هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   167   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اول آمار دقیق بعد وام مسکن


گروه گزارش: کمیسیون تخصصی مرزنشینان اتاق تعاون مرکزی 17 شهریور ماه در محل این اتاق برگزار شد و برگزاری انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون برای سال جاری دستور این جلسه بود.

در این جلسه محمدمهدی تیموری، معاون دبیر کل اتاق تعاون مرکزی در امور استان‌ها؛ اسماعیل خلیل زاده، رئیس کمیسیون تخصصی مرزنشینان اتاق تعاون مرکزی؛ محمود وزیر، مشاور و کارشناس امور تعاون در معاونت استان‌ها و اتحادیه ها؛ غلامرضا محمدی، کارشناس امور تعاون در حوزه معاونت استان‌ها و اتحادیه ها؛ جواد کشاورز، دبیر کمیسیون‌های هشتگانه اتاق تعاون مرکزی؛ اردشیر سمیع، رئیس اداره تجهیز منابع و اداره تفاهم نامه بانک توسعه تعاون؛ علی فرامرزی، رئیس اداره دفتر توزیعی؛ الله نظر اسعدزاده، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرزنشینان ایران؛ اکبر رمضانی، مسئول مرزنشینان و دفتر تعاونی‌های توزیعی کشور حضور داشتند. همچنین مدیرعامل یا نماینده اتحادیه مرزنشینان استان‌های گیلان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، قشم، گلستان، مازندران و هرمزگان نیز از جمله حضار این جلسه بودند.

حرکت در مسیر نقشه راه

در ابتدای جلسه معاون هماهنگی امور استان‌ها و اتحادیه های اتاق تعاون مرکزی به ایراد سخن پرداخت و در بخشی از سخنانش با اشاره به این که اهم کالاهای تأمینی کشور، از دیگر کشورهای طرف تجارت با ایران از کانال 17 استان مرزی مبادله می شود گفت: این استان‌ها در تبادل دستاوردها، انتقال فرهنگ و دانش، همزیستی و مراودات اقتصادی و فرهنگی دو سویه و بسیاری مباحث دیگر نقش تعیین کننده و بسزایی دارند.

محمدمهدی تیموری گفت: برای هدایت منابع تا دستیابی به اهداف باید برنامه محور باشیم و در مسیر نقشه راهی که تبیین و طراحی می شود، حرکت کنیم که تحقق این مهم مستلزم همدلی، همسویی، اهتمام و تعاون در امور و شور است.

وی افزود: متولیان اتحادیه های مرزنشینان با عنایت به شرایط اقتصادی کشور و منطقه و جهان باید فرآیند فعالیتی خود را متناسب با آخرین تحولات روز اقتصاد ایران و جهان به روز کنند تا در عرصه رقابت برای شناسایی بازار هدف، آگاهی از ظرفیت ها و توانمندی‌های داخلی، فرآیند انتقال و تسهیل تجارت در بازارهای رقابتی از دیگر کشورهای در مسیر توسعه و توسعه یافته عقب نمانیم.

تیموری گفت: ارتباط اعضای کمیسیون‌های تخصصی با نمایندگان استانی دخیل در امور مجلس و متولیان اجرایی کشور باید مستمر و صمیمی تر از همیشه باشد تا بتوانند از حداقل ارتباط‌های سازمانی و غیرسازمانی در جهت پیشبرد اهداف تعاون بهره برد.

برگزاری همایش بزرگ مرزنشینان

دیگر سخنران این جلسه، رئیس کمیسیون تخصصی مرزنشینان اتاق تعاون مرکزی بود که در بخشی از سخنانش با اشاره به این که لایحه شورای ساماندهی مبارزه با قاچاق کالا به رغم تصویب در دولت تا به امروز تحویل مجلس نشده بود گفت: خوشبختانه این مهم در نهایت محقق و لایحه امروز برای بررسی و تصویب تحویل مجلس شد که می تواند برای اتحادیه های مرزنشین نوید آتیه خوبی باشد.

اسماعیل خلیل زاده از برگزاری همایش بزرگ مرزنشینان تا یک ماه آینده در یکی از استانهای کشور خبر داد.

برگزاری انتخابات

آخرین بخش از نشست کمیسیون تخصصی مرزنشینان اتاق تعاون مرکزی، برگزاری انتخابات هیئت رئیسه این کمیسیون تخصصی بود که با مشارکت 10 نفر برگزار و نفرات ذیل هر کدام با 6 رأی معرفی شدند:

1. مهیب ناحیه، مدیر عامل اتحادیه مرزنشینان خوزستان به عنوان رئیس کمیسیون تخصصی مرزنشینان

2. براهویی، رئیس هیئت مدیره اتاق تعاون سیستان و بلوچستان به عنوان نایب رئیس کمیسیون تخصصی مرزنشینان

3. دانشفر، مدیر عامل اتحادیه مرزنشینان استان گلستان به عنوان دبیر کمیسیون تخصصی مرزنشینان