هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   167   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

میراث فرهنگی شاهد تحولات خوبی خواهد بود


نماینده ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با ابراز رضایت از انتصاب محمدعلی نجفی به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، می‌گوید: عرصه میراث فرهنگی در آینده نزدیک شاهد تحولات خوبی خواهد بود.

سید حسین نقوی حسینی، نماینده ورامین و پیشوا در گفت وگو با خبرنگار ما، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را از نهادهای پر اهمیت در حوزه فرهنگ و تاریخ ملت می‌داند و تأثیرگذاری در عرصه بین‌المللی را به عنوان دلیل این اهمیت مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه تعاملات در عرصه گردشگری با دیگر کشورهای دنیا جایگاه فرهنگی و تاریخی ایران را در دنیا ارتقا می‌دهد، به حاشیه‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در سال‌های گذشته اشاره می‌کند و می‌گوید: "در چند سال گذشته شاهد درگیری‌ها و تنش‌های سیاسی در این سازمان بودیم که مشکلات بسیاری را در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به وجود آورد."

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به جابه‌جایی مدیران سازمان میراث فرهنگی در دولت‌های نهم و دهم اشاره داشته و تاکید می‌کند :" این جابه‌جایی‌ها با اهداف غیرتخصصی و غیر کارشناسی مشکلات زیادی را به وجود آورد."

نقوی حسینی در مورد انتصاب آقای نجفی به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌گوید: نکته اول درباره آقای نجفی این است که او دارای شخصیتی فرهنگی بوده و در حوزه فرهنگ کشور کار کرده است. ایشان چه در وزارت علوم و چه در وزارت آموزش و پرورش خدمات ارزنده‌ای داشته و به لحاظ تئوریک کاملاً با حوزه فرهنگ آشناست.

نماینده ورامین در ادامه اظهاراتش به توانمندی‌های مدیریتی نجفی می‌گوید: "آقای نجفی مدیر قابل و توانمندی است . ازسوي ديگر مشکل سازمان میراث فرهنگی، مدیریتی است نه مشکل تئوری پردازی، بنابراین فکر می‌کنم انتصاب بسیار خوبی است.