هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   177   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

5 اشتباه دکوراسیونی

گروه معماری و دکوراسیون: برای اینکه خانه‌تان دکوراسیون زیبایی داشته باشد و در آن احساس آرامش کنید باید قواعد و اصولی را رعایت کنید.برخی بسیار زحمت می‌کشند اما نمی‌توانند به دکوراسیون دلخواه خود دست پیدا کنند.برای دستیابی به دکوراسیون مورد علاقه خود،از انجام ۵ اشتباهی که در ادامه مطلب گفته‌شده پرهیز کنید.
درهم‌برهم بودن
 برای هر چیزی باید جای مخصوصی وجود داشته باشد. به‌هم‌ریختگی حتی بهترین طراحی‌ها را دچار تزلزل کرده و به آنها چهره‌ای زشت می‌دهد. به‌هم‌ریختگی همچنین حس اضطراب و سنگین بودن فضا را به شما می‌دهد، پس سعی کنید از شر آن خلاص شوید. حداقل سالی یک‌بار نگاهی دوباره به دکور خود بیندازید و وسایلی که دیگر دوست ندارید را کنار بگذارید. به‌جای استفاده از تعداد زیادی وسایل کوچک، از یک وسیله بزرگ‌تر بهره ببرید. بچه‌ها وسایل زیاد دارند، پس سعی کنید به آنها نظم بدهید.
بی‌رنگ بودن
 در رنگ دکوراسیون بسیاری از خانه‌ها از بژ، کرم و سفید استفاده شده است. دیوار‌هایتان را به رنگ‌های دیگر دربیاورید. اگر از بی‌تناسب بودن رنگ جدید می‌ترسید، از رنگ بژ تیره استفاده کنید. یادتان باشد که سقف را نیز حتماً رنگ کنید.
پوشش پلاستیکی محافظ
 اغلب وسایل و مبلمان در حین فروش دارای روکش پلاستیکی محافظ هستند تا در هنگام حمل‌ونقل کثیف نشده و آسیب نبینند. به‌محض ورود وسایل به خانه هر گونه پوشش پلاستیکی روی صندلی‌ها، چراغ‌ها، کاناپه و هر چیز دیگر را بردارید. اگر کودکی در خانه دارید که می‌ترسید مبلمان را کثیف کند، از روکش‌هایی به‌غیراز نایلون اولیه استفاده کنید، پوشش‌هایی که به‌راحتی بتوانید در حین استفاده کودک از مبلمان، آن را کشیده و پس از بازی آن را بردارید. همچنین می‌توانید مبلمانتان را دوباره با پارچه ضد لک از جمله وینیل با نمای چرم بسازید.
گل و گیاه ارزان‌قیمت مصنوعی
فقط زیبایی آنها را تحسین می‌کنید اما به ندرت پیش می‌آید که گیاهان مصنوعی خانه را تمیز کنید، به‌ویژه آنهایی را که در بالای کابینت قرار گرفته است. گل‌های مصنوعی، پیچک‌های پلاستیکی و گل‌های خشک‌شده را دور بریزید. فضای بالای کابینت را خالی  نموده و فقط از چند چراغ استفاده کنید. اگر مجبور به استفاده از گل مصنوعی هستید، پس پول بیشتری هزینه کرده و گیاهانی باکیفیت بالا‌تر تهیه کنید و یادتان نرود که لااقل هر ماه یک بار آنها را گردگیری کنید.
استفاده از آیتم‌های عام برای پر کردن فضا
دکوراسیون خانه شما باید نمایانگر سلیقه و مدل زندگی شما باشد، نه یک غرفه نمایش برای محصولات محبوب یا وسایل موجود در ویترین مغازه سر خیابان! خانه‌تان را با گنجینه‌های خود تزیین کنید، وسایلی که به اصرار خریده‌اید و همه در رنگ و اندازه هماهنگ هستند، وسایلی را که در سفرهای خود، از سمساری‌ها، آنتیک‌فروشی‌ها و جاهای دیگر خریداری کرده‌اید، را به‌کار ببرید.