هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   175   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

درخواست تضمین امنیت سفیران مهندسی

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی اعلام کرد: واقعه تروریستی در استان دیاله عراق نیازمند اقدامات لازم برای تضمین امنیت جان سفیران مهندسی ایران از سوی این کشور است و بغداد باید نسبت به آن جدیت داشته باشد.
انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران که مرکب از چند صد شرکت فعال دولتی و خصوصی در این عرصه است، از دستگاه دیپلماسی کشور درخواست کرده تا در رایزنی و تعامل جدی و مستمر با همکاران عراقی از تکرار چنین رخدادهای تلخی جلوگیری نمایند و با تضمین فضایی امن برای ساختن جهانی بهتر، اجازه ندهند که خون فرزندان میهن و فعالان بی ادعای صنعت احداث در عرصه بین المللی پایمال شود.
گفتنی است بیش از 30 شرکت ایرانی در کشور عراق فعالیت دارند که روز جمعه 22 آذرماه گذشته، در استان دیاله عراق 15 مهندس ایرانی در حمله مسلحانه افراد تروریست ناشناس کشته شدند.
صدور خدمات مهندسی به کرواسی
معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: شرکتهای ایرانی برای حضور و مشارکت در پروژه‌های خدمات فنی و مهندسی کرواسی آمادگی دارند و در حال حاضر فرصت مناسبی برای توسعه همکاریها بین دو طرف فراهم شده است.
سیدمهدی میرابوطالبی در نشست مشترک هیئت تجاری ایران و کرواسی با اشاره به توانمندی شرکت‌های ایرانی در زمینه خدمات فنی و مهندسی، گفت: باید زمینه توسعه فعالیت‌های مشترک تجاری به‌وجود آید. معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران، جاذبه های توریستی دو کشور را فرصت مناسبی برای توسعه همکاری‌ها بین ایران و کرواسی دانست.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی توانایی بالایی در زمینه صادرات مواد غذایی و ایجاد شرکت‌های مشترک بین دو کشور دارد، گفت: توسعه همکاری‌ها بین ایران و کرواسی می‌تواند زمینه صدور بیشتر کالا به بازارهای اروپایی را فراهم سازد.