بناي ما حمايت از توليد داخلي است

شمار نشریه : 178

گروه تأسیسات: سومين نمايشگاه آسانسور، پله‌برقي و صنايع وابسته روز چهارشنبه 16 بهمن‌ماه با حضور عبدالوهاب سهل‌آبادي، رئيس خانه صنعت و معدن و کیومرث فروتنی مدیرکل دفتر صنایع ماشین‌سازی و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت  در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد. در اين نمايشگاه كه تا 19 بهمن ادامه يافت تعداد 200 شرکت شامل شرکت‌های داخلی و شرکت‌هایی از کشورهای ترکیه ،ایتالیا، کره‌جنوبی، هند و امارات آخرین محصولات خود را به نمایش گذاشتد.
 سهل‌آبادی در مراسم افتتاحیه و در پاسخ  به خبرنگاران گفت: بايستي امكانات بيشتري تدارك ديده شود و اين نمايشگاه به‌هیچ‌وجه لايق كشور ما نيست و جامعه توليدي و صنعتي كشور انتظار نمایشگاه بهتری داشتند. رئيس خانه صنعت و معدن افزود: اميدوارم وزارت صنعت، معدن و تجارت در اين زمينه فعاليت‌هاي بيشتري انجام دهد.
سهل‌آبادي با اشاره به واحدهای توليدي و صنعتی کشور انتظارات بيشتري دارند و بايد نمايشگاهي در خور شأن آنها داشته باشيم ، گفت: من فقط به توليدكنندگان تبريك مي‌گويم كه علیرغم محدودیت های موجود همواره خودشان را در میان صنایع جهان مطرح می‌کنند و امیدواریم بتوانیم در آینده نمایشگاهی باکیفیت برای معرفی هرچه بیشتر این واحدها برگزار کنیم.
كيومرث فروتني نيز در زمينه تسهيل كار براي توليدكنندگان گفت: در اين زمينه اقداماتي صورت گرفته و در آينده هم صورت خواهد گرفت.
وي ادامه داد: آنچه مي‌توانم به صورت آشكار بگويم اين است كه بناي وزارت صنعت، معدن و تجارت حمايت بيشتر از توليدكنندگان داخلي است، چه در زمينه كل محصول و چه در زمينه قطعات توليدي آسانسور به گونه‌اي باشد كه مردم به استفاده از آن ترغيب شوند.
مدیرکل دفتر صنایع ماشین‌سازی و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر بازرسي‌ها منظم‌تر باشد و سامان بيشتري بگيرد مردم به سمت توليدات داخلي رو مي‌آورند.