هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   169   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آندولین زیبا ومستحکم


اشاره – آندولین و آندوویلا پوششی مناسب برای سقف‌ بام های شیب‌دار است که در ایران توسط نمایندگی رسمی شرکت «آندولین» وارد و اجرا می‌شود. هرچند به نظر می‌آید این محصول بیشتر برای شهرهای شمالی کشور مناسب است اما به گفته اردشیر ممقانی، مدیر دفتر این نمایندگی با توجه به اینکه محصولات گروه آندولین بهترین پوشش سقفی برای استفاده در هرنوع شرایط آب و هوایی میباشد ، تاکنون 100 دفتر نمایندگی درسراسر ایران تأسیس کرده‌اند. خلاصه‌ای از گفتگوی خبرنگار پیام ساختمان با ایشان در پی می‌آید:

پیام ساختمان: در زمینه محصول و فعالیت شرکت‌تان توضیحاتی بفرمایید.

ـ ما نمایندهرسمی گروه آندولین فرانسه و واردکننده و مسئول پخش و اجرای محصولات آندولیندر ایران هستیم و این تنها محصولی است که شرکت ما وارد و اجرا می‌کند. آندولینتنها پوشش سقفی کامپوزیت در دنیاست کهازالیاف آلی سلولزی وبیتومن( نوعی قیر)که با رنگ دانه های طبیعیرنگ آمیزی شده است .

پیام ساختمان: پوشش کامپوزیت چه ویژگی‌هایی دارد که آن را از دیگر محصولات مشابه متمایز می‌کند؟

ـ اولین و مهم‌ترین ویژگی پوشش فوق این است که کاملاً از الیاف طبیعی تهیه شده وبدون آزبست میباشد و محصولی دوستدار طبیعت است و این ویژگی در تبلیغات این پوشش نیز قید شده است. دومین مشخصه این محصول این است که هنگام بارندگی اصلاً سرو صدا ندارد. زیر از الیاف طبیعی تشکیل شده و کاملاً آکوسیت است. سوم اینکه 100% عایق رطوبت با 10سال گارانتی وعایق حرارتی بساربالایی است تاجاییکه به هیچ‌وجه به پشم شیشه ویاسایر عایقهای حرارتینیاز ندارد. ویژگی دیگر تنوع رنگ بندی و اینکه رنگ آن در بافت محصول فرو رفته و از بین نمی‌رود ودارای جلوه ای مدرن وزیبا میباشد،کپک وقارچ نمیزند به هیچ عنوان دچار ترک خوردگی و پوسیدگی نمیشود ،لذا پس از نصب در طولانی مدت احتیاج به نگهداری ندارد.

سبک بودن هم یکی دیگر از مزایای این محصول است به گونه‌ای که هر متر مربع آن تنها سه و نیم کیلو وزن دارد، در حالیک که سفال وتایل های سیمانی تا 60 کیلوگرم و ایرانیت 15 کیلوگرم وزن دارند،درعین حال قیمت مناسب وسرعت بالای اجرا باعث متمایز شدن این محصول از سایر پوشش های بام شیبدار میشود.

پیام ساختمان: چه برنامه‌ای برای آینده شرکت دارد؟

ـ برنامه آینده ما بالا بردن میزان فروش محصولات‌مان تا جایی که مورد نظر گروه آندولین است و بتوانیم کارخانه آندولین را در ایران تأسیس کنیم. این مسئله از نظر استراتژیک هم برای کارخانه بسیار مهم است چرا که دسترسی ما به بازار کشورهای منطقه مانند هند، افغانستان، پاکستان،عراق ،ترکمنستان وکشورهای حوزه خلیج فارس بسیار بهتر از ترکیه است که در حال حاضر نمایندگی پخش خاورمیانه در آنجا وجود دارد. مضاف بر اینکه مواد اولیه محصول نیز که بیتومن است از ایران صادر می‌شود. بنابراین به صرفه‌تر است که کارخانه آینده آندولین در ایران ایجاد می‌شود.

پیام ساختمان: شما چقدر به آموزش پرسنل خودتان اهمیت می‌دهید؟

ـ اولویت کار ما اشراف پرسنل فنی بر نصب و اجرای پروژه ها است. به این دلیل که محصول هیچ اشکالی ندارد اما اگر نصب و اجرا با مشکل مواجه و خارج از استانداردمانصب شود با توجه به نظام بازاریابی سنتی در ایران ضرر آن بسیار است. ما بر روی فرایند نصب نظارت دوره‌ای داریم وبه مجریان مورد تاییدمان گواهینامه اصلی از کشور فرانسه میدهیم.