هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بازار مسکن در جهان


    کاهش  قیمت مسکن
 در اسپانیا

بر اساس پیش‌بینی برخی بنگاه‌های معاملاتی، خانه‌های اعیانی در سال جدید با کاهش تدریجی قیمت مواجه خواهند شد. حراج قیمت مسکن در اوج قیمت بازار کاهش تدریجی را در نیمه اول سال 2014 به دنبال خواهد داشت. به گفته آژانس معاملاتی Lucas Fox حراج سالیانه که نزدیک به 3 برابر سال‌های گذشته بوده، باعث شد تا خریداران اروپای شمالی از جمله روسیه و آسیای میانه و نیز چین که بسیار مشتاق به دریافت ویزای طلایی اسپانیا هستند رو به خرید خانه‌های اعیانی و ویلایی آورند. 12 ماه گذشته یک سال موثر در بازار معاملات اسپانیا به شمار می‌رود که توانست توجه سرمایه‌گذاران خارجی را به این کشور جلب کند.

  سیر صعودی ملک در بریتانیا

بر اساس آخرین گزارش‌های ثبت‌شده در مرکز آمار بریتانیا، میانگین سالانه قیمت املاک در انگلستان و ولز تا پایان سال 2013 ، به میزان 2/3 درصد افزایش یافته است. به این معنی که هم اکنون این عدد به 411/165 پوند رسیده است. آمار نشان می‌دهد که میانگین ارزش ملک سند دست‌دوم در پایان سال 2013 حدود 23 درصد کاهش داشته که این عدد در جنوب شرقی بریتانیا به بیشترین سیر نزولی یعنی 39 درصد رسیده است.

  سال جدید ، نرخ جدید

برخلاف انتظارات از کاهش نرخ مسکن ایالات‌متحده در سال ،2014 در سال جدید کماکان قیمت‌ها افزایش داشته است. آمار و ارقام حاکی از آن است که در اولین ماه از سال جدید بیش از 6/0 درصد رشد قیمت بوده که به‌پیش بینی کارشناسان این عدد تا پایان سال بیش از 6/4 درصد خواهد شد.
مترجم : مهدی رنجبر
 منبع:  www.globalpropertyguide.com