هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تشکیل «کمیته رسیدگی به شکایت از پیمانکاران»

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تخلف برخی پیمانکاران مسکن مهر گفت: با توجه به شکایت‌های فراوان از عملکرد برخی پیمانکاران، «کمیته رسیدگی به شکایت از پیمانکاران» در مجلس تشکیل می‌شود.
علی‌نعمت چهاردولی با بیان این‌که کار مجلس نظارت است، تصریح کرد: باید با وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها هماهنگی لازم انجام شود تا آمار دقیقی در رابطه با عملکرد پیمانکاران به‌دست آید.
وی ادامه داد: برخی پیمانکاران ادعا می‌کنند کار ساخت‌وساز پروژه‌های مسکن مهر باقیمانده، این در حالی است که تقریباً کار تمام‌شده و آنها عمداً آن را تکمیل نمی‌کنند. پیمانکاران عمداً پروژه‌ها را تحویل نمی‌دهند و به‌قول‌معروف کار را نیمه‌تمام گذاشته‌اند تا وام بیشتری بگیرند یا از آورده مردم استفاده بیشتری کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که پیمانکاران در بحث‌های دیگری از تسهیلات استفاده می‌کنند و پروژه‌های مسکن مهر را تکمیل نمی‌کنند تا دیرتر آن را تحویل دهند، اظهار کرد: بر این اساس پیشنهاد تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت از پیمانکاران را به مجلس ارائه کرده‌ایم تا مشخص شود پروژه‌های مسکن مهر چقدر پیشرفت فیزیکی دارند و دلیل پیشرفت کم بعضی از واحدها و کم‌کاری بعضی‌ پیمانکاران چیست.
چهار دولی ادامه داد: چنانچه پیمانکاران تسهیلات را دریافت نکرده‌اند باید فکری برای آنها کرد و باید مشخص شود دلیل پیمانکارانی هم که از تحویل واحدهای مسکن مهر خودداری می‌کنند، چیست تا به‌این‌ترتیب حق‌وحقوق مردم ضایع نشود. وی با تاکید بر این‌که نیاز است قوه قضائیه نیز به این موضوع به‌صورت جدی وارد شود و به آن بپردازد، افزود: حقوق مردم ضعیف نباید پایمال شود. مردمی که دار و ندار خود را فروخته و آورده اولیه را پرداخت کرده‌اند، اما پیمانکار واحد مسکونی آنها را تحویل نمی‌دهد.
چهاردولی با تاکید دوباره بر این‌که پیشنهاد تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت از پیمانکاران به مجلس ارائه‌شده و پیگیر آن خواهیم بود، گفت: در بحث پرداخت‌های غیرقانونی از آورده متقاضیان به پیمانکاران مسکن مهر شکایت‌های فراوانی داریم که با تشکیل کمیته مذکور به‌سرعت به آنها رسیدگی خواهد شد.
هم‌اکنون بخشی از پروژه‌های مسکن مهر به دلیل «تخلفات پنهان» همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند چرا که باوجود پرداخت‌های غیرقانونی برخی پیمانکاران ادعای پرداخت نشدن تسهیلات را دارند و از تحویل مسکن مهر خودداری می‌کنند.