و روز انجام داده و واحدها را تحويل دهد.
مديرعامل شركت عمران شهر جديد پرند در خصوص واگذاري امور شهري به شهرداري پرند تا پايان سال 92 نیز گفت: شهرداري فازهاي 1 و 2 و 3 را در اختيار گرفته  و طبق صورت‌جلسه‌ای كه با مسئولان استان، استاندار وقت، مديرعامل شركت مادر تخصصی شهرهاي جديد و شهردار وقت تنظيم شده، ديگر فازهاي شهر پرند نیز تا پايان سال 92 تحويل شهرداری خواهد شد. وي در مورد نگراني بابت عدول از طرح جامع و تفصيلي شهر پرند گفت: اعتقاد ما هم بر اين است كه شهرهاي جديد بر اساس طرح هاي جامع و تفصيلي توسعه يابد كه به تأیید شوراي عالي معماري و شهرسازي كشور رسيده است. ضمن اینکه در تدوين طرح‌ها و اعمال تغييرات حقوق شهروندان بايد رعايت شد.
هاشم‌زهي در مورد تغييراتي كه عليرغم طرح جامع و تفصيلي شهر صورت گرفته، گفت: ما اقدامات خود را براي جلوگيري از اين كار انجام داده و به مبادي قانوني هم اعلام كرده‌ايم و مخالف هرگونه تغيير كاربري در شهر هستيم مگر اينكه بر اساس برنامه جامع و تفصيلي باشد كه برنامه‌اي مدون، مصوب و كارشناسي شده است. وي خاطرنشان کرد: ما اقدامات قانوني خود را به كميسيون ماده 5 و حتي معاونت معماري و شهرسازي وزير هم فرستاده‌ايم كه يقين داريم جلوي موضوعاتي كه خلاف قانون است گرفته مي‌شود.