اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

نسخه مسکن تهران متفاوت با خوزستان

نسخه مسکن تهران متفاوت با خوزستان

هزینه های ساخت وساز در کلان شهرها نسبت به مبلغ وام بسیار بیشتر است و این میزان افزایش در مقابل هزینه های ساخت بسیار ناچیز می باشد. این استاد دانشگاه تاکید کرد: رقم تسهیلات باید تابعی از قیمت خود کالا باشد مثلاً اگر کالای ما 200 میلیون تومان است ،10 یا 20 میلیون تومان مبلغ وام، نمی تواند اثرگذار باشد.

جزئیات تأمین مالی مسکن مهر

جزئیات تأمین مالی مسکن مهر

مدیرعامل بانک مسکن مهر از جزئیات تأمین مالی مسکن مهر خبر داد و گفت: دوره بازپرداخت خط اعتباری مسکن مهر 20 ساله و با تنفس 3 ساله خواهد بود.

چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیرید

چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیرید

. بر اساس نرخ میانگین اوراق حق تقدم دریافت وام 35 میلیون تومانی مسکن برای متقاضیانی که نزد بانک مسکن سپرده نگذاشته اند، نیاز به خرید 70 برگ اوراق حق تقدم دارد که در حال حاضر حدود 4 میلیون و 200 هزار تومان هزینه در بر دارد. زوج های جوانی که تاریخ عقد آنها پس از 17 دی ماه 92 است باید 100 برگ خریداری کنند که مجموع آن در فرابورس حدود 6 میلیون تومان، قیمت دارد هرچند که نرخ اوراق متغیر است

افزایش وام مسکن شبهه سیاسی دارد

افزایش وام مسکن شبهه سیاسی دارد

نماینده مردم دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان در مجلس شورای اسلامی،در گفت وگو با خبرنگار پیام ساختمان با اشاره به اینکه وام مسکن باید به ساخت وساز تزریق شود، گفت: اگر این وام ها برای ساخت وساز باشد ، افزایش تولید و افزایش عرضه خواهیم داشت که این امر منجر به کنترل قیمت مسکن خواهد شد .

انحصار بانک مسکن باید بشکند

انحصار بانک مسکن باید بشکند

سید بهلول حسینی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پیام ساختمان درباره افزایش سقف وام خرید مسکن و تأثیر آن در بازار مسکن ،گفت

مسکن در شهرستان ها شیرین شد

مسکن در شهرستان ها شیرین شد

علاوه بر اقساط سنگین وام که پرداخت آن در توان خیلی از اقشار جامعه نیست، نرخ 15 درصدی سود سالانه وام و هزینه خرید اوراق حق تقدم وام مسکن کارشناسی نشده است.وی افزود: بر اساس جزئیات اعلام شده، به ازای دریافت 35 میلیون وام با نرخ 15 درصد سود، متقاضی باید 47 میلیون تومان بازپرداخت کند که این هزینه با احتساب هزینه خرید اوراق ، رقم قابل توجهی است.

نقدینگی ناکافی علت کمی وام مسکن

نقدینگی ناکافی علت کمی وام مسکن

به احتمال زیاد جریان نقدینگی ناکافی باعث شده وام مسکن تا این سطح افزایش پیدا کند. امیدواریم در آینده تسهیلات بلند مدت به میزان 70 درصد قیمت کارشناسی ملک ارائه شود

وام مسکن بازار را تحریک می کند

وام مسکن بازار را تحریک می کند

ازآنجاکه مسکن به شدت وام محور است افزایش وام مسکن می تواند شوک بزرگی به بازار مسکن وارد کند و افزایش همزمان تقاضای مسکن و سفته بازی های موجود در بازار مسکن، شوک بزرگی به دنبال خواهد داشت. اظهارات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر پرداخت 100 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن در سال95 که در آن دولت بنا دارد طول انتظار دریافت وام خرید از صندوق های در آستانه تأسیس سپرده گذاری مسکن را 3ساله تعیین کند، با واکنش کارشناسان مختلف روبه رو بود. بسیاری از کارشناسان معتقدند؛ تجربه نوسان قیمت ها نشان داده متوسط قیمت مسکن در دوره های گذشته سالانه 20درصد افزایش پیدا کرده است،بنابراین اگرچه وام 100 میلیونی در حال حاضر 50درصد از قدرت خرید مسکن در کلان شهر تهران را برای طبقه متوسط جامعه تأمین می کند اما همین وام در سال95 حداکثر 30درصد هزینه خرید مسکن را پوشش خواهد داد. به منظور اطلاع از نظرات کارشناسان و نمایندگان مجلس در خصوص تبعات افزایش وام مسکن و راهکارهای مناسب در این زمینه، با چند تن از آنها گفتگو کردیم:

افزایش وام مسکن منجر به افزایش قیمت ها نشود

افزایش وام مسکن منجر به افزایش قیمت ها نشود

یک کارشناس مسکن تصمیم وزارت راه وشهرسازی مبنی بر ارائه تسهیلات 50 درصدی برای خرید خانه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر که این تصمیم گرفته شده باید ابعاد تورمی آن نیز در نظر گرفته شود وبا شاخص های کلان اقتصادی دیگر مقایسه شود. تا دوباره منجر به افزایش قیمت ها نشود .

افزایش وام باعث افزایش قیمت خانه می شود

افزایش وام باعث افزایش قیمت خانه می شود

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با اشاره به اینکه در دو اصل از قانون اساسی به موضوع خانه دار شدن مردم تاکید شده است و این موضوع بدون انجام کار کارشناسی صورت نمی گیرد،گفت: متأسفانه سال های سال است که در تولید مسکن از اهداف سند چشم انداز منحرف شده ایم .

لاهوتی،عضو کمیسیون عمران مجلس موافق افزایش مبلغ وام مسکن هستم

لاهوتی،عضو کمیسیون عمران مجلس موافق افزایش مبلغ وام مسکن هستم

بائوج لاهوتی، ادامه داد: اکنون نرخ مسکن در حال اصلاح شدن است، چرا که در سال های گذشته بازار مسکن باقیمت هایی روبه رو بود که به نظر بسیاری از افراد غیرمنطقی و غیرواقعی جلوه می کرد.

تحریک تقاضا ، جهش قیمت ها را به دنبال دارد

تحریک تقاضا ، جهش قیمت ها را به دنبال دارد

یک کارشناس مسکن در گفتگو با پیام ساختمان ، با اشاره به اظهارات دکتر آخوندی مبنی افزایش وام مسکن، گفت:اگر این وام برای خرید باشد مانند افتادن مسکن در تله است و اگر این وام برای ساخت باشد می توانیم بگوییم دولت در قبال مردم وظیفه اش را انجام داده است.

سال 93 سرشار از آرامش

سال 93 سرشار از آرامش

یک کارشناس مسکن در رابطه با افزایش میزان وام به پیام ساختمان گفت: بزرگ ترین مأموریت این طرح ها از سوی دولت تحریک و رشد اقتصادی است .

پرداخت وام، راه تأمین مسکن مردم نیست

پرداخت وام، راه تأمین مسکن مردم نیست

پرداخت وام راه تأمین مسکن مردم، نیست. خود وام به تورم دامن می زند و هر گاه صحبت از افزایش وام می شود، بلافاصله به همان میزان یا بیشتر قیمت ها بالا می رود و بازار را آشفته می کند، درحالی که هر چقدر مردم وام بگیرند از قیمت خرید مسکن عقب هستند.

بیم و امیدهای افزایش وام مسکن

بیم و امیدهای افزایش وام مسکن

موضوع افزایش وام خرید در دولت های نهم و دهم به دلیل تورم زا بودن و ایجاد دور باطل در بازار مسکن کنار گذاشته شد. زیرا افزایش وام خرید (با تاخیر یک ساله)منجر به افزایش قیمت مسکن شد.اکنون کارشناسان معتقدند: افزایش قدرت خرید در شرایطی اتفاق می افتد که عرضه مسکن، بیش از تقاضای آن باشد. اما در بازار مسکن ایران به دلیل انباشت تقاضاهای گذشته و عدم عرضه پایدار مسکن این راه کار منجر به تورم بیشتر خواهد شد. این در حالی است که حسین عبده تبریزی، مشاور امور مالی وزیر راه و شهرسازی از احتمال افزایش تسهیلات خرید مسکن خبر داده است. این موضوع را با کارشناسان ودست اندرکاران مسکن مطرح کرده و گزیده پاسخ هریک را پیشِ روی شما گذارده ایم

چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیریم

چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیریم

مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف وام مسکن که هفدهم دی ماه به تصویب رسید، چند روز بعد از سوی بانک مرکزی به بانک مسکن ابلاغ شد تا این بانک بخشنامه آن را به شعب خود در سطح کشور ارسال کند.

اعطای وام مقاوم سازی بافت فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

اعطای وام مقاوم سازی بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از اعطای وام مقاوم سازی بافت فرسوده برای اولین بار خبر داد و گفت: به زودی میزان و زمان اعطای این تسهیلات اعلام می شود.

لایحه حمایت از مستأجران به بن بست رسید

لایحه حمایت از مستأجران به بن بست رسید

در حالی که لایحه حمایت از مستأجران از سوی وزارت راه و شهرسازی تهیه و باید از سوی کمیسیون اقتصادی دولت بررسی و تصویب شود شنیده ها حاکی از این است که برخی اعضای کمیسیون اصلی اقتصادی دولت آن رادر کنترل اجاره بها بی اثر می دانند.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . . . .
×