• سال سیزدهم
  • هرهفته شنبه ها
  • پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

17:27 1392/10/1


تحریک تقاضا ، جهش قیمت‌ها را به‌دنبال دارد

یک کارشناس مسکن در گفتگو با پیام ساختمان ، با اشاره به اظهارات دکتر آخوندی مبنی‌ افزایش وام مسکن، گفت:اگر این وام برای خرید باشد مانند افتادن مسکن در تله است و اگر این وام برای ساخت باشد می توانیم بگوییم دولت در قبال مردم وظیفه‌اش را انجام داده است.

تحریک تقاضا ، جهش قیمت‌ها را به‌دنبال دارد

یک کارشناس مسکن در گفتگو با پيام ساختمان ، با اشاره به اظهارات دکتر آخوندی مبنی‌ افزایش وام مسکن، گفت:اگر این وام برای خرید باشد مانند افتادن مسکن در تله است و اگر این وام برای ساخت باشد می توانیم بگوییم  دولت در قبال مردم وظیفه‌اش را انجام داده است.

مجید نویدی اصل ، با اشاره به اینکه ؛ متأسفانه تناقضات زیادی در گفته‌های مسئولین وجود دارد، گفت: دولت در حالی از افزایش وام صحبت می‌کند که بارها اعلام کرده است ذخایر مالی و اعتباری برای بانک‌ها وجود ندارد .

وی معتقد است : درصورتی‌که دولت بتواند بانک‌ها را متقاعد به پرداخت این وام کند، باید شاهد دوئل متقاضیان باشد زیرا تعداد افراد متقاضی دریافت وام بسیار زیاد است.  

این کارشناس مسکن ادامه داد : بیشتر ما از اعتبارات و تسهیلات بانک‌ها خبر داریم  و می‌دانیم هیچ ارگان یا موسسه‌ای نمی‌تواند این میزان تسهیلات را ارائه دهد.

نویدی اصل اضافه کرد: جای بسی تعجب است که دولت با این‌همه تناقض‌گویی‌ها مدعی است که توانسته مسکن را ارزان تر کند حال آنکه کاهش قیمت به دلیل کاهش تقاضا است .

در حال حاضر تورم بازار مسکن سنگین شده که نتیجه سیاست‌های اشتباه اقتصادی است و با وام‌های ۲۰ و ۳۰ میلیون تومانی، مسکن از این رکود بیرون نمی‌آید.

وی افزود : تحریک تقاضا بارها تجربه‌شده که افزایش قیمت‌ها را به‌دنبال داشته است.

انتهای خبر/پ

اخبار ویژه
آخرین اخبار
گزیده اخبار