بازدید مسئولان از ستاد خبری پیام ساختمان

شمار نشریه : 173

جمعی از مسئولان و دست‌اندر کاران صنعت ساختمان در جریان برگزاری چهارمین نمایشگاه راه وشهرسازی و صنایع وابسته از ستاد خبری پیام ساختمان بازدید کردند.

اعطاي وام مقاوم‌سازي بافت فرسوده

معاون وزير راه و شهرسازي و مدیرعامل شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري گفت: فايده نمايشگاه راه و شهرسازي اين است كه مجموعه‌هاي مرتبط مي‌توانند آخرين دستاورد‌ها و برنامه‌هايشان را به اطلاع مخاطبان خودشان برسانند.

محمد سعيد ايزدي در چهارمين نمايشگاه راه و شهرسازي با حضور در ستاد خبري پيام ساختمان از اعطای وام مقاوم‌سازی بافت فرسوده برای اولین بار خبر داد و گفت: به‌زودی میزان و زمان اعطای این تسهیلات اعلام می‌شود.

بستری برای ارائه توانمندی‌ها

رئيس مركز تحقيقات راه ، مسكن و شهرسازي گفت: نمايشگاه بستري برای ارائه توانمندي‌ها و قابليت‌هاي مجموعه‌هاي مختلف وزارت راه و شهرسازی است

محمد شكرچي زاده، در چهارمين نمايشگاه راه و شهرسازي با حضور در ستاد خبري پيام ساختمان با بيان اين مطلب، افزود:اميدواريم در سال آينده بخش خصوصي هم در نمايشگاه راه و شهرسازي حضور داشته باشد .

شهری جدید و پیشرو

مدیرعامل شهر جدید اندیشه گفت: اندیشه، شهری جدید و پیشرو است که در سیاست توسعه شهری پیش‌قراول و جزو یکی از موفق‌ترین شهرهای جدید است.

دکترمحمد آیینی در نمايشگاه راه و شهرسازي با حضور در ستاد خبري پيام ساختمان دلیل موفقیت این شهر را تحقق کامل اهداف پیش‌بینی‌شده در طرح جامع و تفصیلی این شهر ذکر کرد

واگذاری واحدهای مسکن ویژه تهران از نیمه اول سال93

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در استان تهران با بیان اینکه سعی بر این است که واحدها تا نیمه اول سال ٩٣ به متقاضیان واگذار شود، افزود: انتخاب واحدها را بر اساس اولویت بندی و امتیازات متقاضیان و متقاضیان خوش حساب تحویل می دهیم.

فریبرز واحدی درحاشیه چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی با حضور در ستاد خبري پيام ساختمان گفت : از زمان انعقاد قرارداد 15 ماه زمان قانونی برای تحویل واحدهای مسکن ویژه فرصت داریم که تاکنون بالغ بر هزار و 700 نفر برای امضای پیش قرارداد مسکن ویژه مراجعه کرده اند،

متولی نمایشگاه تخصصی باید تشکل مرتبط با آن باشد

رئیس انجمن انبوه‌سازان گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در برگزاری نمایشگاه‌ها باید به آن توجه کرد این است که متولی و برگزارکننده این‌گونه نمایشگاه‌های تخصصی، تشکل های مرتبط با آن باشد که خوشبختانه نمایشگاه امسال این ویژگی‌ها را دارا می‌باشد که نشان‌دهنده پیشرفت نمایشگاه است. ایرج رهبر در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور در ستاد خبري پيام ساختمان گفت: از آنجا که هفته قبل نمایشگاه صنعتی سازی را داشتیم ، نیاز زیادی به حضور دوباره شرکت های شهرسازی نبود ، بنابراین ستاد غرفه‌های راه‌سازی بیشتری در نمایشگاه حضور دارند.

نمایشگاه باعث ارتقای فرهنگ عمومی می‌شود

رئیس سازمان نظام کاردانی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های صنعت ساختمان جهت ارتقای فرهنگ عمومی مردم بسیار حائز اهمیت است

مهدی مؤذن، در حاشیه «چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی و صنايع وابسته» با حضور در ستاد خبري پيام ساختمان افزود: نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته می‌تواند خیلی باکیفیت‌تر از این باشد. شاید نخستین مشکل فوریت کارها باشد درحالی‌که می‌توان از چند ماه پیش برای برگزاری این نمایشگاه برنامه‌ریزی کرد.

سرمایه گذاری آلماني ها در مسكن ايران

در نمايشگاه راه و شهرسازي كه در مصلای تهران برگزار شد آلمانی‌هایی را می‌توانستید ببينيد كه در جستجوي بهترين فرصت‌ها نه براي فروش محصولات و ماشین‌آلات ساخت كشور خود كه برای سرمایه‌گذاری ساخت راه و خانه در ايران بودند.

بني كايلي (Benny Cayli) يكي از آلماني هايي است كه با حضور در ستاد خبري پيام ساختمان با خبرنگار پیام ساختمان به گفتگو پرداخت. وی توافق ژنو را مهم دانست و در خصوص دليل حضور شركتش در ايران گفت: ما فرصت هاي راه و شهرسازي را در ايران شناسايي كرده و در پروژه هايي كه از نظر اقتصادي داراي چشم انداز خوب و قابليت بازدهي باشد سرمايه گذاري مي كنيم.رابرت هونيگ (Robert Honig) سرمایه‌گذار دیگر از آلمان به خبرنگار ما گفت:‌ بازار ايران نه تنها براي آلمان كه براي همه جهان جذاب است و ما نمی‌توانیم از اين بازار صرف‌نظر كنيم.

تهاتر زمين با دولت

عضو هيئت مديره انبوه سازان نيز در روز چهارم در ستاد خبري پيام ساختمان حاضر شد و به بيان نظرات خود و همكارانش در زمينه نحوه تداوم مسكن مهر پرداخت.

حسن محتشم با بيان اينكه راه هايي براي تامين مالي پروژه هاي باقي مانده مسكن مهر وجود دارد تاكيد كرد: يكي از اين راه ها تهاتر زمين با دولت است.

تأمین اعتبار، تنها راه حل تحویل پروژه‌های نیمه‌تمام

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی در نمايشگاه راه و شهرسازي با حضور در ستاد خبري پيام ساختمان گفت: « شرایط دسترسی و توزیع مصالح استاندارد باید به گونه ای باشد که در فرایند ساخت و ساز رکود ایجاد نکند.» خلیل محبت خواه هشدار می‌دهد: عمده بدهکاری های استان از طرح های راه است و یکی از بدهکارترین وزارتخانه‌ها وزارت راه و شهرسازی و به تبع آن اداره کل راه و شهرسازی است. خليل محبت خواه افزود: در صورت پرداخت مطالبات پیمانکاران تا پایان سال سرعت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام برای تحویل بیشتر خواهد شد.

تعاونی ها نیازمند زمین هستند

از جمله افراد ديگري که در ستاد خبري پیام ساختمان حضور یافت مهندس اسماعیل خاکفرجی بود که مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونیهای مسکن کارکنان دولت است.

خاکفرجی در گفتگو با خبرنگاران پیام ساختمان.گفت: ما زمین مجانی نمی خواهیم. زمینها را به قیمت کارشناسی روز به ما بفروشند.

مسکن مهر جوانان را فلج کرد

مدیرعامل اتحادیه سراسری نظارت و هماهنگی تعاونی‌ها مسکن با حضور در ستاد خبري پیام ساختمان و گفتگو با خبرنگاران، گفت: مسکن مهر با مقروض کردن متقاضیان، دست و بال جوانان را بست.

علی خواجوی بجستانی که عضو کمیسیون تخصصی مسکن اتاق تعاون نیز هست ادامه داد: برای مسکن مهر، پول جوانان را گرفتند و آنان را وامدار بانک‌ها کردند، در عوض واحدی را در شهرک‌هایی به جوانان دادند که در آنجا نه کاری وجود دارد و نه هیچ چیز دیگر.

پیشرفت پروژه مصلی نیازمند تامین اعتبار

مهندس تقی رضایی، معاون اجرایی سازمان مجری ساختمان ها و تاسيسات دولتی و عمومی در ستاد خبري پیام ساختمان با اعلام این که پروژه مصلی در زمینی به مساحت 63 هکتار در دست اجراست گفت: حدود 100 هکتار زمین هم در طرف دیگر اتوبان برای طرح توسعه مصلای در نظر گرفته شده است.

مهندس رضایی افزود: اعتبار امسال مصلی 34 میلیارد تومان است که حدود 35 درصد از آن، در حدود 12 میلیارد تومان، تخصیص پیدا کرده است. رضایی کل اعتبار هزینه شده در مصلی تا کنون را در حدود 300 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مصلی حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به تناسب تخصیص اعتبارات کارهای آن پیش می رود.