اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

نفس بورس به شماره افتاد
افت معاملات امروز بورس

نفس بورس به شماره افتاد

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در روز دوشنبه 17خردادماه باز هم سیر نزولی داشت و 31 واحد افت کرد و در کانال 76 هزار واحدی متوقف شد.

اتفاقی نادر در بورس تهران

اتفاقی نادر در بورس تهران

اهالی تالار شیشه ای در معاملات دیروز (یکشنبه) بورس اوراق بهادار تهران شاهد اتفاقی نادری بودند. یکی از معامله گران با اشتباه سهوی تعداد قابل توجهی از سهام یک شرکت بورسی را خریداری و متحمل زیان قابل توجهی شد.

اوراق رهنی مسکن با سود 18.5 درصدی در بورس

اوراق رهنی مسکن با سود 18.5 درصدی در بورس

بورس اوراق بهادار تهران با بهره مندی از شبکه گسترده کارگزاری و پوشش مناسب تالارهای استانی در سطح کشور، با انتشار اوراق رهنی گام مهمی در تکامل بازار سرمایه ایران برداشته است.

افت ده روزه شاخص بورس

افت ده روزه شاخص بورس

ک کارشناس بازار سرمایه گفت: وجود جو روانی مثبت و هیجان در پی انتشار خبرهای مثبت تا حدودی در بورس قابل توجیه و قبول است؛ اما اقتصاد و صنایع مختلف تنها در صورتی از برجام و رفع تحریم ها اثرپذیر خواهند بود که اتفاقات بنیادی در شرکتها رقم بخورد.

نوسانات آهن و فولاد
گزارش بورس از فلزات ساختمانی

نوسانات آهن و فولاد

بر اساس آمارهای جدید اعلام شده صادرات فولاد با رشد 23 درصدی از رقم پیش بینی شده برای امسال پیشی گرفته که برخلاف آن تولید فولاد از رقم برنامه ریزی شده در سال 94 جا مانده است.

سرانجام سرمایه های سرگردان در بورس
بیت الله ستاریان، کارشناس مسکن دراین باره می گوید: افزایش معاملات اوراق مسکن به دلیل افزایش مبلغ وام نیست بلکه به خاطر فضای ذهنی ایجاد شده و امیدواری برای بازار آینده است. آنچه مسلم است اینکه منبعی برای تزریق مالی اعلام نشده، اجرای پروژه صورت نگرفته و بودجه فعالیتی از خود نشان نداده است؛ همچنین وامی پرداخت نشده است که ما انتظار داشته باشیم به این سرعت در عرض چند روز شاهد تغییر و شوک در بازار باشیم.

سرانجام سرمایه های سرگردان در بورس

به گفته کارشناسان، با افزایش قیمت این اوراق در فرابورس نرخ بهره مؤثر این اوراق نیز افزایش می یابد.

موافقت اصولی صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان دریافت شد
مدیر عامل گروه سرمایه گذاری مسکن :

موافقت اصولی صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان دریافت شد

در حال حاضر موافقت اصولی دو صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ شده است. با تشکیل مجمع موسس، مراحل اجرایی این صندوق ها در حال اجرا است و به زودی پذیره نویسی خواهند شد

قیمت مسکن به پایین تر از نرخ فعلی می رسد
با ایجاد بورس مسکن شفافیت به بازار مسکن و املاک برمی گردد؛

قیمت مسکن به پایین تر از نرخ فعلی می رسد

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بورس و اوراق بهادار از تشکیل بورس مسکن در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: با تشکیل بورس مسکن مدیریت بازار عرضه و تقاضا و در نتیجه کاهش سودهای غیر متعارف برخی فعالان بازار مسکن را شاهد خواهیم بود

بورس انرژی و آینده پیمانکاران برق

بورس انرژی و آینده پیمانکاران برق

بعد از سه سال از افتتاح این بورس ، تا چه حد بخش برق بورس انرژی توانسته است گره گشای مشکلات پیمانکاران برق باشد؛ پیمانکارانی که طلب بالای شان از وزارت نیرو آنها را با مشکلات زیادی مواجه کرده است .

کارکرد صندوق های زمین و ساختمان

کارکرد صندوق های زمین و ساختمان

از اسفند ماه سال 92 تا کنون، وزیر محترم راه و شهرسازی و جمعی از مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار در مصاحبه های خود خبر از اصلاح مقررات نهاد مالی جدیدی داده اند به نام" صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان".

امید مسکن به رکود بورس

امید مسکن به رکود بورس

رونق یا رکود مسکن در حال حاضر تبدیل به نقل محافل خانوادگی و کاری شده و حتی تیترهای اصلی روزنامه ها را نیز به خود اختصاص داده است. البته در کنار آن ،خریدن یا نخریدن ،کاهش یا افزایش قیمت مسکن نیز به مباحث روز کشور تبدیل شده است. بسیاری از مسئولان بخش مسکن معتقدند؛ با توجه به وضعیت رکود همراه با کاهش قیمت ها ترسیم وضعیت آتی مسکن چندان سخت نیست زیرا مردم بودجه کافی برای خرید یک خانه نقلی هم ندارند بنابراین تا پایان سال هیچ افزایشی در کار نخواهد بود.

. . . . 1 2 . . . .
×