امیدواریم کاردان‌ها به رسمیت شناخته شوند

شمار نشریه : 178

سازمان نظام کاردانی یکی از سازمان‌هایی است که علیرغم وجود قانون مصوب برای اشتغال به کار اعضای آن در صنعت ساختمان از طرف مسئولان و دست‌اندرکاران مورد غفلت واقع شده است، نتیجه اینکه برخی از اعضای آن به شغل‌های کاذب رو آوردند و برخی دیگر بلافاصله در آزمون کارشناسی برای مهندس شدن شرکت کرده‌اند؛ در آستانه روز مهندس به سراغ سید رسول ناجی، رئیس سازمان نظام کاردانی استان اصفهان رفتیم تا نظر وی را پیش روی شما قرار دهیم. بخوانید:
پیام ساختمان: به عنوان نخستین سؤال عملکرد نظام مهندسی استان‌ها را چگونه دیده‌اید؟
ساخت‌وساز‌های ما گویای این مطلب است که اغلب نظام‌های مهندسی استان‌ها عملکرد خوبی نداشته‌اند. پس از اینکه نظام مهندسی ساختمان شکل گرفت و نظارت بر ساختمان‌ها به مهندسان ناظر واگذار شد، همواره شاهد بوده‌ایم که مهندسان ناظر از ابتدا تا انتهای پروژه تنها دو سه بار از ساختمان بازدید می‌کنند و در نهایت گزارش مرحله‌ای کیفیت ساختمان را امضاء می‌کنند. متأسفانه نظام مهندسی استان‌ها هم از کنار این موضوع به راحتی می‌گذرند و در حال حاضر مالکان ساختمان‌ها باید برای نظارت بر ساختمانشان از یک متخصص کار بلد استفاده کنند و دل‌خوش به کار مهندسان ناظر نباشند. حتی سهل‌انگاری نظام مهندسی استان‌ها باعث شد تا شهرداری به دلیل صوری بودن نظارت‌ها برای اجرای ساختمان‌ها حاضر به الزام استفاده از مجریان ذی‌صلاح نشود.
پیام ساختمان: عملکرد شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی را چگونه دیدید؟
در سال 1380 که کانون کاردان‌ها به صورت مستقل شکل گرفت، نظام مهندسی ساختمان، همواره با حساسیت خاصی با کاردان‌ها برخورد کرد که البته مسبب اصلی دفتر تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی است. شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها به صورت یک‌جانبه به نفع نظام مهندسی صادر می‌شود و حتی نظام مهندسی به وزارت راه و شهرسازی خط می‌دهد! در تبصره 2 ماده 12 قانون نظام مهندسی آمده است که در جایی که کارشناس نباشد، باید از کاردان استفاده شود. با این مصوبه کاردان باید در مرز‌ها کار کند. با آمدن آقای هاشمی هم این موضوع قوت گرفت. به هر حال امیدواریم با آمدن آقای ترکان حق کاردان‌ها به رسمیت شناخته شود. 
پیام ساختمان: به نظر شما اخلاق حرفه‌ای در بین مهندسان کمرنگ شده است؟
بخش زیادی از این موضوع به بحث پول بر می‌گردد. حدود 30 سال در وزارت راه و شهرسازی بودم و شاهد بودم که مهندسانی که از بالاترین دانش برخوردار بودند در کارشان مقررات ملی ساختمان و دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کردند، چرا که پول محوری باب شده بود. البته این تمام ماجرا نیست بلکه اعتقاددارم اگر پول کافی هم در اختیار مهندسان گذاشته شود باز هم اخلاق حرفه‌ای آنها درست نمی‌شود. این کار نیازمند فرهنگ‌سازی وسیع است که باید از طرف نظام‌های مهندسی صورت بگیرد.
پیام ساختمان: فکر می‌کنید با وجود کاردان‌ها گره ساخت‌وساز باز می‌شود؟
ما نمی‌گوییم این کار به تنهایی از عهده کاردان‌ها بر می‌آید. ما اعتقادداریم این کار با همکاری مهندسان و کاردان‌ها انجام می‌شود، کاردان‌ها واحد‌های اجرایی هم پاس کرده‌اند و حتی یک کاردان رشته معماری، به یک کارشناس رشته عمران در بحث طراحی ارجحیت دارد! چرا که یک کاردان 45 واحد تخصصی در این زمینه پاس می‌کند اما کارشناس عمران در نهایت سه واحد پاس می‌کند و متأسفانه نظام مهندسی توجهی به این موضوع ندارد و وزارت راه و شهرسازی هم توجهی نمی‌کند؟!