هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   177   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیام ساختمان، حامی رسانه ای نمایشگاه‌ها و همایش‌ها

حسین حیدری
برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در زمینه‌های گوناگون صنایع عمرانی و ساختمانی در کشور ما گواه آشکاری بر رشد و توسعه این صنایع طی دو سه دهه گذشته است. مجموعه «پیام ساختمان» در طی 10 سال گذشته همواره کوشیده است تا تمام فعالیت های صورت گرفته در حوزه صنایع ساختمانی و عمرانی سراسر کشور را پوشش خبری مناسب دهد و اکنون به خود می‌بالیم که توانسته‌ایم در بین اهالی این حرفه و صنعت به جایگاهی دست یابیم که حامی رسانه ای  شما در نمایشگاه‌ها و همایش‌های گوناگون این حوزه باشیم که کم افتخاری نیست و بسی خوشحال‌تر خواهیم بود اگر شما را همواره در کنار خود ببینیم. آنچه هر هفته در این صفحه می‌خوانید گوشه‌ای از فعالیت‌ها و رویدادهای نمایشگاهی در حوزه صنایع عمرانی کشور است که پیام ساختمان با حضور در آنها اقدام به پوشش رسانه‌ای نموده است
برگزاری همزمان سه نمایشگاه:
در و پنجره، فرصت های سرمایه‌گذاری در مسکن، مدیریت پسماند
محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران روز یکشنبه 29 دی‌ماه شاهد آغاز به‌کار همزمان سه نمایشگاه بود: پنجمين نمايشگاه بین‌المللی در و پنجره و صنايع وابسته، ششمين نمايشگاه بين المللي فرصت‌هاي سرمایه‌گذاری در مسکن و انبوه‌سازی و سومين نمايشگاه پسماند، بازيافت و بيومَس.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان این سه نمایشگاه به شکل همزمان در روز 29 دي‌ماه که مصادف با ولادت حضرت رسول (ص) و روز هوای پاک بود آغاز به‌کار کرده و در دومین روز از بهمن‌ماه به‌کار خود خاتمه دادند. البته در طی چند روزی که این سه نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا بود، پیام ساختمان اقدام به برپایی غرفه‌ای در فضای باز نمایشگاه و توزیع رایگان چند هزار نشریه در بین بازدیدکنندگان و غرفه‌داران این نمایشگاه نمود.
کنفرانس صنعت احداث و انرژی
چهارمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی با رویکرد ظرفیت‌سازی، ایجاد توانمندی و ماندگاری شرکت‌ها و سازمان‌های پروژه‌محور آخرین روز دی‌ماه در هتل المپیک تهران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان هدف از تشکیل این کنفرانس استفاده از روش‌های نوین تأمین منابع مالی در پروژه‌های صنعت احداث و انرژی و صدور خدمات فنی و مهندسی بود.در این کنفرانس چگونگی شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها و تبیین راهکارهای ارتقای جایگاه شرکت‌ها در بازارهای جهانی برای انتقال و استفاده از فناوری‌های نوین و ایجاد اشتغال در کشور توسط کارشناسان، متخصصان، اساتید و اندیشمندان حوزه ساختمان و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت. نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه‌ای در این همایش اقدام به توزیع رایگان نشریه در بین مدعوین نمود.
نشست خبری قائم‌مقام وزیر در طرح مسکن مهر
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، نشست خبری احمد اصغری مهرآبادی، قائم‌مقام وزیر در مسکن مهر روز پنجم بهمن‌ماه در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. قبل از شروع رسمی این نشست خبری، خبرنگاران از مهندس مهرآبادی به خاطر انجام مصاحبه با برخی خبرگزاری‌ها درست یک روز پیش از برگزاری نشست خبری گلایه کرده و از وی خواستند صرفاً مسائلی را مطرح کند که در گفتگوی روز پیش با رسانه‌ها مطرح نکرده است! در این نشست خبری مهندس مهرآبادی به ارائه گزارشی از حوزه مسکن مهر پرداخت و سپس خبرنگاران به طرح سؤالات خود پرداختند.
بازدید مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از پرند
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، روز سه شنبه 8/11/92 محسن نريمان، مديرعامل شركت عمراني شهرهاي جديد از پروژه‌های‌ آب‌رساني، حفر چاه و ايستگاه پمپاژ آب در شهر جدید پرند بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، معاون وزير راه و شهرسازي در انتهای این بازدید یک روزه به خبرنگار پیام ساختمان گفت: با كمكي كه از سوي شركت‌ مادرتخصصي عمران و بهسازی شهری کشور صورت گرفته و با دستور مقام عالي وزارت براي تقويت بنيه مالي شركت آب و فاضلاب، تأمين 1.7 مترمكعب بر ثانيه آبي كه مورد نياز شهر پرند است در افق طرح آب رساني قرار گرفته است.
وي افزود: اين طرح شامل حفر تعدادي چاه‌ در منطقه احمدآباد مستوفي و شمس‌آباد  است كه با خط لوله‌هايي آب اين چاه‌ها بايد جمع‌آوري شود. همچنين با  ايستگاه‌هاي پمپاژ و مخازن جمع‌آوري اين آب طرح جامعي را تشكيل مي‌دهد و اميد مي‌رود سال بعد يعني حوالي تيرماه ظرفیت آب موجود در پرند را به دو برابر برسانيم.
گفتنی است خبرنگاران پیام ساختمان در این بازدید یک روزه از زیرساختهای مسکن مهر پرند، حضور یافتند و اقدام به تهیه گزارش و مصاحبه نمودند که آن را در همین شماره از نشریه می توانید مطالعه نماید. 
نشست جامعه و تشکل های حرفه‌ای معماری و شهرسازی
روز هشتم بهمن‌ماه سال جاری اولین نشست تخصصی جامعه و تشکل‌های حرفه‌ای معماری و شهرسازی کشور برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و مهندس پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی از جمله سخنرانان مراسم آغازین این نشست تخصصی که در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، بودند و به طرح مسائلی در خصوص ساخت‌وساز انسان‌محور پرداختند. دکتر آخوندی در بخشی از سخنان خود با اشاره به مشکلات متعدد موجود در جامعه گفت: مسائل موجود در کشور را هیچ وزیری نمی‌تواند حل کند و من هم نمی‌توانم که این گفته انعکاس بسیاری در رسانه‌ها یافت.