هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   171   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیون طاووسی


گروه معماری و دکوراسیون: طرح طاووس و پر طاووس با رنگ‌های شاد سبز و آبی، محبوب طراحان و گرافیست هاست و تقریباً در بیشتر لوازم منزل می‌توان آن را به نحوی پیاده کرد. آیتم‌ها و وسایل زیر نمونه‌های زیبایی از این طرح هستند.

چند کوسن زیبا با طرح‌ها و رنگ‌های خاص طاووسی که روی مبلمان تک رنگ جلوه فراوانی دارند. دستمال سفره هم از آن دسته آیتم‌هایی است که می‌توان آن را به رنگ‌های شاد انتخاب و با سرویس غذاخوری آن را سِت کرد. اگر سرویس ظروف غذاخوری سبز، آبی یا ... دارید هر یک از اینها را می‌توانید روی میز و سفره خود سِت کنید.

این بشقاب‌های پذیرایی و میوه‌خوری با طرح طاووس و پر طاووس را می‌توانید به تنهایی برای تزئین میز پیشدستی مبل‌هایتان به کار ببرید.

چهار گلدان طرح پر طاووس و یک گلدان شیشه‌ای طاووسی شاید تنها چیزی باشد که برای داخل کتابخانه، روی پیش بخاری، روی میز ناهارخوری و ... نیاز دارید.

تابلوهای زیبا و رنگارنگ با طرح طاووس، برای شاد کردن فضای اتاق‌خواب‌ها، سالن پذیرایی، ورودی و ... می‌توانند گزینه‌های بسیار مناسبی باشند.

اپلیکه های دیواری با طرح پر طاووس و طاووس را می‌توانید در اتاق فرزندان یا اتاق‌خواب خودتان یا حتی در راهرو یا ورودی آویزان کنید.

مجسمه‌های طاووس ایستاده را روی میز ناهارخوری، داخل کتابخانه، روی هر تاقچه و قفسه‌ای می‌توانید بگذارید و فضای خالی را با آیتمی رنگی و زیبا پر کنید.

طرح پر طاووس همیشه توسط طراحان مورد استفاده قرار می‌گیرد و هیچ‌وقت کهنه نمی‌شود، دلیلش هم زیبایی رنگ‌های آن است. روتختی، ملافه‌ها، روکش یک مبل یا یک چهارپایه عثمانی خود را از این طرح انتخاب کنید تا در کنار مبلمان تک رنگ جلوه داشته باشند.

آینه‌ای با حاشیه رنگارنگ طاووسی، تابی با طرح پر طاووس و توری جلوی شومینه با طرح طاووس، شاید اجناس لوکسی باشند، ولی قطعاً به فضای مربوطه هویت زیبایی می‌بخشند.

حتی قاب عکس، شمع و ساعت شما هم می‌تواند موضوع طاووسی داشته باشد. ریسک کنید و این رنگ‌های زیبا را وارد دکوراسیون منزلتان کنید. رنگ‌های شاد این اشیا به دیوارها و فضاهای منزل شما روحیه می‌دهند.