تجهیزات اصل، تضمین کیفیت خوب

شمار نشریه : 171


یکی از غرفه‌های بزرگ نمایشگاه صنعت تأسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی در اختیار شرکت سبزگستر آسیا قرار دارد که پکیج دیواری آماتیس را نیز عرضه می‌کند. این شرکت مدعی است محصولات آن نسبت به دیگر پکیجهای موجود در بازار از کیفیت بالاتری برخوردار است.

حمیدرضا حسینی فر، عضو هیئت‌مدیره شرکت سبز گستر آسیا دلیل این ادعا را لوازم و تجهیزات اصلی می‌داند که در ساخت پکیج مورد استفاده آنها قرار می‌گیرد. در ادامه خلاصه‌ای از گفتگوی کوتاه پیام ساختمان با وی را می‌خوانید:

پيام ساختمان: شركت آماتيس چه نوع محصولاتي توليد مي‌كند؟

شركت‌ آماتيس عرضه‌کننده پكيج و رادیاتورهای ديواري است که با علامت تجاري آماتيس كه يك علامت تجاري ايتاليايي است، توليد می‌شود. این محصولات که در ظرفیت 24 تا 35 کیلووات تولید و در سه مدل ویکتوریا، سارا و لائورا به بازار عرضه می‌شوند.

پیام ساختمان:يعني در واقع شما اين محصول را وارد مي‌كنيد؟

خير اين محصول اينجا توليد مي‌شود و كارخانه آن در شهرك صنعتي اشتهارد قرار دارد. در واقع اين شركت حاصل شراكت دو شركت "سبزگستر آسيا" و "آگرا گاز آسيا" است که نماینده شرکت‌های" وستن" ایتالیا و "روکا" اسپانیا بودند. پس از آن اولين پكيج ديواري فن‌دار را به ايران وارد كردند و هم‌اكنون دوازده سال است كه خدمات پس از فروش آن را ارائه مي‌دهيم. در طول اين مدت خط توليد را وارد كرديم و غیر از ساپلرها كه در همه جاي دنيا از محصولات ايتاليايي استفاده مي‌كنند، بقيه قسمت‌ها در ايران توليد مي‌شود.

پيام ساختمان: مزيت محصولات شما نسبت به ديگر محصولات موجود در بازار چيست؟

كيفيت يك محصول بستگي كامل به تجهيزات اصلي دارد كه در آن استفاده مي‌شود. تجهيزاتي كه ما در پكيج‌ها استفاده مي‌كنيم همگي اصل هستند و از شركت‌هاي توليدكننده چيني چيزي نمي‌گيريم. به همين دليل كيفيت پكيج‌هاي ما بالا است، به گونه‌اي كه خروجي گاز منوكسيدكربن در آن پايين است، راندمان بالايي دارد و دارای برچسپ انرژي است. اينها مزيت‌هايي است كه محصولات ما را از تولیدات رقيب در بازار ايران متمايز مي‌كند. ما با بالا بردن کیفیت و تکنولوژی به کار گرفته‌شده توانستیم علامت استاندارد اجباری ایران را دریافت کنیم. همچنین ضمانت و گارانتی که به مشتریان می‌دهیم و خدمات پس از فروش از ویژگی‌های بارز محصولات ما است.

پيام ساختمان:در فرایند تولید با چه مشكلاتي روبه رو بوده‌اید؟

مشكل خاصي در بخش تولید نداریم، اما نوسانات اخیر نرخ ارز بسیار به ما ضربه زد. همین الان محصولات ما با ضرر فروش می‌رود چون ما آنها را با دلار 3500 تومان خریداری کرده‌ایم اما با دلار 3000 تومان فروخته می‌شود. این مشکلی است که تقریباً تمامی شرکت‌های تولیدی با آن دست به گریبان هستند.