هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   167   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تکنولوژی و دانش جدید در نمایشگاه صنعت ساختمان


گروه ساخت و ساز- پنجمين نمايشگاه تخصصي صنعت ساختمان از 16 تا 19 مهر امسال در شهر سمنان برگزار مي‌شود. به این مناسبت با محمد ایمانی دبیر این نمایشگاه گفت‌وگو کردیم.

پيام ساختمان: اين نمايشگاه چه اهدافي را دنبال مي‌كند؟

هدف كلي و اصلي ما ارتقای سطح دانش صنعت ساختمان در استان سمنان و كشور است. سعي ما اين است كه شركت‌كنندگان از خارج استان باشند تا بتوانيم تكنولوژي و دانش جديد را به استان سمنان معرفي و وارد كنيم. كساني كه از درون استان در نمايشگاه شركت مي‌كنند نيز اكثراً توليدكنندگان اصلي و كارخانه‌دارهاي مستقر در سمنان هستند. اين فضا موجب مي‌شود يك تبادل تكنولوژي بين شركت‌كنندگان به‌وجود آيد. هدف ما از نمايشگاه نيز همين است و سعي مي‌كنيم در مدت 4 روزه اين نمايشگاه يك ارتباط دوجانبه بين دست‌اندركاران و فعالان صنعت ساختمان ايجاد شود.

پيام ساختمان: اين نمايشگاه چه طيفي از فعالان صنعت ساختمان را در برمي‌گيرد و چه بخش‌هايي از صنعت ساختمان را پوشش مي‌دهد؟

مصالح ‌سازه‌اي، مصالح بنايي، مصالح معماري و مصالحي كه داخل ساختمان استفاده مي‌شوند در اين نمايشگاه معرفي خواهند شد. اگر فردي بخواهد ساختماني بسازد و در اين زمينه فعاليت كند، ما تا حدود زيادي نيازهاي او را در اين نمايشگاه به طور كامل معرفی می‌کنیم.

پيام ساختمان: يعني از تمام گروه‌هاي تخصصي و كالايي مربوط به ساختمان در اين نمايشگاه نماينده‌اي حضور دارد؟

سعي كرده‌ایم با حمايت از بعضي همکاران كه تمكن مالي نداشتند سبد كالايي خود را كامل كنيم و تمام طيف‌ها نماينده‌اي در نمايشگاه داشته باشند.

پيام ساختمان: وسعت و ظرفيت نمايشگاه به چه صورت است؟

نمايشگاه سمنان 3 هزار متر سالن سرپوشيده دارد كه حدود هزار و 500 متر آن مفيد است و غرفه‌بندي مي‌شود. هزار متر هم فضاي باز داريم. معمولاً حدود 50-60 عنوان شركت‌كننده داريم كه از استان‌هاي شيراز، يزد، اصفهان، خراسان رضوي، آذربايجان شرقي، تهران، قزوين، البرز، مازندران و خود استان سمنان در اين نمايشگاه شركت مي‌كنند. سعي كرده‌ايم در تمام كشور اطلاع‌رساني كنيم تا افرادي كه متقاضي هستند بتوانند شركت كنند. نمايندگي‌هايي از شركت‌هاي خارجي از جمله كشورهاي اتريش، تركيه، چين، آلمان و ايتاليا كه در ايران مستقر هستند نيز در نمايشگاه ما شركت كرده‌اند..

پيام ساختمان: آيا دبيرخانه‌اي براي نمايشگاه در نظر گرفته شده‌است؟

به دلیل اينكه شركت توسعه تجارت اكسير 5 دوره پياپي برگزار كننده نمايشگاه بوده، دبيرخانه دائمي در محل شركت تاسيس كرديم. در زمينه صنعت ساختمان هر كنفرانس و نمايشگاهي بخواهد در استان برگزار شود معمولاً با ما هماهنگ مي‌شود.

پيام ساختمان: استقبال از نمايشگاه شما در دوره‌هاي پيشين چگونه بوده؟ آيا انتظار داريد در اين دوره شركت‌هاي بيشتري در نمايشگاه شما حضور یابند؟

معمولاً بين 10 تا 15 هزار نفر از نمايشگاه ما بازديد مي‌كنند. با توجه به اينكه سمنان جمعيت محدودي دارد اين رقم مناسبي است. مضاف بر اين كه سال گذشته يك هيئت تجاري اتريشي از نمايشگاه ما ديدن داشتند كه باعث خشنودي است. به واسطه بانك اطلاعاتي كه در اختيار داريم به تمام دست‌اندركاران و انبوه‌سازان و پژوهشگران فعال در اين زمينه از طريق پيامك اطلاع‌رساني مي‌كنيم. البته پارسال به دلیل نوسانات نرخ ارز شركت‌هاي زيادي انصراف دادند. امسال نرخ ارز ثبات بيشتري داشت و شركت‌های معتبر از نظر كيفي در نمايشگاه شركت مي‌كنند، هرچند با نرخ بالاي ارز و بازاري كه رونق چنداني ندارد مواجهيم، اما تمام تلاشمان را مي‌كنيم تا نمايشگاه بهتري داشته باشيم.

پيام ساختمان: اطلاع‌رساني شما به گروه‌هاي هدف و اطلاع‌دهي شما به چه نحوي بوده است؟

ما از طريق تبليغات در سايت‌ها كه شامل چند سايت خارجي نيز مي‌شود اطلاع‌رساني كرديم. مي‌توانم بگويم از طريق بانك اطلاعاتي حدود برای 60 تا70 درصد كساني كه در اين زمينه فعال هستند نيز پيامك فرستاديم. چندين نشريه هم هستند كه با ما همکاری داشته و زمان برگزاري نمايشگاه گزارش تهيه مي‌كنند. اولين آنها نشريه پيام ساختمان است.

در زمان برگزاري نمايشگاه نيز با دانشگاه‌ها و نهادهاي مختلف مانند نظام‌مهندسي، مسكن و شهرسازي و معاونت عمراني استانداري سمنان ارتباط برقرار می‌کنیم. ما حتي يك غرفه به دانشگاه سمنان و دانشگاه آزاد اسلامي تخصص داده‌ايم كه البته بيشتر جنبه پژوهشي دارد.

پيام ساختمان: سخن پاياني اگر داريد بفرماييد.

من از تيم اجرايي نشريه پیام ساختمان بخاطر تلاشي كه مي‌كنند متشكرم و حضور شما در این نمايشگاه باعث دلگرمي ما است.