اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

افت معاملات مسکن در پاییز امسال

افت معاملات مسکن در پاییز امسال

تعداد معاملات مسکن در پاییز امسال نسبت به پاییز گذشته حدود 150 هزار مورد کاهش یافته است کل معاملات منعقد شده مسکن در فصل پاییز امسال 416 هزار و 372 مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 149 هزار و 358 مورد کاهش یافته است

زنگ خطر در بازار مسکن

زنگ خطر در بازار مسکن

بسیاری از مشاوران املاک بازار کنونی را بازاری خطرناک برای حرفه خویش دانسته و معتقدند: اگر دولت برای تولید و عرضه مسکن فکر اساسی نکند ،بازار مسکن عملا با مشکل مواجه خواهد شد و علاوه برآن تعداد بیکاران نیز افزایش خواهد یافت. برخی مشاوران می گویند: در بعضی از ماه های سال جاری بیش از 2 مورد انعقاد قرارداد نداشته اند که این تعداد قرارداد کفاف هزینه ها را نمی دهد .به منظور آگاهی بیشتر از وضعیت حاکم بر بازار مسکن ،خبرنگار پیام ساختمان به دفاتر مشاور املاک در سطح شهر سری زده و با چند تن از آنها گفتگو کرده که در ادامه می خوانید:

خانه بخریم یا نخریم

خانه بخریم یا نخریم

با سرازیری شدن منحنی نوسان بهای مسکن در شهر تهران از خرداد امسال، یخ بازار در طول تابستان92 نیز باز نشد و انتظارهای متضاد طرفین معاملات مسکن از فرجام کاهش قیمت، عملاً اثر بازگشت قیمت ها را در فصل نقل وانتقال متوجه معاملات نکرد. در شرایطی که طی دو سال اخیر متقاضیان خرید به دلیل غیرواقعی بودن قیمت ها اغلب قدرت خرید نداشتند و از طرف دیگر فروشندگان، سازندگان و مالکان واحدهای مسکونی همزمان با جهش قیمت در نرخ برخی مصالح ساختمانی، در انتظار افزایش بیشتر قیمت ها بودند، بازار مسکن در دو مقطع با کاهش قیمت روبه رو شد.

خانه بخریم یا نخریم؟

خانه بخریم یا نخریم؟

با سرازیری شدن منحنی نوسان بهای مسکن در شهر تهران از خرداد امسال، یخ بازار در طول تابستان92 نیز باز نشد و انتظارهای متضاد طرفین معاملات مسکن از فرجام کاهش قیمت، عملاً اثر بازگشت قیمت ها را در فصل نقل وانتقال متوجه معاملات نکرد

قیمت مسکن تا 2 سال آینده افزایش نمی یابد

قیمت مسکن تا 2 سال آینده افزایش نمی یابد

یک کارشناس مسکن در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه ؛ بر اساس آمار نرخ مسکن همواره با میزان سطح عمومی قیمت ها در ارتباط بوده است،گفت:خوشبختانه در چرخه قیمت مسکن اکنون در انتهای روند افزایشی آن هستیم و پیش بینی می شود تا دو سه سال آتی افزایش قیمت حقیقی مسکن نداشته باشیم.

دولت از میدان قیمت گذاری مسکن به دور باشد

دولت از میدان قیمت گذاری مسکن به دور باشد

اگرچه مسئولان کشور تلاش می کنند تا قیمت ها در بازار مسکن ثابت نگه داشته شود تا روند اقتصادی مسکن بهبود یابد اما بهتر است دولت تعیین قیمت مسکن را به دست مشاوران املاک بسپارد و خود از میدان قیمت گذاری به دور باشد .وی با تاکید بر اینکه قیمت ها در بازار مسکن به کف رسیده است، ادامه داد: اگر اتفاق خاصی در عرصه سیاسی کشور رخ ندهد، این میزان حفظ می شود و در غیر این صورت قیمت ها قابل پیش بینی نیست.

رکود بازار مسکن ادامه دارد ؟

رکود بازار مسکن ادامه دارد ؟

بازار مسکن در سال جاری در رکود کم سابقه ای به سر می برد، به گونه ای که معاملات خرید و فروش خانه طی نیمه نخست امسال 77 هزار مورد کاهش یافته است.

پاییز نوید کاهش قیمت ها را با خود دارد

پاییز نوید کاهش قیمت ها را با خود دارد

فرهاد بشیری، نماینده پاکدشت با بیان این مطلب که دولت جدید از لحظه ورود بسیار خوش یمن بوده ، گفت: تعامل بهتر با کشورهای دیگر باعث افزایش ارزش پول ملی شده و این افزایش ارزش پول توانسته قیمت ها را پایین بیاورد.

ساماندهی اجاره بها

ساماندهی اجاره بها

یکی از مواردی که همیشه دغدغه دولت های مختلف، مدیران، برنامه ریزان و کارشناسان بخش مسکن بوده، کنترل بازار اجاره و ارائه سیاست های مناسب جهت جلوگیری از فشار هزینه این بازار بر مردم و اجاره نشینان است.

رکود معاملات مسکن به روایت آمار

رکود معاملات مسکن به روایت آمار

ماه رمضان معمولا همراه با رکود بازار همراه بود بنا بر گفته فعالان حوزه مسکن خرید و فروش در ماه مبارک رمضان جاری به نسبت سا ل های گذشته بسیار بیشتر انجام می شود ولی باز هم بنا بر سنت ماه رمضان به نسبت بقیه ما هایی سال رکود کمی در بازار وجود دارد.

دولت کار مسکن مهر را به اتمام رساند

دولت کار مسکن مهر را به اتمام رساند

مصطفی قلی خسروی در موردجدیترین مصوبه دولت در مورد آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر به خبرنگار پیام ساختمان گفت: اگر یادتان باشد مدتی خرید و فروش مسکن مهر ممنوع بود، همان زمان هم اولین کسی که برای احقاق حق یک مالک در برابر رسانه ها دم زد من بودم. من با گفتمان هایی که با حقوق دان ها داشتم به این اصل رسیدم که هر کسی مالک دارایی ها خود است. در مقابل مسکن مهر پولی گرفته شده است و هر کسی که پول را پرداخت کرده است مالک آن ملک است پس برای این فرد حقی ایجاد شده است و شما حق ندارید ممانعت از حق بکنید.

رکود مسکن و افزایش خانه های خالی

رکود مسکن و افزایش خانه های خالی

: اگرچه طی دو ماه گذشته حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در اکثر مناطق مختلف تهران و کشور از روند افزایش خوبی برخوردار بود اما در دوران رکود انتظار می رود بر تعداد خانه های خالی افزود ه شود. اگرچه دولت با راهکارهای مختلفی از جمله شناسایی خانه های خالی و قرار دادن جریمه و مالیات نتوانست جلوی افزایش خانه های خالی را بگیرد اما با ایجاد این مسئله توانست ذهن مردم را به این قضیه متمرکز کند که این خانه های خالی می تواند مقداری در بهبود فاصله بین عرضه و تقاضا موثر باشد .

تبعات خرید و فروش مسکن مهر

تبعات خرید و فروش مسکن مهر

جدیترین بحث مسکن مهر امروزه خبر سندار شدن زمین 99 ساله است اگرچه سند دار کردن واحد های ( سند خانه اعیانی )مسکن مهر از سال قبل شروع شده است اما این امر به کندی انجام می گیرد به طور مثال بنا بر اظهارات مدیر عامل شهر جدید پرند در حال حاضر از 12 هزار واحد مسکونی افتتاح شده در پرند 480 واحد مسکونی دارای سند هستند و به گفته وی دلیل کندی کار بالا بودن حجم کار در پرند است.

سرنوست مسکن بعد از تنفیذ؟

سرنوست مسکن بعد از تنفیذ؟

در طول سال های 90 و 91 رکودی چشمگیر همراه با افزایش قیمت بازار مسکن را فراگرفت . با شروع سال 92 اگرچه بر تعداد معاملات انجام شده افزوده نشد اما افزایش قیمت مسکن نیز در این سال تقریباً نمودار منفی را نشان می دهد. به عقیده بسیاری از کارشناسان مسکن قیمت ها رو به کاهش است اما اگر انتظار کاهش بیشتر در بازار مسکن را داشته باشیم

در رمضان خانه بخرید

در رمضان خانه بخرید

یکی از مشاوران املاک فعال درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی گفت: برخی از فروشندگان که تا بعد از روی کار آمدن دولت جدید بازار مسکن را رها کرده بودند، وارد بازار شده اند زیرا این افراد قصد دارند در کوتاه ترین زمان واحدشان را به پول نقد تبدیل کنند .

خریداران ویلا بخوانند

خریداران ویلا بخوانند

با شروع تعطیلات تابستانی ، بازار خرید و فروش ویلا نیز، بار دیگر رونق پیدا کرد. هم اکنون بازار خرید و فروش مسکن در پایتخت تا حدودی رونق یافته و آمار معاملات اواخر تیرماه ،بهبود این بازار را نشان می دهد. همچنین مالکان و سازندگان ویلا در حومه تهران و شهرهای شمالی کشور، امسال هم همانند سال های قبل، ویلاهای خود را به بازار فروش عرضه کرده اند

شمارش معکوس برای خرید مسکن

شمارش معکوس برای خرید مسکن

ایجاد امید به بهبود اوضاع اقتصادی، شرایط را برای خروج سرمایه ها از بازارهای واسطه ای نظیر طلا، ارز و مسکن فراهم کرده و باعث شده که نرخ ها در این بازار ها روندی نزولی را در پیش بگیرد.

طرح تعزیرات با شدت اجرا شود

طرح تعزیرات با شدت اجرا شود

چندین سال است که مسئولان حوزه مسکن راهکار هایی برای کاهش اجاره بها یا قیمت مسکن ارائه می دهند تا آرامشی برای قشر ضعیف و متوسط جامعه فراهم نمایند، اما بزرگ ترین و کارآمدترین برنامه مسئولان برای کاهش اجاره بها، طرح تعزیرات است که به عقیده کارشناسان اجرای صحیح آن مانند آب سردی بر پیکر داغ اجاره بهای مسکن است

بعد از انتخابات تب مسکن سرد می شود

بعد از انتخابات تب مسکن سرد می شود

گروه بازار ساختمان:طبق بررسی های انجام شده ، بسیاری از خریداران در بازار مسکن در شک و تردید “بخریم یا نخریم” هستند. طبق اصول علم اقتصاد، دوران اقتصادی دارای دو سیکل رکود و رونق است و هر اقتصادی یا در دوران رکود به سر می برد یا در دوران رونق. اصولاً بعد از هر دوره رکود اقتصادی، رونق اقتصادی در انتظار اقتصاد است.

موجرها بی انصاف شده اند

موجرها بی انصاف شده اند

بسیاری از مردم به علت کاهش هزینه های اجاره واحدهای کوچک را انتخاب کنند که این از نظر شرعی هم درست نیست .درکشوری که همه جای آن رنگ و بوی دینی دارد سزاوار نیست برخی از مردم در مضیقه باشند.

مردم زیر بار اجاره بالا نروند

مردم زیر بار اجاره بالا نروند

کمتر از یک ماه دیگر به آغاز فصل نقل و انتقالات مانده اما گزارش ها از بازار مسکن حاکی است که نه سیاست های دستوری و نه سیاست های تبلیغی مبنی بر واگذاری های مسکن مهر تاثیری بر ثبات و کاهش اجاره بها در ابرکلانشهر تهران نداشته است. چند سال گذشته مسئولان و دست اندرکاران بخش مسکن وعده هایی برای کنترل بازار مسکن(بلوک بندی و طرح برخورد تعزیراتی بازار اجاره مسکن) به خصوص بازار اجاره بها داده اند و از سیاست هایی سخن گفته اند تا امید را در دل مستاجران زنده نگه دارند.

اول . . . . 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 . . . .
×