اختیار مارا به نظام مهندسی ندهند

شمار نشریه : 172

گروه گزارش: در حالی بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار دارد که اصلاح این قانون با واکنش برخی مهندسان عضو خود سازمان نظام‌مهندسی و همچنین سازمان نظام کاردانی ساختمان رو‌به‌رو شده است. نکته تأمل‌برانگیز اینجاست که مدیریت سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و کمیسیون عمران به عهده یک نفر، یعنی سید مهدی هاشمی است و همین موضوع موجب شده تا برخی منتقدان عنوان کنند که این دو نهاد در بی‌خبری متولی اصلی ساخت‌وساز کشور (وزارت راه و شهرسازی) رأی موافق مجلس را برای تغییر قانون به‌دست آورند.

در شماره پیشین پیام ساختمان با دکتر هوایي، مدير كل دفتر مقررات ملّي ساختمان گفتگو کردیم که از عدم موافقت وزارت راه و شهرسازی با اصلاح قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان به شکل فعلی خبر داده بود. در این شماره نیز سراغ رئیس سابق سازمان نظام کاردانی ساختمان و رئیس فعلی سازمان نظام کاردانی استان فارس رفتیم. سید محمدحسین ساختمانی نیز همانند سایر کاردان های کشور تصویب اصلاحیه ارائه‌شده فعلی در مجلس را موجب این می‌داند که کل عملکرد و اختیارات سازمان نظام کاردانی ساختمان در سیطره سازمان نظام‌مهندسی قرار گیرد.

پیام ساختمان: ایراد شما به اصلاحیه قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان در چه موردی است؟

در اصلاحیه ماده چهار قانون نظام‌مهندسی، صلاحیت کاردان‌ها و معماران تجربی بر عهده نظام‌مهندسی گذاشته‌شده و در این زمینه هم هیچ هماهنگی با ما و هیچ کس دیگری نکرده‌اند. سازمان نظام‌مهندسی اگر بخواهد صلاحیت مهندسان را تعیین کند حق دارد چون تشکیلاتی صنفی است که خودشان باید کارهای مربوط به خودشان را انجام دهند و اصلاً سازمان های مردم‌نهاد هم همین است، ولی چرا کارهای مربوط به سازمان نظام کاردانی را آنها باید کنترل کنند؟

پیام ساختمان: فکر می‌کنید این ایراد چگونه به وجود آمده است؟

ازآنجاکه آقای مهندس سید مهدی هاشمی، در قالب رئیس کمیسیون عمران مجلس، نماینده همه مردم ایران هستند و باید از حق‌وحقوق همه ایرانیان دفاع کنند ولی چون ایشان رئیس شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان هم هستند متأسفانه از جهت ریاست بر این سازمان، قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان را به گونه‌ای تغییر داده‌اند که فقط منافع سازمان نظام‌مهندسی را تأمین می‌کند و حق‌وحقوق سایر اقشار و اصناف، نظیر کاردان‌ها و معماران تجربی را نادیده گرفته و زیر پا گذاشته‌اند. یعنی ایشان از جایگاه نماینده مجلس بودن و ریاست کمیسیون عمران استفاده کرده و به نفع سازمان نظام‌مهندسی قانون را عوض کرده‌اند. ما به شدت به این موضوع معترض هستیم و گلایه مندیم که چرا هیچ هماهنگی و یا جلسه مشترکی در این خصوص با ما نداشته‌اند. درصورتی‌که معمولاً وقتی می‌خواهند طرحی را به مجلس ارائه کنند قبلاً روی آن کارهای کارشناسی می‌کنند و از تشکل‌ها و اقشار مختلف مرتبط با آن موضوع نظرخواهی می‌کنند و نتیجه را به کمیسیون عمران می‌دهند. این دوستان در شورای مرکزی سازمان و کمیسیون عمران مجلس خودشان بریده‌اند و دوخته‌اند و بعد هم به صحن علنی مجلس برده و تصویب یک فوریت آن را هم گرفته‌اند. عن‌قریب این قانون تصویب می‌شود و ما از این به بعد هر روز باید با سازمان نظام‌مهندسی درگیر شویم.

پیام ساختمان: آینده این قانون را چه طور می‌بینید؟

این قانون صد درصد با شکست مواجه می‌شود. چون باید قانون در جامعه زمینه اجرا داشته باشد. تغییر قانون فعلی به این شکل ضعف قانون‌گذاری است و به نظر من مجلس نباید قانونی را مصوب کند که زمینه اجرای آن در جامعه وجود نداشته باشد. متن اصلاح‌شده صراحت دارد که تعیین صلاحیت مهندسان، کاردان‌ها و معماران تجربی با نظر سازمان استان و شورای مرکزی خواهد بود! یعنی سازمان نظام‌مهندسی در استان فارس باید صلاح بداند که صلاحیت کاردان های استان را در چه رشته‌ای بنویسد! بعد آن را بفرستند به شورای مرکزی در تهران و اگر تصویب شد، از طرف آنها به ما ابلاغ شود! یعنی تشکیلات خود هیچ انگاشته شده است.

پیام ساختمان: این حالت بهتر از این نیست که دولت برای شما تعیین صلاحیت کند؟

اگر قرار باشد تعیین صلاحیت کاردان‌ها را به خود ما ندهند ما بهتر می‌دانیم که صلاحیت ما را دولت تعیین کند تا اینکه سازمان نظام‌مهندسی هر کاری دلش خواست با ما بکند. در حال حاضر تعیین صلاحیت را، هم برای ما و هم برای نظام‌مهندسی، وزارت راه و شهرسازی انجام می‌دهد. استدلال این است که تشکیلات مردم‌نهاد باید کارهای خودش را خودش انجام دهد و دولت تصدی‌گری را کم کند. این امر خوب است ولی اختیار ما را نباید به سازمان نظام‌مهندسی بدهند. در ایران که فقط نظام‌مهندسی نیست و قرار هم نیست که همه در دامن نظام‌مهندسی باشند تا هر کاری دلش می‌خواهد بکند. با این حساب نظام‌مهندسی تبدیل شود به یک دولت. درحالی‌که دولت یک تشکیلات فراگیر و فراجناحی است و به کل کشور احاطه دارد.

پیام ساختمان: فکر می‌کنید این اصلاحیه در صحن علنی مجلس رأی بیاورد؟

معمولاً نمایندگان مجلس در صحن علنی به نظر کمیسیون عمران که کمیسیون تخصصی این موضوع است توجه می‌کنند و فکر می‌کنند چون این اصلاحیه در کمیسیون عمران مجلس تصویب‌شده، پس لابد در آنجا کارهای کارشناسی روی آن انجام شده است. ازاین‌جهت در صحن علنی فقط از جهت سیاسی و موارد خاص دیگر به آن نگاه می‌کنند و رأی می‌دهند و معمولاً هم موافقت می‌کنند ولی نمی‌دانند که مثلاً کارگران ساختمانی، معماران تجربی، کاردان‌ها، مهندسان مشاور، پیمانکاران و ... همه دلخور و از آن متضرر می‌شوند. کمیسیون تخصصی مجلس در زمینه مسائل عمرانی تحت تأثیر مهندس هاشمی است و این اتفاق بدی است. در ایران علاوه بر نظام‌مهندسی؛ سندیکای پیمانکاران، جامعه مهندسان مشاور، انجمن معماران، انبوه‌سازان و ... هستند و در اصلاح قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان باید منافع عموم مردم در نظر گرفته شود. آن اصلاحیه هم باید پس از رأی زنی با تمام اقشار ذی‌نفع و مرتبط؛ به کمیسیون عمران ارسال می‌شد، چون در صحن علنی تمام نماینده‌هایی که می‌خواهند رأی بدهند به نظر کمیسیون تخصصی مرتبط نگاه می‌کنند.

پیام ساختمان: رابطه شما با سازمان استان چه طور است؟

ما رابطه خوبی داریم و با هم دوست هستیم. حتی ما با خود آقای مهندس هاشمی هم رابطه دوستانه‌ای داریم ولی قانون باید درست نوشته شود.