هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   173   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رونمایی از آسفالت سنگدانه ای جدید

با تولید و بهره برداری از آسفالت ماستیکی سنگدانه ای سالانه افزون بر 24 هزار میلیارد ریال در هزینه های مصرفی برای روسازی و راهسازی راه ها صرفه جویی می شود.

میلاد زمانی فر مدیر فنی واحد تولیدکننده این نوع آسفالت در چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی گفت: آسفالت ماستیکی سنگدانه در قشر رویه محورهای پرترافیک، بنادر، فرودگاه درسراسرجهان استفاده می شود که در این نمایشگاه رونمایی شده است.

وی افزود: تجربه استفاده از این نوع آسفالت نشان می دهد که عمرمفید این نوع آسفالتها درجاده هایی با حجم ترافیکی ساعتی بالا، بیش از20 سال است.

زمانی فر اظهار داشت: کشورهایی مانند انگلیس ، نروژ، آمریکا، روسیه، چین، استرالیا، کره جنوبی، ارمنستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، قزاقستان و هند از کشورهایی هستند که در آنها از این نوع آسفالت به صورت گسترده استفاده می شود.

وی گفت: این نوع آسفالت در مقایسه با آسفالت های سنتی به لحاظ استحکام، مقاومت در برابر لغزندگی، مقاومت در برابر تغییر شکل دائمی و دوام متمایز است. مدیرفنی شرکت دانش آوران فاتح همچنین با اشاره به اینکه آسفالت ماستیکی سنگ دانه ای با استخوان بندی درشت دانه شامل سنگدانه، قیر، فیلر و الیاف است، تاکید کرد: این ترکیب نوین روسازی، درصد درشت دانه بالا و فضاهای خالی کمتر و قیر بیشتری نسبت به آسفالت های سنتی دارد.

وی افزود: این نوع آسفالت به خاطر میزان قیربیشترو کیفیت بالای مصالح مورد نیاز، درهزینه اولیه اندکی گران تر است اما با توجه به عمرمفید قابل توجه، افزایش خدمات دهی روسازی در ابعاد ایمنی، سازه ای و تسهیل ترافیک وکاهش هزینه های تغییر نگهداری وهمچنین سهولت اجرا برای کاربران ، مجری و کارفرما صرفه اقتصادی دارد.