اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

مشاوران املاک نمی توانند پیش فروش کنند
چرا ثبت پیش فروش ساختمان اجباری شد؟

مشاوران املاک نمی توانند پیش فروش کنند

مطابق قانون پیش فروش ساختمان ؛ مشاوران املاک باید پس از انجام مذاکرات مقدماتی، طرفین را برای تنظیم سند رسمی قرارداد پیش فروش به یکی از دفاتر اسناد رسمی معرفی کنند چرا که آنها نمی توانند دست به چنین کاری بزنند.

سامانه املاک خوب اما ناقص

سامانه املاک خوب اما ناقص

چند سالی از راه اندازی سامانه اطلاعات املاک و مستغلات در وزارت بازرگانی می گذرد. قرار بود ؛ در این سامانه که توسط شرکت راهبر وابسته به وزارت بازرگانی راه اندازی شده، این امکان فراهم باشد تا هرگونه قرارداد خرید و فروش در بخش املاک و مستغلات به ثبت برسد و میزان تخلفات در حوزه معاملات مسکن کاهش یابد،

شیرینی 200 هزار تومانی

شیرینی 200 هزار تومانی

طبق تعرفه تعیین شده در اتحادیه مشاوران املاک، در معاملات بالای 100 میلیون تومان، مشاوران املاک باید 25 صدم درصد ارزش ملک را از طرفین معامله دریافت کنند. حق الزحمه مشاوران املاک در قراردادهای اجاره مسکن یک چهارم بهای اجاره هر ماه است و بر اساس عرف بازار هر یک میلیون تومان 30 هزار تومان محاسبه می شود.در صورتی که مشاوران املاک،حق کمیسیون بیشتر از تعرفه تعیین شده از طرفین معامله مطالبه کنند، به عنوان مصادیق تخلف صنفی محسوب شده و قابل پیگیری است

واکنش مشاور املاکی ها به پلمپ دفاترشان

واکنش مشاور املاکی ها به پلمپ دفاترشان

گاهی مشاهده می شود برخی از بنگاه املاکی ها بر خلاف تعرفه مصوبه اتحادیه حق کمیسیونی خارج از تعرفه -البته به دور از چشم بازرسان اتحادیه- از خریدار و فروشنده املاک مطالبه می کنند که این نوع رفتار آنها صدای خیلی از مراجعه کنندگانشان را در آورده است اما رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران در واکنش به این اعتراض ها به پیام ساختمان گفت

اجرای طرح ضربتی برخورد با مشاوران متخلف / 2000 بنگاه املاک بدون پروانه در تهران

اجرای طرح ضربتی برخورد با مشاوران متخلف / 2000 بنگاه املاک بدون پروانه در تهران

در حال حاضر 2000 بنگاه املاک بدون پروانه کسب در تهران مشغول فعالیت هستند. از 17 دی ماه تا 17 بهمن با اجرای طرح ضربتی برخورد با مشاوران املاک متخلف حدود 900 بنگاه املاک بدون پروانه پلمپ شده است .

جلوگیری از تخلفات باتغییر نام

جلوگیری از تخلفات باتغییر نام

مصطفی قلی خسروی، رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک کشور در گفتگو با پیام ساختمان از تغییر نام این اتحادیه به کمیسیون تخصصی املاک خبر داد و گفت: اتحادیه مشاوران املاک کشوری به " کمیسیون تخصصی املاک ایران" زیر نظر اتاق اصناف ایران تغییر نام داد.

سازمان ثبت باید جوابگو باشد

سازمان ثبت باید جوابگو باشد

نماینده وزارت راه و شهرسازی در امور نظارت بر واگذاری مسکن مهر گفت: اگر برخی از متقاضیان مسکن مهر دارای مالکیت بوده اند سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که مرجع استعلامات ماست باید جوابگو باشد.

مشاوران املاک ناراضی ازافزایش وام مسکن

مشاوران املاک ناراضی ازافزایش وام مسکن

گروه بازار ساختمان: شورای پول و اعتبار با افزایش سقف وام از 20 میلیون به 35 میلیون انتظار داشت تحول اساسی در بازار مسکن ایجاد کند اما عملاً این گونه نشد زیرا به عقیده بسیاری از کارشناسان مسکن و مشاوران املاک این میزان وام نه تنها کوچک ترین اثری بر خانه دار شدن ساکنان شهرهای بزرگ مانند تهران ندارد بلکه نمی تواند رونقی در بازار خوابیده مسکن ایجاد کند. دراین بین برخی از مشاوران املاک تهران نیز معتقدند که افزایش سقف وام خرید مسکن از 20 به 35میلیون تومان، تا حدی موجب رونق خریدوفروش در برخی نقاط می شود، اما تأثیری بر رشد قیمت ها ندارد. اکثر مشاوران املاک شمال شهر تهران می گویند: تأثیر افزایش سقف وام مسکن را باید در مناطق پائین شهر جستجو کنید، چرا که این وام 35 میلیون تومانی در اکثر مناطق شمالی تهران شاید تنها قیمت 5 متر یک واحد مسکونی را پوشش دهد.

بانوان مشاوراملاک حتماً باید مباشر مرد داشته باشند

بانوان مشاوراملاک حتماً باید مباشر مرد داشته باشند

مشاوره املاک اگرچه یک شغل مردانه به حساب می آید اما در تهران گویا زنان بیشتر از مردان به گرفتن پروانه این شغل رغبت دارند. شغلی که البته به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک، زنان در آن اجازه فعالیت ندارند

اصناف چیزی ندیده اند

اصناف چیزی ندیده اند

اصناف در طول این مدت حدود پنج ماه، چیزی ندیده اند. تئوری پردازی می کنند اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.

اوضاع کسب وکار بنگاه های املاک

اوضاع کسب وکار بنگاه های املاک

اساس بسیاری از مشاوران املاک در حال خالی کردن صحنه دلالی هستند. این وضعیت نامناسب تقریباً در سراسر کشور مشهود است و بیشتر املاکی هایی که توان مالی کمی دارند از ادامه کارشان باز مانده اند و املاکی هایی که از توان اقتصادی خوبی برخوردار هستند برای حذف همدیگر تلاش می کنند

آخوندی از نظرات اتحادیه املاک استفاده نمی کند

آخوندی از نظرات اتحادیه املاک استفاده نمی کند

مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاورین املاک با بیان این مطلب که آخوندی برای تصمیم گیری در حوزه بازار و بخش مسکن از نظرات اتحادیه املاک استفاده نمی کند،گفت: نیکزاد وزیر راه و شهرسازی و صومعلو معاون وی از نظرات اتحادیه املاک استفاده می کردند ولی ظاهرا در دولت یازدهم وزیر راه و شهرسازی تمایلی به صحبت و همکاری با ما را ندارند.

انتقاد مشاوران املاک از آخوندی

انتقاد مشاوران املاک از آخوندی

با مرور برنامه وزیر راه و شهرسازی و دیدگاه هایی که دکتر آخوندی قبل از انتصابش داشت، مشخص شده که وی همواره منتقد شیوه رفتاری مشاوران املاک در مقام یک واسطه گر در بازار مسکن است. دکتر آخوندی با انتقاد از نادیده گرفته شدن اصول منطقی بازار واسطه گری در حوزه ملک، معتقد است

رقابت برای صندلی 16 میلیاردی

رقابت برای صندلی 16 میلیاردی

از ساعت 8 تا 16روز سه شنبه 72/7/9 دور اول انتخابات هیئت مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران در محل مجمع امور صنفی توزیعی تهران برگزارشد . انتخابات صنف اتحادیه مشاوران املاک از همان ساعات اولیه شاهد رقابت دو گروه بود؛ گروه اول که در تلاش است صندلی ریاست خود را حفظ کند و گروه دوم می کوشد با دلیل و برهان تمام تلاش های مثبت اعضای هیئت مدیره قدیم اتحادیه را زیر سؤال ببرد.

قیمت املاک، بدترین تبلیغ برای انتخابات مشاوران املاک

قیمت املاک، بدترین تبلیغ برای انتخابات مشاوران املاک

فردا، سه شنبه نهم مهر ماه، اعضای اتحادیه صنف مشاوران املاک که از این اتحادیه پروانه کسب دارند به خیابان شریعتی تهران مراجعه خواهند کرد تا از میان 101 نفر نامزد معرفی شده، به نامزدهای مورد نظر خودشان رای بدهند. اگر چه طی چند روز گذشته صفحات نیازمندی ها و آگهی های برخی روزنامه ها به معرفی کاندیدا های این انتخابات اختصاص داشت و حتی تعدادی از بنگاه های مشاوره املاک در برخی از مناطق تهران، به تبلغ محلی و منطقه ای برای نامزدهای مورد نظر خودشان پرداخته بودند، اما با توجه به قیمتهای املاک و مستغلات در شهر تهران، نظر مردم و همچنین خود بنگاه های املاک به عملکرد اتحادیه مذکور چگونه است؟ به منظور کسب اطلاع از این امر به میان مردم رفتیم و نظر آنان را در خصوص انتخابات فردا جویا شدیم.

مشاوران املاک پیشگو نیستند

مشاوران املاک پیشگو نیستند

مشاوران املاک پیشگو نیستند. کارما مشاوره دادن به خریدار و فروشنده است و اینکه اسناد و مدارک موجر و مستاجر را ببینیم و قرارداد تنظیم کنیم. ما از کجا می دانیم که قیمت ملک بالا می رود یا پایین می آید؟

ثبت آنی سیاه مشق دفاتر

ثبت آنی سیاه مشق دفاتر

قرار شده بود از ابتدای شهریور ماه ثبت در دفاتر اسناد رسمی به صورت کاملا الکترونیکی انجام گیرد مقطع زمانی آزمایشی این طرح از اواخر مردادماه و در سطح 4428دفترخانه اسناد رسمی آغاز شد و بنا شد این طرح در تمامی دفاتر اسناد 26 شهریور انجام گیرد. اما پیگیری های خبرنگار پیام ساختمان گویای این مطلب است که این سامانه اجرا نشده است برای پیگیری این موضوع با چند دفاتر اسناد رسمی تماس حاصل کردیم.

فعالیت مشاوران املاک بدون کارت مهارت از اول شهریور ممنوع می شود

فعالیت مشاوران املاک بدون کارت مهارت از اول شهریور ممنوع می شود

یکی از مشکلاتی که بین مشاوران و اداره ثبت وجود دارد موضوع کم سوادی و بی اطلاعی مشاوران املاک از موضوعات حقوقی و ملکی است اتحادیه مشاوران املاک برای پایان دادن به این مبحث راه کاری اندیشیده که در مورد این راهکار با مصطفی قلی خسروی گفتگوی کوتاهی انجام داده ایم .

مردم از سازمان ثبت چه می خواهند؟

مردم از سازمان ثبت چه می خواهند؟

داشتن ارتباط نزدیک و رسیدگی به مشکلات مردم از ارکان موفقیت یک سازمان مردمی است. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در طول این سال ها توانسته با ملاقات های حضوری با مردم ، جامعه را به سازمان نزدیک کند. اگرچه رسیدگی و بررسی مشکلات مردم در این زمان محدود وجود ندارد اما در سطح کشور 7 هزار و 350 دفتر اسناد رسمی در شهرها و شهرستان های کشور وجود دارد که با انجام دقیق مسئولیت های خود می توانند آرامش را به مردم هدیه کنند. در سال 91 تعداد 36 میلیون خدمات ثبتی توسط دفاتر ثبت اسناد انجام شده که از این تعداد 7 میلیون ثبت به صورت الکترونیکی بوده است

صادر کننده ارز خود را به اتاق مبادله نمی دهد

صادر کننده ارز خود را به اتاق مبادله نمی دهد

رضی میری ، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران که متشکل از اتحادیه های صادرات محور است، به خبرنگار پیام ساختمان گفت: صادر کنندگان ارز را به نرخ آزاد می فروشند تا بتوانند هزینه های تولید را تامین کنند و چرخه تولید (تولید و ارزآوری) استمرار یابد.

رئیس جمهور بعدی شعار هایش یادش نرود

رئیس جمهور بعدی شعار هایش یادش نرود

سلطانی؛ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون سراسری انبوه سازان: اولین چیزی که بخش خصوصی از رئیس جمهور بعدی می خواهد این است که بعد از پیروزی در انتخابات همه حرف ها و شعارهایشان یادشان نرود.

مشاوران املاک آشوب به پا نکنند

مشاوران املاک آشوب به پا نکنند

اگر مشاوران املاک اظهارات شخصی خودشان را به خورد مردم ندهند، مسکن دچار التهاب نمی شود. مثلاً از سال 91 انتخابات چماق سر مسکن شده و مشاوران از مردم خواسته اند تا انتخابات دست نگه دارند. البته مردم ما هم باید دنبال تحلیل ها با پایه و اساس محکم باشند. انتخابات ، ارز و سکه و هر بازار موازی می تواند تأثیر گذار بر مسکن باشد اما ...

. . . . 1 2 3 4 . . . .
×