بازسازی ورزقان همچنان ادامه دارد

شمار نشریه : 165

نماینده مردم ورزقان و بخش خاروانا در مجلس شورای اسلامی از ادامه فعالیت‌ها برای بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان ورزقان خبر داد.

الله‌وردی دهقانی به مناسبت سالگرد زلزله ارسباران در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: اقدامات قابل‌توجهی از سوی دولت دهم برای بازسازی مناطق زلزله‌زده انجام شده که در نوع خود قابل‌تقدیر است اما به دلیل حجم گسترده خرابی‌ها هنوز بازسازی به صورت صد در صدی به پایان نرسیده است.

وی افزود: در حال حاضر زیرساخت‌های این شهرستان نیازمند توجه جدی مسئولان اجرایی در دولت یازدهم است و امیدواریم در این زمینه اقدامات شایسته‌ای صورت گیرد. دهقانی در ادامه گفت: آب رسانی ، برق‌رسانی و گاز رسانی به برخی از روستاهای شهرستان به کندی پیش می رود و باید در فصل کاری امسال نسبت به رفع نواقص موجود اقدامات عملی صورت گیرد.

نماینده مردم شهرستان ورزقان در ادامه تصریح کرد: یکی از معضلات اصلی این شهرستان تخریب زیرساخت‌های ترابری آن بر اثر زلزله و تردد وسایط نقلیه سنگین در طول ایام بازسازی است و شامل جاده‌های روستایی و اصلی می‌شود. دهقانی اضافه کرد: وجود تخریب‌های متعدد در سطح آسفالت جاده‌ها موجب افزایش سوانح رانندگی می‌شود و باید بودجه لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی تأمین گردد به ویژه آنکه در فصل سرما این تخریب‌ها افزایش یافته و موجب حوادث مختلف خواهد شد.

وی گفت: این قول را به عموم مردم حوزه انتخابیه‌ام می دهم که تمام تلاش خود را برای بازگرداندن چهره‌ای آباد به شهرستان به کار خواهم گرفت و اکنون تمام همت خود را صرف پیگیری امور بازسازی منطقه کرده‌ام تا آینده‌ای بانشاط برای اهالی این شهرستان را شاهد باشیم.