هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   168   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مسئولان بیشتر همراهی کنند


گروه ساخت‌وساز: دومین نمایشگاه صنعت ساختمان جنوب کرمان(جیرفت) از 20 تا 23 مهرماه سال جاری برگزار می‌شود. به همین مناسبت پیام ساختمان با محسن محیط کرمانی، مدیرعامل شرکت توسعه تجارت اکسیر و برگزارکننده این نمایشگاه گفتگویی انجام داده که در پی می‌آید:

پیام ساختمان: هدف شما از برگزاری این نمایشگاه چیست؟

جنوب استان کرمان به مرکزیت شهر جیرفت با جمعیتی حدود 700 هزار نفر از توان بالقوه بالا برخوردار است و سرمایه و ثروت بالایی در این منطقه انباشته شده است. به ویژه در بخش کشاورزی در سطح کشور بسیار مطرح است و درتولید بسیاری از محصولات کشاورزی، رتبه نخست را دارد. به همین دلیل ظرفیت تبدیل شدن به استان را دارد و زمزمه‌هایی مبنی بر انجام چنین امری هم به گوش می‌رسد. هم‌اکنون ساخت‌ و سازهای جدیدی در شهر جیرفت شروع‌شده و پروژه‌های ساختمانی و عمرانی مناسبی اجرا می‌شود. به همین دلایل ما تصمیم گرفتیم این نمایشگاه را برگزار کنیم و تازه‌های صنعت ساختمان را ارائه دهیم تا علاقه‌مندان و فعالان این صنعت از آن بهره‌مند شوند.

پیام ساختمان: آیا این نمایشگاه تمام بخش‌های صنعت ساختمان را در برمی‌گیرد؟

این دومین نمایشگاهی است که ما با این عنوان برگزار می‌کنیم. در دوره اول نمایشگاه که سال گذشته برگزار کردیم دوستان ما در جنوب کرمان و شهر جیرفت نسبت به آن کمی بدبینی داشتند اما هنگامی که میزان استقبال را در روز نخست دیدند و بازخورد این شرکت را تجربه کردند امسال پیش از برگزاری جایشان را برای شرکت در نمایشگاه رزرو کردند. پیش‌بینی می‌کنیم نظر دوستانی که سال قبل شرکت نکردند تغییر کند و نمایشگاه فعال‌تری و جامع‌تری داشته باشیم.

پیام ساختمان: آیا شرکت‌های ساختمانی از سایر نقاط کشور هم در این نمایشگاه شرکت می‌کنند؟

حدود 40 درصد غرفه داران نماینده شرکت‌هایی از سراسر کشور هستند. عرف هم همین است که 40 تا 50 درصد شرکت‌کنندگان خارج از استان باشند. 60 درصد شرکت‌کنندگانی هم که در جیرفت هستند نمایندگی‌های مجاز کالا‌ها و خدمات شرکت‌های سراسر کشور هستند.

پیام ساختمان: آیا اطلاعات و آماری از میزان استقبال مردم در سال گذشته دارید؟

سال گذشته چون نمایشگاه نخست ما بود نمی‌دانستیم استقبال به چه صورت خواهد شد. اکثریت غرفه دارها از شهرستان جیرفت بودند و با تردید در آن شرکت کردند. با این حال استقبال بسیار خوبی صورت گرفت و پیش‌بینی می‌کنیم امسال استقبال بهتری صورت بگیرد چون اطلاع‌رسانی بیشتری انجام شده است. فکر می‌کنم حدود 60 تا 70 درصد نسبت به سال گذشته بازدیدها بیشتر باشد.

پیام ساختمان: آیا این نمایشگاه مشخصات و مؤلفه‌های ویژه‌ای دارد که آن را از سایر‌ نمایشگاه‌هایی که در کشور برگزار می‌شود متمایز کند؟

جنوب کرمان آب و هوایی گرم دارد و می‌توان گفت که اصلاً زمستان را تجربه نمی‌کند. به همین دلیل از تأسیسات سرمایشی مانند پکیج و... بسیار کم استفاده می‌شود. شرکت‌هایی هم که چنین بخش‌هایی را پوشش می‌دهند در نمایشگاه ما شرکت نمی‌کنند و در عوض وسایل سرمایشی آنجا بیشتر مصرف می‌شود. همچنین به دلیل رطوبت بالا باید مصالحی مانند سازه‌های بتن‌آرمه به جای اسکلت فلزی استفاده و معرفی شوند که زنگ‌زدگی کمتری دارند. شرکت‌هایی که در مناطق گرمسیر مانند بندرعباس هستند از این موضوع آگاهی دارند و بازاریابی و مصالحی که معرفی می‌کنند مناسب با آب و هوای آنجا است.

پیام ساختمان: آیا شرکت بازرگانی راشاک تجارت در برگزاری این نمایشگاه با شرکت‌های دیگر همکاری داشته است؟

ما تنها برگزارکننده این نمایشگاه هستیم.

پیام ساختمان: مکان در نظر گرفته‌شده برای نمایشگاه چقدر ظرفیت دارد؟

در شهر جیرفت تنها یک سالن مناسب برای برگزاری نمایشگاه وجود دارد و این سالن حدود 800 مترمربع وسعت دارد که ما برای غرفه بندی می‌توانیم در اختیار دوستان قرار دهیم. این فضا امکان استقرار 42 غرفه را به ما می‌دهد.

پیام ساختمان: آیا دبیرخانه‌ای برای نمایشگاه تدارک دیده شده است؟

ما یک ستاد پذیرش داریم که در کرمان مستقر است. در زمان برگزاری نمایشگاه نیز محلی با عنوان مدیریت نمایشگاه در نظر گرفته خواهد شد. یعنی پس از اتمام کار ستاد پذیرش همان‌ها در نمایشگاه مستقر می‌شوند و مدیریت نمایشگاه را بر عهده می‌گیرند.

پیام ساختمان: اطلاع‌رسانی نمایشگاه به چه طریقی بوده است؟

ما از سامانه ارسال پیامک استفاده کرده‌‌ایم. همچنین از ارتباط و تعامل با نشریات بهره برده‌ایم. به دلیل نمود و تأثیر زیادی که تبلیغات شهری و محیطی دارد در سطح شهر بنرهایی هم نصب شد. یک سری تراکت و پوستر نیز چاپ و در محل‌های مرتبط با صنعت ساختمان پخش می‌شود.

پیام ساختمان: آیا سایت اینترنتی هم تدارک دیده‌شده؟

در سایت شرکت راشاک تجارت صفحه ویژه نمایشگاه تدارک دیده‌شده و از این طریق سایت اطلاعات کامل آماده و متقاضیان از طریق سایت هم می‌توانند ثبت‌نام کنند.

پیام ساختمان: اگر مطلب خاصی باقی مانده، بیان بفرمایید.

امیدوارم در سال‌های آینده مسئولین با ما بیشتر همراهی کنند و از طرف دیگر شاهد حضور بیشتر کسانی باشیم که در صنعت ساختمان فعال هستند. چراکه باعث دلگرمی ما شده و حضور آنان نوید یک نمایشگاه پربار را می‌دهد. قطعاًًًًً سال به سال با حضور بیشتر این عزیزان سطح نمایشگاه بالاتر خواهد رفت و شاهد ارتقای کیفی نمایشگاه در دوره‌های بعد خواهیم بود.