هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

راه اندازی تونل‌های انرژی در ایران

معاون وزیر نیرو با تشریح ویژگی‌های بودجه برقی سال آینده کشور از راه‌اندازی تونل‌های انرژی در استان‌های مختلف خبر داد و برنامه‌های ساخت و توسعه نیروگاه‌های برق خورشیدی خانگی و مقیاس کوچک را اعلام کرد.
 هوشنگ فلاحتیان در جمع مدیران صنعت برق با اشاره به مذاکرات دولت و مجلس برای بهبود وضعیت صنعت برق کشور در قالب لایحه بودجه سال 1393، گفت: یکی از مهمترین ویژگی های بودجه برقی ایران در سال 1393، ایجاد ساز و کارهای متعدد و متنوعی به منظور پرداخت بدهی های معوق برقی وزارت نیرو به پیمانکاران است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه در کنار پرداخت بدهی ها افزایش سهم انرژی های نو و تجدیدپذیر در سبد انرژی کشور از دیگر اولویت های کاری سال آینده صنعت برق کشور است، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین سناریوهای افزایش تولید برق پاک، ساخت نیروگاه های جدید برق خورشیدی است.
فلاحتیان با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی برای توسعه نیروگاه‌های برق خورشیدی خانگی در ادارات و ساختمان‌های دولتی و حتی مسکونی، اظهار داشت: در مرحله اول دستگاه‌های دولتی و فرمانداری‌ها می‌توانند با نصب صفحات خورشیدی زمینه ساز توسعه تولید برق پاک خورشیدی در کشور باشند.
معاون وزیر نیرو همچنین یکی از سیاست‌های برقی کشور را توسعه تونل‌های انرژی یاد کرد و افزود: هم اکنون تونل‌های مختلف 132 کیلوولتی برق در اکثر استان های کشور در مرحله طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی  قرار دارد.