هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   178   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیام ساختمان مرجع معتبر رویدادهای نمایشگاهی صنعت ساختمان

حسین حیدری
برای مجموعه پیام ساختمان از اولویت های کاری است که در یکایک نمایشگاه ها و همایش های مربوط به حوزه صنعت ساختمان در سراسر کشور حضور فیزیکی مستقیم داشته باشد. نه تنها خبرنگاران در تمامی افتتاحیه و اختتامیه مراسم نمایشگاه ها و همایش ها خود را متعهد می دانند که حضور داشته باشند،پرسنل روابط عمومی هم با برپایی غرفه ای اختصاصی در تمام رویدادهای مهم ،پایگاهی برای توزیع رایگان نشریه بین بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان حاضر در نمایشگاه ها و همایش ها فراهم می‌آورد تا بدین وسیله توانسته باشیم به صورت مستقیم دسترسی به اخبار مستند را برای مخاطبین گرامی و آن دسته از کسانی که موفق به آمدن نمایشگاه ها و همایش‌ها نشدند امکان پذیر سازیم.در زیر رویداد های 2 هفته اخیر را می توانید مطالعه بفرمایید:
همایش و نمایشگاه برترین های صنعت ساختمان و سیستم های سرمایشی و گرمایشی
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان دومین همایش و نمایشگاه برترین های صنعت ساختمان و سیستم های سرمایشی و گرمایشی از 14 تا 16 بهمن‌ماه در مصلای تهران برگزار شد. ازآنجاکه پیام ساختمان حامی رسانه‌ای این نمایشگاه بود، قبل و در حین برپایی آن، اقدام به توزیع رایگان نشریه بین شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه نمود.
نمایشگاه بین‌المللی قیر، آسفالت و عایق‌ها در تهران
پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قیر، آسفالت، عایق‌ها و ماشین‌آلات وابسته روز 16 بهمن‌ماه با حضور مازیار حسینی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران؛ میرشفیعی، معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی و مقدس‌نژاد، مدیرکل دفتر فنی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شد و تا 19 بهمن ادامه داشت.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان در این نمایشگاه چهار روزه که با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی برگزار شد، شرکت‌کنندگان تازه‌ترین دستاوردها، فناوری‌ها، ماشین‌آلات و محصولات خود را به نمایش گذاشتند. معرفی توانمندی‌ها و پیشرفت های تکنولوژیکی، ایجاد فرصت‌ها و فضاهای رقابتی سالم، دسترسی به مقامات و مسئولان، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با مسئولان، آموزش اپراتورهای دستگاه‌های آسفالت، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نهایتاً ارتقای کیفی در اجرای پروژه‌های عمرانی و ساختمانی از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه بود.
گفتنی است پیام ساختمان ضمن داشتن غرفه اختصاصی در این نمایشگاه  اقدام به توزیع چند هزار نسخه از نشریه به طور رایگان بین بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان نمود.
نمايشگاه آسانسور، پله‌برقي و صنايع وابسته در تهران
سومين نمايشگاه آسانسور، پله‌برقي و صنايع وابسته ،16 بهمن آغاز به‌کار کرد و در روز 19 بهمن‌‌ماه به کار خود خاتمه داد.
در مراسم افتتاح این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، عبدالوهاب سهل‌آبادي، رئيس خانه صنعت و معدن و کیومرث فروتنی، مدیرکل دفتر صنایع ماشین‌سازی و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند.
در سومين نمايشگاه آسانسور، پله‌برقي و صنايع وابسته 200 شرکت داخلی و شرکت‌هایی از کشورهای ترکیه، ایتالیا، کره‌جنوبی، هند و امارات آخرین محصولات خود را به نمایش گذاشتند.
پیام ساختمان در این نمایشگاه ضمن دارا بودن غرفه اختصاصی اقدام به توزیع چند هزار نسخه رایگان نشریه در بین غرفه داران و بازدیدکنندگان نمود.
کارگاه تخصصی مشترک ایران و آلمان
با موضوع شهرهای جوان، بهینه‌سازی مصرف انرژی
مطالعه موردی: شهر جدید هشتگرد
کارگاه تخصصی مشترک ایران و آلمان با موضوع «شهرهای جوان، بهینه‌سازی مصرف انرژی، مطالعه موردی: شهرجدید هشتگرد» با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و استادان دانشکده فنی برلین آلمان شنبه 19 بهمن‌ماه در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان بناست بعد از امضا کردن تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری، طرح آزمایشی بهینه‌سازی مصرف انرژی در شهر جدید هشتگرد اجرایی شود. در این کارگاه آموزشی دو روزه طرف های ایرانی و آلمانی به تبادل اطلاعات پرداختند .پیام ساختمان به‌عنوان حامی رسانه‌ای در این کارگاه حضور داشت و اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود.
نشست خبری مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران
با هماهنگی روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، یکشنبه 20 بهمن‌ماه نشست خبری دکتر فریبرز واحدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در ساختمان اداره کل راه و ترابری سابق، در خیابان دماوند تهران برگزار شد. در این نشست خبری خبرنگار پیام ساختمان حضور داشت و به انعکاس اخبار این نشست خبری پرداخت.
انتخابات انجمن انبوه‌سازان استان تهران
اعضای انجمن انبوه‌سازان استان تهران یکشنبه 20 بهمن‌ماه به‌منظور حضور در انتخابات این انجمن، برای بار دوم، و این بار در مجموعه باغ چای در خیابان عطار تهران، دور هم جمع شدند اما باز هم به علت به حدنصاب نرسيدن اعضا انتخابات برگزار نشد.
در این گردهمایی خبرنگاران پیام ساختمان هم حضورداشته و به گفتگو با انبوه‌سازان پرداختند.
مراسم بهره‌برداری از چند پروژه در پرند
به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامي‌، دوشنبه 21 بهمن‌ماه مديرعامل شركت عمران شهر‌هاي جديد كشور در شهر جدید پرند مجموعه‌ای از پروژه‌هاي مسكوني و خدماتي را به ارزش 2 هزار ميليارد ريال افتتاح کرد.
به گزارش خبرنگاران پیام ساختمان، محسن نريمان، معاون وزير راه و شهرسازي، مديرعامل و اعضاي هیئت‌مدیره شركت عمران پرند، امام‌جمعه شهر پرند، فرماندار شهرستان رباط‌کریم و تني چند از مسئولان در شهر جديد پرند، در این مراسم حضور داشتند و پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده شامل 3 هزار و580 واحد مسكوني مهر و تعدادي پروژه فرهنگي، تجاري و رفاهي بودند.
گزارش کامل این بازدید را در همین شماره از پیام ساختمان می‌خوانید.
دیدار با رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور
ازآنجاکه پس از انتخابات کانون سراسری انبوه‌سازان کشور فرصتی برای دیدار و هم‌اندیشی بین پیام ساختمان و این تشکل تخصصی کشور پیش نیامده بود، مدیران دو مجموعه مذکور، روز 23 بهمن‌ماه را غنیمت شمردند و قرار یک ملاقات را گذاشتند. به این منظور مدیرمسئول و سردبیر پیام ساختمان به دیدار مهندس جمشید برزگر،که در انتخابات اخیر، به ریاست کانون سراسری انبوه‌سازان کشور برگزیده شد، رفتند. در این دیدار طرفین بر همکاری‌های قوی و گسترده آتی تاکید کردند.