بنیاد مستضعفان بضاعت ندارد

شمار نشریه : 166


اولویت دولت یازدهم

عباس آخوندي در حالي به عنوان وزير راه و شهرسازي سكاندار اين وزارتخانه در دولت يازدهم شده كه افتتاح و بهره‌برداری آزادراه تهران – شمال از آرزوهاي ديرينه مردم كشورمان به شمار می‌آید. وزير راه و شهرسازي دولت يازدهم اگر چه پيش از اخذ رأی اعتماد از مجلس شوراي اسلامي تكميل آزادراه تهران - شمال را از اولويت‌هاي اصلي خود عنوان كرد، اما انتظار بر اين است كه تكليف اين پروژه ملي كه اكنون تكميل آن به يك رويا تبديل شده، هر چه سریع‌تر مشخص شود.

كارشناسان معتقدند: آزادراه تهران - شمال كه ركورددار وعده‌های مسئولان به شمار می‌آید، بايد در صدر برنامه‌های وزارت راه و شهرسازي دولت يازدهم باشد و رسيدگي به وضعيت آن در اولويت اصلي اين وزارتخانه قرار گيرد. به باور آنها دولت يازدهم بايد متولي اصلي توسعه آزادراه تهران - شمال را مشخص كرده و با بازنگري در قراردادهاي اين پروژه، به بهره‌برداری، توسعه و تكميل اين آزادراه سرعت بيشتري بدهد.

آنچه مسلم است، اینکه؛ آزادراه تهران - شمال به عنوان يك طرح نیمه‌تمام باقي مانده و خواهد ماند و تنها راه تكميل و بهره‌برداری از آن استفاده از توان بخش خصوصي است، هر چند آخوندي بر اين اعتقاد است كه بايد فضايي را ايجاد كنيم كه بخش خصوصي تمايل به سرمایه‌گذاری داشته باشد.

آخوندي همچنين می‌گوید: در مجموع سیاست‌های حمل‌ونقل بايد در اختيار بخش خصوصي باشد چه برسد به اينكه دولت در وضعيتي قرار داشته باشد كه با كسري منابع مواجه است.

بنیاد مستضعفان بضاعت اجرای پروژه را ندارد

پيام ساختمان در اين رابطه به سراغ نمايندگان مجلس شوراي اسلامي رفته تا نظر آنها را جويا شود:

ابوالفتح نیک نام، نماینده سابق مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از سال 1375 دولتمردان قول اجرای آزاده راه تهران- شمال را داده‌اند و کماکان احداث این بزرگراه ادامه دارد، گفت: بخش خیلی کوچکی از این آزادراه با وضعیت خاصی در دولت دهم افتتاح شد و هر سال بحث اینکه تا پایان امسال از این طرح بهره‌برداری می‌شود، از سوی دولت مطرح می‌گردد اما عملاً هیچ اتفاقی نمی‌افتد و اگر این روند ادامه داشته باشد آخر امسال هم به نتیجه نمی‌رسیم.

وی افزود: این پروژه اگر عملیاتی شود، مزایای زیادی در پی خواهد داشت و صرفه‌جویی‌های بسیاری در زمان ساخت و همچنین کاهش مصرف سوخت به همراه دارد، ضمن اینکه گردشگری داخلی را توسعه می‌دهد. البته در رابطه با تخریب محیط زیست به واسطه احداث این آزادراه بحث‌های فراوانی هم مطرح می‌شود که امیدواریم در احداث این آزادراه بسیار مهم و استراتژیک، ملاحظات زیست محیطی هم در نظر گرفته شود.

نیک نام خاطرنشان کرد: ظاهرا بنیاد مستضعفان بضاعت اجرای این پروژه را ندارد و تا آنجایی که بنده اطلاع دارم انتظارات نابه‌جایی از احداث این پروژه دارد. مثلا انتظار دارد که پس از ساخت جاده، فضای زیادی از دو طرف جاده را برای خانه‌سازی یا ایجاد مراکز گردشگری در اختیار بگیرد و خوشبختانه محیط زیست زیربار این خواسته نامعقول بنیاد مستضعفان نرفت و حاضر به دادن این امتیاز نشد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان باید نگاه ملی به آزادراه تهران- شمال داشته باشد، گفت: من فکر می‌کنم بنیاد مستضعفان در این پروژه نمی‌ماند و دولت باید از طریق سیستم بانکی یا شرکت‌های دیگری که حاضرند باهم کار را پیش ببرند، اقدام کند. معتقدم چنانچه بخش خصوصی به این پروژه ورود کند، می‌تواند از محل دریافت عوارض رفت و آمد خودروها، هزینه‌هایش را جبران کند و سودآوری خوبی را هم به دست بیاورد.

نماینده مردم تنکابن و رامسر در پایان گفت: در بهترین حالت حدود 25 درصد کل پروژه تهران- شمال ساخته شده و 75 درصد آن منتظر تصمیمات بعدی دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی است.

خاتم الانبياء از توانايي بالايي برخوردار است

سیداحسن علوی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص می گوید: سال‌های زیادی است که این پروژه در دست اجراست و غیر از مباحثی مانند تخریب محیط زیست و جنگل‌ها نکته مهم این است که هماهنگی و تفاهم لازم بین مسئولان وجود ندارد، ضمن اینکه به احتمال قوی اعتبار کافی برای احداث این آزادراه تخصیص نیافته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اشکال دیگر پروژه‌های عمرانی به ویژه آزاد راه تهران شمال این است که بحث مهمی مانند مهندسی ارزش به طور کامل نادیده انگاشته می‌شود. وی اضافه کرد: با توجه به کمبود اعتبارات عمرانی بهترین راه این است که پروژه مذکور به بخش خصوصی واگذار شود.

علوی در پاسخ به این سوال که با توجه به اختلافات پیش آمده بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان دولت جدید چه راهکاری را باید در پیش بگیرد، گفت: اطلاع دقیقی از میزان توانایی‌های بنیاد مستعضعفان ندارم اما قرارگاه خاتم‌الانبیاء که از طرف وزارت راه و شهرسازی مسئولیت اجرای پروژه را به عهده گرفته از توانایی بسیار بالایی برخوردار است و پروژه‌های مهمی را احداث کرده‌اند که از کیفیت فنی خوبی برخوردارند.

عضو کمیسیون عمران گفت: اعتقاد من براین است که حتی‌الامکان باید از بخش خصوصی استفاده شود اما چنانچه قرار است پروژه‌ای از طرف دولت اجرا شود، به نظرم قرارگاه خاتم‌الانبیاء با توجه به امکانات خوبی که در اختیار دارد، مجری مناسبی خواهد بود.

آخوندي آزاد راه تهران – شمال را بازنگري كند

محسن نریمان، نماینده سابق مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در رابطه با آزادراه تهران- شمال معتقد است: این پروژه به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی از سوی آقای دکتر آخوندی در مراسم معارفه اعلام شد که ما آن را به فال نیک می‌گیریم زیرا این کار نشان می‌دهد، ایشان که قبلا وزیر مسکن و شهرسازی بود، مشکلات عمده بخش راه را به خوبی می‌داند و اطلاعات درستی به ایشان منتقل شده است.

نریمان در پاسخ به این سوال که عملکرد بنیاد مستضعفان را در اجرای این پروژه چگونه دیده اید، گفت: ما الان در موضع داوری و اینکه چه کسی مقصر است، نیستیم ولی همین که احداث این پروژه تاکنون به ثمر نرسیده، نشانگر این است که مشکلات و چالش‌هایی وجود دارد. بنابراین نیاز است که آقای دکتر آخوندی یک بار دیگر این پروژه را مورد بازنگری قرار دهند. وی ادامه داد:‌ آزادراه تهران- شمال یکی از پروژه‌های مطرح در کمیسیون عمران است.

نمایند سابق مردم بابل در رابطه با حضور قرارگاه خانم‌الانبیا برای اتمام این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی هم گفت: ما قرارگاه خاتم‌الانبیاء را به عنوان یک بخش دولتی نمی‌بینیم. قرارگاه خاتم الانبیا به دلیل امکانات و تجهیزاتی که دارد همواره مورد توجه بوده و به همین دلیل در بیشتر مواقع از پیمانکاران بخش خصوصی، قوی‌تر ظاهر شده ‌است. این قرارگاه نقطه امنی برای دولت به شمار می‌رود. چرا که در صورت نبود بودجه لازم برای پرداخت حقوق، فشاری را به دولت وارد نمی‌کند. خانم الانبیاء‌ در حال حاضر یکی از طلبکاران بزرگ دولت در پروژه‌های راه و شهرسازی است.