هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

هفتمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان قزوین برگزار می‌شود

برگزاری نمایشگاه‌های صنعت ساختمان فرصت مطلوبی است تا فعالان این صنعت بدون حضور واسطه‌ها گرد هم بیایند و از تجربیات همدیگر استفاده کنند. در نمایشگاه‌های بین‌المللی قطعا حضور خارجی‌ها نیز به رشد هر چه بیشتر این صنعت کمک خواهد کرد و باعث ورود بسیاری از تکنولوژی‌ها و مصالح جدید به ساخت وساز‌ها خواهد شد. در همین راستا "هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، مسکن، انبوه سازی،صنایع و تجهیزات وابسته" قزوین تحت عنوان CB20014 QAZVIN   توسط «شرکت جام» برگزار می‌شود. در همین خصوص گفتگویی با مریم دهقان، مدیر عامل این شرکت داشته‌ایم که در زیر آمده است.
لطفا در مورد زمان و مکان برگزاری نمایشگاه توضیحاتی ارائه فرمایید؟
ضرورت به کارگیری علم و عمل برای دستیابی به رشد و توسعه پایدار در این صنعت، صرفه جویی در منابع و انرژی و افزایش بهره وري در صنعت ساختمان "شرکت جام" را بر آن داشت تا  با بهره گیری از  سال‌ها تجربه خود، میزبان برپایی هفتمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، مسکن،انبوه سازی، صنایع و تجهیزات وابسته قزوین تحت عنوان CB20014 QAZVIN  از تاريخ 29بهمن لغایت2 اسفند ماه  سال92، با حمايت سازمان‌ها، مراکز، موسسات، مطبوعات، انجمن ها و تشكل‌های دولتی و غیردولتی و همچنین شرکت‌های فعال مرتبط در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی قزوین  باشد.
چه اهدافی را  از برگزاری این نمایشگاه دنبال می‌کنید؟
اعتقاد دارم ایجاد تحول ارتباطی – اقتصادی، صرفه جویی در انرژی، امنیت در ساختمان، زیبایی در فضاها، فرهنگ‌سازي بازارتولید، مصرف وتجارت توام با علم، تغییرتکنولوژی و بکارگیری فن‌آوري‌های نوین، ساختارهای معماری اصولی، ساده‌انگاری در ساختمان و همچنین ايجاد خلاقيت براي گذر از فرهنگ سنتي به مدرن و راه رسیدن به این اهداف هموار نمی‌گردید مگر با تغییر نگرش به چگونگی حضور در نمایشگاه‌های تخصصی و ایجاد مثلث ارتباط تخصصی  مشارکت‌کننده، بازدید‌کننده و برگزارکننده، و به طبع آن حمایت و حضوری فعال در هفتمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، مسکن،انبوه سازی ،صنایع و تجهیزات وابسته قزوین که برای رسیدن به این هدف تلاش بی وقفه دارد.
مهم‌ترین محور‌های نمایشگاه کدامند؟
صرفه‌جویی در انرژی، امنیت در ساختمان، زیبایی در فضاها؛
برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی چه دستاورد‌هایی برای صنعت ساختمان ما خواهد داشت؟
با توجه به این که نمایشگاه فضایی است کاملا ارتباطی و تخصصی و رسالت آن تغییر و تحول در صنعت است، مسلما برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده، نمایشگاه می تواند با گردهمایی متخصصان و مسئولان محترم و مشارکت‌کنندگان و بازدید‌کنندگان در این فضای ارتباطی، روند حل مشكلات موجود در صنعت را هموار ساخته، بستري مناسب براي تبادل اطلاعات و فن‌آوری روز دنیا و بهترين وسيله بازاريابي و توسعه بازار در صنعت، پویایی، رشد و توسعه را با ارائه توانمندی‌های  مشارکت کنندگان محترم در فضاي رقابتی سالم، به نام نمایشگاه فراهم می نماید.
چه دستاورد‌هایی برای مهندسان خواهد داشت؟
مسلما مهندسان محترم با حضور در این فضای ارتباطی با آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های روز دنیا در جهت ایجاد تغییر و تحولات مطلوب و بهینه در صنعت ساختمان آشنا شده و می توانند با اعمال روش‌ها و دستاوردهای جدید در صنعت ساختمان، گامی مثبت در رشد و توسعه و شکوفایی صنعت بردارند و به نسبت نیاز خود از بازار برداشت نمایند.
آیا شرکت‌های خارجی هم در این نمایشگاه حضور دارند ؟ حضور آنها چه تاثیری بر کیفیت نمایشگاه خواهد گذاشت؟
با توجه به شرایط موجود، حضور مستقیم شرکت های خارجی را نداریم ،اما قطعا نمایندگان شرکت‌های خارجی در نمایشگاه حضور خواهند داشت. حضور شرکت‌های خارجی مسلما بر کیفیت نمایشگاه تاثیر مثبت خواهد داشت.
آیا فیلتری برای گزینش شرکت ‌کنندگان در نمایشگاه دارید؟ لطفا توضیح دهید.
بله، مسلما کیفیت، نوع فعالیت و تخصصی بودن مشارکت‌کنندگان با توجه به زمینه فعالیت های موجود در صنعت ساختمان برای برآورده کردن نیازهای بازدید کنندگان محترم نمایشگاه از جمله موارد مهمی است که ما را ملزم به دقت در جذب شرکت ها می کند.
در پایان اگر صحبتی دارید، بفرمایید.
در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مسئولان محترم نشریه وزین و پربار پیام ساختمان و سعه صدر ایشان، از شرکت های معتبر محترم جهت حضور در نمایشگاه و کلیه متخصصان و مسئولان محترم مرتبط برای بازدیداز نمایشگاه ازساعت  21- 15 در تاریخ مذکور، با هدف هر چه پر بارتر شدن نمایشگاه دعوت به عمل می آید.