هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   171   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

وام مسکن 6 برابر ودیعه


 

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران از پرداخت وام مسکن 6 برابر ودیعه خبر داد و گفت: آیین‌نامه وام مسکن 6 برابر ودیعه، تنظیم‌شده و به‌زودی به بانک مرکزی ارسال خواهد شد.

مردم نباید مجازات شوند

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای مسکن اجتماعی توسط دولت، گفت: تیم‌هایی را مأمور بررسی جوانب اجرای طرح مسکن اجتماعی و استفاده از تجربیات جهانی این نوع مسکن‌سازی کرده‌ام.

عباس آخوندی با اشاره به اینکه واحدهای مسکن مهر نیازمند زیرساخت‌ها هستند، گفت: این پروژه‌ها نیازمند مدرسه، مسجد، فضای سبز، کتابخانه و.. هستند و در واقع یک شهر است و شهری که 100 هزار نفر جمعیت دارد باید به‌اندازه کافی امکانات روبنایی و زیربنایی در اختیار داشته باشند. وی با بیان اینکه مسئله مهم در طرح مسکن مهر مربوط به مکان‌یابی پروژه‌های آن است، اظهار کرد:‌ اگر انتخاب مکان اشتباه باشد، هزینه‌ها و مشکلات را افزایش می‌دهد و بیشتر به دنبال راهی هستیم تا هزینه بیخودی نکنیم، این را باید یاد بگیریم.

وزیر راه و شهرسازی بهمن‌ماه سال گذشته با اشاره به ساخت «مسکن اجتماعی» پس از جنگ جهانی دوم توسط کشورهای اروپایی، گفته بود: اجرای این برنامه در برخی کشورها نظیر انگلیس پس از 60 سال هنوز تبعات اجتماعی به دنبال دارد. آخوندی با تاکید بر اینکه مردم نباید مجازات شوند در واکنش به این موضوع که 9 ماه پیش اعلام کردید مسکن اجتماعی تبعات اجتماعی را به دنبال دارد، گفت: روش اجرا در انگلیس باعث شکست مسکن اجتماعی شد وی با اشاره به اینکه مسکن اجتماعی را آغاز خواهیم کرد، اظهار کرد: دکتر احمدی‌نژاد طرح مسکن مهر را از سال 88 یعنی چهار سال پس از روی کار آمدن شروع کرد، بنابراین. باید کمی صبر کنیم تا برنامه‌های حوزه مسکن اجرا شود و نباید انتظار داشت که ظرف دو ماه این قبیل برنامه‌ها عملیاتی شود.

آخوندی با تاکید بر اینکه تیم‌هایی را مأمور بررسی انجام این کار کرده‌ایم، گفت: تجربه جهانی مسکن اجتماعی هم در اجرای مسکن اجتماعی در کشور مد نظر قرار می‌گیرد و مشکلات موجود مسکن حل خواهد شد.