هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   171   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

لزوم همسو بودن تشکل‌ها


گروه ساخت‌وساز: مدیر ستاد برگزاری چهارمین کنفرانس بین‌المللی صنعت احداث و انرژی گفت: چهارمین کنفرانس بین‌المللی صنعت احداث و انرژی که 30 دی و يكم بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های هتل المپیک برگزار می‌شود، بی‌تردید، بزرگ‌ترین رویداد توسعه‌ای بخش خصوصی محسوب می‌شود.

محمدرضا انبیایی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان این مطلب که 26 تشکل بزرگ صنعت احداث و انرژی در برگزاري همايش مشارکت دارند، افزود: موضوع اصلی کنفرانس "روش‌های نوین تأمین مالی برای پروژه‌ها" ست که در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین دغدغه اصناف به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر برگزاری همایش، ارائه مقالات تخصصی، سخنرانی‌های کلیدی و برگزاری نمایشگاه را شاهد خواهیم بود. رویکرد کلی همایش نیز ظرفیت‌سازی، ایجاد توانمندی و ماندگاری شرکت‌ها و سازمان‌های پروژه محور است که مورد توافق تمام تشکل‌ها قرار گرفته است.

انبیایی افزود: به طور معمول چون برگزاری این کنفرانس مرتبط با وزارت خانه‌های راه و شهرسازی، نفت، نیرو، صنعت، معدن، و وزارت امور خارجه است، به احتمال زیاد وزرای مربوطه، به عنوان سخنران در کنفرانس حضور خواهند یافت.

وی با بیان اینکه نباید انتظار داشته باشیم با برگزاری این همایش تمام مشکلات حل شود، گفت: همین که کنفرانس توانسته است در همسويي و هم صدایی تشکل‌ها گام‌های مهمی بردارد، بسیار قابل توجه است. چرا که اگر دولت و مجلس بخواهند به تشکل‌ها کمک کنند باید تشکل‌ها حرف‌های متناقض نزنند و خواسته‌هایشان به سمت همسان‌سازی پیش برود.

انبیایی در پایان گفت:جامعه پیمانکاری باید این را درک کند که قرار نیست دولت همواره بزرگ‌ترین کارفرما باشد و باید سعی کنیم به افق 20 میلیارد دلار صادرات خدمات فنی- مهندسی برسیم.