هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   165   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ناب و ارزان برای خانه


گروه معماری و دکوراسیون: بهتر است از اصول و قاعده‌های دکوراسیون دست بردارید و کمی متنوع تر فکر کنید. برای هیجان‌زده کردن بیننده خوب است چیزی را جایی بگذارید که طرف انتظار ندارد. یا مثلاً بلایی سر دیوار بیاورید که آن را بسیار خاص و متفاوت می‌کند و بیننده از دیدن آن لذت می‌برد.گاهی جزئیات کوچکی در گوشه و کنار خانه هستند که می‌توان به راحتی باعث درخشش آنها شد. البته در هیچ موردی نباید زیاده‌روی کرد و فقط یک اشاره کافی است.

آجر سه سانتی‌متری

همه عادت داریم این آجرها را در نمای بیرونی خانه‌های قدیمی ببینیم، اما به جای رنگ و کاغذدیواری، یکی از دیوارهای خانه را با آجر بپوشانید. آن را رنگ هم نزنید و اجازه دهید به رنگ طبیعی خودشان باشند. هر چه آجرها روستایی تر دیده شوند، حس زیباتری به دیوار و فضا می‌بخشند.

شومینه اغواکننده

در کنار شومینه فضایی ایجاد کنید تا هیزم‌های چوبی را داخل آن بچینید. بهتر است این فضا را بلند در نظر بگیرید و در بالای آن نیز لامپ و هالوژن کار کنید. هیزم‌های زیبا و تمیز که به طور مرتب روی هم در کنار شومینه چیده شده‌اند، چشم‌انداز زیبایی در فضا ایجاد می‌کنند.

دوش سقفی

چه کسی گفته است دوش حمام باید همیشه روی دیوار کار شود؟ اتفاقاً این بار بیایید و آن را به سقف نصب کنید و لوله‌کشی آن را طوری انتخاب کنید تا بیشتر شبیه دوش‌های قدیمی با لوله‌های باریک باشد. دوش‌های امروزی شیک و مدرن شده‌اند، اما شما با انتخاب دوش‌هایی به سبک قدیمی و دیوارهایی به سبک روستایی می‌توانید جلوه‌ای ویژه به حمام ببخشید.

سینک باریک و دراز

سین که‌ای باریک و دراز گزینه‌های بسیار مناسبی برای حمام یا دستشویی هایی هستند که فضای زیادی ندارند. با استفاده از این سینک ها و آینه سرتاسری می‌توانید به بهترین شکل ممکن از فضا استفاده کنید.

عکس سیاه و سفید

اگر فضایی در خانه وجود دارد که یک تابلوی شیک و بزرگ را به نمایش بگذارید و نقطه کانونی در فضا ایجاد کنید، بهتر است از یک عکس سیاه و سفید استفاده کنید. می‌توانید چند عکس را در کنار هم بگذارید یا یک عکس بزرگ داشته باشید. اینها دیگر به سلیقه شما بستگی دارد.

استیل ضدزنگ

شاید عجیب به نظر برسد اما قرار نیست کانتر آشپزخانه همیشه از جنس چوب، سنگ و پلاستیک باشد. این بار استیل ضدزنگ را انتخاب کنید. نه فقط برای کانتر که برای سطح رویی میز یا قفسه و طبقه‌ها نیز می‌توانید از این فلز استفاده کنید. استیل قیمت مناسب و استحکام و دوام بالایی هم دارد.

ترکیب سبک‌ها

برای اینکه بخشی از خانه را چشمگیر کنید، سبک‌ها و طرح‌های مختلف را با هم ترکیب و یک رنگ جیغ انتخاب کنید. در ترکیب سبک‌ها لازم نیست همه چیز با هم تناسب داشته باشند. فقط باید در کنار هم منظره جالبی خلق کنند. از این کار نترسید.

استفاده از چرم

استفاده از چرم در مبلمان خیلی رایج نیست زیرا دوام زیادی ندارد و بیشتر از پارچه‌های دیگر در معرض پاره شدن، سوختن یا ساییده شدن قرار دارد، اما یک صندلی عثمانی، کاناپه، یا مبل چرمی تک می‌تواند تغییر واضحی در دکور اتاق ایجاد کند.

سیاه و قرمز

رنگ مشکی بسیار رویایی است و قرمز انرژی بسیاری دارد. ترکیب این دو رنگ با هم منظره زیبایی ایجاد می‌کند. به طور مثال، می‌توانید مبل یا صندلی قرمز را در اتاقی بگذارید که دیوار یا کف مشکی رنگ دارد.