هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   166   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تزئین خانه با خلاقیت

گروه معماری و دکوراسیون: برای تزئین خانه با وسایل طبیعی لازم نیست هیچ پولی خرج کنید. کافی است وقتی باغ یا جنگل می‌روید، شاخه یا تنه‌ای شکسته از یک درخت را با خود بیاورید. یا از ساحل دریا سنگ و صدف جمع کنید و با جمع کردن چیزهایی که در طبیعت پیدا می‌کنید، گوشه و کنار خانه را تزئین کنید.

 

قاب کردن وسیله‌های تزئینی

وسایل تزئینی به چوب و صدف و سنگ و فلز محدود نمی‌شوند، می‌توانید در یک کابینت یا کمد با درهای شیشه‌ای، مجموعه‌ای از انواع صدف‌ها را جمع‌آوری کنید.

ساختن وسیله‌ای واحد از خرده ریزه‌های متنوع

با جمع‌آوری وسایل متنوع و ریز و درشت می‌توانید وسیله تزئینی واحدی درست کنید."ریک لاد" طراح نیویورکی، این آینه زیبای دستشویی را با استفاده از در بطری‌ها ساخته است. شما هم می‌توانید از این جنس هنرمندی‌ها در خانه انجام دهید. اگر توان هنری لاد را ندارید، می‌توانید با کمک چسب حرارتی و در بطری‌ها، یک قاب عکس زیبا تهیه کنید.

استفاده مدرن از وسایل ساده

می‌توانید صدف‌هایی که از لب دریا جمع‌آوری کرده‌اید را داخل یک جعبه مستطیلی به طور مرتب بچینید و به آنها جلوه مدرن ببخشید.

شاخه درخت

الواری که دریا به ساحل می‌آورد، تنه‌های خشکیده درختان یا شاخه‌های پیچ و تاب‌دار می‌توانند حکم مجسمه‌های تزئینی زیبایی را در خانه داشته باشند.حتی شاخه‌ها یاتکه های کوچک چوبی را نیز می‌توان داخل سبد یا کاسه‌ای ریخت و به عنوان وسیله‌ای دکوری روی میز یا بوفه گذاشت. همان طور که در این عکس می‌بینید، می‌توانید از شاخه طبیعی درختان به عنوان لوستر در بالای میز ناهارخوری استفاده کنید.