اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

صادرات 800میلیارد دلاری در زمان تحریم
در همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال 94 مطرح شد:

صادرات 800میلیارد دلاری در زمان تحریم

همایش دورنمای اقتصاد ایران در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد که طی آن برخی از مقامات و کارشناسان اقتصادی به بحث و گفتگو پیرامون چشم انداز وضعیت اقتصادی کشور پرداختند.

پیروزی جمهوری خواهان ، روند تحریم ها و بازار مسکن

پیروزی جمهوری خواهان ، روند تحریم ها و بازار مسکن

با شکست دمکرات ها در انتخابات سنا ، کنگره آمریکا ( مجلس نمایندگان و سنا ) به دست جمهوری خواهان افتاد . جمهوری خواهان که اکثریت کرسی ها را در کنگره امریکا به دست آورده اند ، از محور های اصلی کار شان در سال 2015 رصد مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 و تلاش برای تصویب تحریم های بیشتر علیه ایران و محدود کردن دامنه تصمیم گیری باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مذاکرات هسته ای است . اکنون نهاد قانون گذاری آمریکا تحت تسلط جمهوری خواهان است و گمانه زنی های بسیاری وجود دارد که تلاش نمایندگان آن ، تحت فشار قرار دادن اوباما و تخریب توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 خواهد بود .

وضعیت تولید بهتر شده است
گزارش پیام ساختمان از نمایشگاه بین المللی صنایع مفتولی، سیم و کابل، پروفیل و ماشین آلات وابسته

وضعیت تولید بهتر شده است

با روی کار آمدن دولت یازدهم وضعیت بهتر شده و راحت تر می توانیم برخی از نیاز ها را از خارج تأمین کنیم. موضوع دیگر اینکه استقبال از نمایشگاه به گونه ای که ما توقع داشتیم صورت نگرفت و این موضوع با شرایط اقتصادی در ارتباط است. البته منکر این نیستیم که وضعیت نسبت به دوره گذشته به طور محسوسی پیشرفت کرده است

دارایی های آزاد شده کجا می رود؟

دارایی های آزاد شده کجا می رود؟

دور اخیر مذاکرات گروه 1+5 و ایران به پایان رسید و توافق ژنو تا 10 تیرماه 94 تمدید شد. کارشناسان و فعالان اقتصادی ایران از جمله بخش ساختمان و مسکن، طی این مدت اخبار و تحولات مربوط به این نشست را با دقت رصد کردند و منتظر نتیجه مذاکرات بودند. حال با تمدید توافق ژنو و قبول ادامه مذاکرات از سوی طرفین این پرسش پیش می آید که وضعیت اقتصاد کشور و همچنین بازار مسکن چه سمت و سویی پیدا خواهد کرد؟ پاسخ فعالان و دست اندرکاران بخش مسکن را با هم مرور می کنیم.

عدم حمایت دولت از صنایع فلزات

عدم حمایت دولت از صنایع فلزات

اگرچه ایران ازنظر منابع و معادن فلزات غنی است اما محصول نهایی با هزینه بالایی تولید می شود که این مورد می تواند بزرگ ترین ضعف کارخانه های ایران باشد

بانک ها خون صنعت را تزریق کنند
رییس خانه صنعت ،معدن وتجارت ایران خواستار شد:

بانک ها خون صنعت را تزریق کنند

رییس جمهورباید با بخشش جریمه ها روح تازه ای در صنعتگران بدمد. در حال حاضر تولید کنندگان زیر 50 درصد ظرفیت اسمی خود کار می کنند.اگر واحد های صنعتی به ظرفیت اسمی تولید نرسند،به اقتصاد مقاومتی دست پیدا نخواهیم کرد.

آرامش در بازارمقدمه خروج از رکود
دکتر محمد نهاوندیان در گفتگو با پیام ساختمان مطرح کرد :

آرامش در بازارمقدمه خروج از رکود

دهم تیرماه به نام روز "صنعت و معدن" در تقویم کشور به ثبت رسیده است؛ روزی برای تقدیر از پیشگامان، بزرگان و برترین های این حوزه! به همین مناسبت همایشی با حضور رئیس جمهور، وزیر صنعت و معدن،کارشناسان، کارآفرینان، و فعالان صنعت و معدن،در محل اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.در این همایش رییس جمهور و وزیر قول حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان را دادند. در حاشیه برگزاری همایش با دکتر محمد نهاوندیان،رئیس دفتر ریاست جمهوری و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

برخی کالای ایرانی را بنجل می دانند
مهنازبهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

برخی کالای ایرانی را بنجل می دانند

رسته های مختلف تولیدی، توزیعی، خدماتی که در زمینه تولید و توزیع کالا و فعالیت می کنند نیازمند توجه و حمایت ویژه مجلس و دولت هستند.

تولید کننده باید در بازار با ثبات کار کند
گفتگوی پیام ساختمان با دبیر همایش بین المللی آلومینیوم

تولید کننده باید در بازار با ثبات کار کند

باید از این صنعت حمایت کرد تا بتواند با کشورهای دیگر در این زمینه رقابت کند.کمک ها باید کاملاً کنترل شده باشد. مثلاً خیلی از کارخانه ها احتیاج به وام بانکی دارند که باید به آنها کمک شود چون باعث ایجاد اشتغال نیز خواهد شد

مهار رکود تورمی

مهار رکود تورمی

قانون «هدفمندی یارانه ها» که در ابتدا قرار بود با نام قانون «مدیریت انرژی» مطرح شود به گفته اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور نه تنها نام آن تغییر کرد که از محتوای خود نیز خالی شد. این طرح که از آن با عنوان بزرگ ترین طرح اقتصادی یاد می شود به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی در عمل نه به بهبود مصرف انرژی انجامید و نه هدف دیگر خود یعنی رونق تولید را در پی داشت. قرار بود با حذف تدریجی یارانه ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام بخشی از آن به صورت نقدی به مردم پرداخت شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می شود.

صادرات مبلمان رونق می گیرد

صادرات مبلمان رونق می گیرد

خوشبختانه پس از توافقات ژنو هیئت های پارلمانی و سیاسی زیادی به ایران می آیند و با مسئولان گفتگو می کنند. اکثریت آنها به اتاق بازرگانی آمده و با مسئولان اتاق گفتگو داشته اند.سطح تعاملات افزایش پیدا کرده و موجب خیروبرکت برای اقتصاد کشور و به ویژه صنعت مبلمان خواهد بود.

ظرفیت های بازار ایران و استقبال اروپایی ها

ظرفیت های بازار ایران و استقبال اروپایی ها

اگر تعاملات بین الملل به رشد مبادلات اقتصادی در قالب تولید و تجارت منجر شود می تواند هم برای دولت و هم برای مردم در کشورهای طرف معامله درآمد زا باشد و این افزایش میزان اشتغال و درآمد می تواند به رشد توان مالی متقاضیان در بازار مختلف مانند بازار مسکن ازیک طرف و رفع نیاز های کالایی به ویژه در خصوص ماشین آلات و رشد صادرات منجر شود.

هنوز با رفع نیازهای کشور فاصله داریم

هنوز با رفع نیازهای کشور فاصله داریم

هر چند سال های اخیر شاهد رشد روز افزون واحدهای تولیدی در زمینه های مختلف صنایع چوب همچون تولید نئوپان، تخته های فشرده، ملامینه، ام دی اف، روکشهای مصنوعی و غیره بوده ایم اما هنوز هم با رفع نیازهای کلی کشور فاصله زیاد داریم .

قیمت تولیدات داخل گزاف است

قیمت تولیدات داخل گزاف است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، خاطر نشان کرد: متاسفانه قیمت تولیدات داخل کشور نرخ های کزافی است که نمی توان مصرف کننده را با این قیمت ها توجیحه کرد.

کالاهای چینی در شان ایران نیست / ماشرکای تجاری مناسب تری می خواهیم

کالاهای چینی در شان ایران نیست / ماشرکای تجاری مناسب تری می خواهیم

الله وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این مطلب که دولت چین از شرایط تحریم ایران سوء استفاده کرده است به خبرنگار پیام ساختمان گفت: دولت چین در سال 91 توانسته 8 میلیارد و 155 میلیون دلار واردات کالا درجه دو و درجه سه به ایران انجام دهد ،گفت: متاسفانه چین با بهره گیری از وضعیت تحریم بر ایران سوء استفاده کرده است و بازارهای ایران را از اجناس درجه دو و سه انباشته کرده است .

لاپوشانی نکنید، جان انسان ها در خطر است/ نیاز به دخالت شخص رئیس جمهور دارد

لاپوشانی نکنید، جان انسان ها در خطر است/ نیاز به دخالت شخص رئیس جمهور دارد

لاپوشانی هم حدی دارد و بیش از این نمی توان به مردم واقعیت ها را نگفت. همه این دستگاه ها به دلیل تولید خودرو،و وزارت نفت به دلیل تولید سوخت باید جوابگو باشند و بحث های جدی و شفاف گفته شود.

رونق معاملات ، افزایش ساخت وساز

رونق معاملات ، افزایش ساخت وساز

توافق هسته ای ژنو نوعی محرک پرقدرت برای پایان دادن به خواب بازار مسکن، تعبیر می شود.ارزیابی های کارشناسان اقتصادی دراین باره حکایت از تأثیر آنی و آتی نتیجه حاصل شده از مذاکرات ژنو بر روند معاملات مسکن دارد. در کوتاه مدت انتظار این است که قیمت مسکن به تثبیت برسد. همچنین با روند کاهشی که قیمت ارز و سکه پیدا کرد، این امیدواری وجود دارد که تقاضای سرمایه ای در این دوره بازار سرمایه را به بازار ملک ترجیح دهد. در میان مدت نیز پیش بینی رونق در معاملات مسکن، افزایش سرمایه گذاری در ساخت وساز و در عین حال عرضه واحدهای مسکونی نوساز انباشته شده به بازار مصرف مطرح است.

اول . . . . 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 . . . .
×