اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

ساماندهی پیش فروش ساختمان با وساطت بانک ها

ساماندهی پیش فروش ساختمان با وساطت بانک ها

درحالی که سایه رکود همچنان بر سر بازار مسکن سنگینی می کند و بسیاری از سازندگان با کسادی فروش روبه رو هستند، همچنان برخی از شرکت های ساختمانی برای پیش فروش واحدهای مسکونی در دست ساخت خود، از طریق تبلیغات پنهانی مقررات پیش فروش را دور می زنند

سازندگان به خرید کلنگی رغبت ندارند

سازندگان به خرید کلنگی رغبت ندارند

علی رغم رکود اقتصادی در کشور، برخی از شهروندان همچنان مایل هستند سرمایه های خود را در بخش زمین و ملک سرمایه گذاری کنند که به نظر می رسد بیشتر این سرمایه گذاری ها هیچ گاه به ساخت وساز منجر نمی شود

مسکن مهر یا ب ُز ملانصرالدین؟

مسکن مهر یا ب ُز ملانصرالدین؟

این روز های معاملات مسکن مهر شبیه حکایت «بُزخری» است و دلالان فرصت طلب در کمین واحد هایی نشسته اند که متقاضیان آنها از تأمین افزایش آورده واحد خود ناتوان اند و مجبورند علی رغم میل باطنی ، واحد شان را نیمه کاره بفروشند .

خرید خانه با کمترین پس انداز

خرید خانه با کمترین پس انداز

اگر جزو کارمندان و کارگران جامعه هستید ، که پس انداز اندکی دارید، حتی اگر پس انداز شما به اندازه خرید یک ماشین ایرانی است می توانید به جای خودرو ، اقدام به خرید خانه کنید . برای اینکه با پس انداز 30 یا 50 میلیونی اقدام به خرید خانه کنید ، راه های متعددی وجود دارد . در متن زیر چند نفر از شهروندانی که با اجرای راهکار های گوناگون صاحب خانه شده اند ، تجربیات خود را با پیام ساختمان در میان گذاشته اند

افزایش شاخص بهای مسکن اجاری
بانک مرکزی گزارش سه ماهه سوم سال 1393 را اعلام کرد:

افزایش شاخص بهای مسکن اجاری

بانک مرکزی در گزارشی شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه سوم سال 1393 را اعلام کرد.

واحدهای نوساز بدون خریدار

واحدهای نوساز بدون خریدار

رکود حاکم بر بازار مسکن بیشترین تأثیر را بر قیمت واحدهای نوساز داشته و باعث کاهش قیمت این نوع واحدهای مسکونی شده است. به نظر مشاوران املاک هرساله سازندگان در اواخر فصل پاییز و سه ماهه زمستان، زمین های مورد نظرشان را خریداری کرده تا در بهار شروع به ساخت کنند .

نباید دولت را سرزنش کرد
عضو کمیسیون عمران مجلس:

نباید دولت را سرزنش کرد

در حال حاضر بازار مسکن با مشکل رکود دست به گریبان است که این مسئله با توجه به نقش صنعت ساختمان در اقتصاد کشور بسیار حائز اهمیت است.

موانع اجرای قانون پیش فروش ساختمان
انبوه سازان در گفتگو با پیام ساختمان بررسی کردند؛

موانع اجرای قانون پیش فروش ساختمان

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: مسائل و موضوعات در قانون و آئین نامه پیش فروش ساختمان یک سویه است و بیشتر پیش خریدار در آن دیده شده است در صورتی که قانون باید دو طرف معامله را پوشش دهد.

آینده کدام بازار بهتر است؟

آینده کدام بازار بهتر است؟

طبق جدیدترین آمارها از بازار مسکن در 8 ماه گذشته، متوسط قیمت واحدهای مسکونی در بعضی ماه ها رشد 2 تا 6 درصد را تجربه کرد اما به دلیل رکود حاکم بر بازار ملک و انتظار تخلیه حباب مربوط به سال92، در 5 ماه از هشت ماه اول امسال، قیمت مسکن با افت ماهانه نیم تا 7 درصدی مواجه شد. گزارش ها از آخرین وضعیت قیمت مسکن در تهران که بر اساس داده های سامانه رهگیری معاملات توسط دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن استخراج شده، حاکی است: متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در آبان 93 اگرچه کاهش 8/2 درصدی نسبت به ابتدای سال داشت اما حدود 5/. درصد نسبت به ماه مهر افزایش داشته است . در آبان ماه میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی حدود 4 میلیون و 83هزار تومان بود که در مقایسه با هشت ماه اول سال93 حدود 37 هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

شایعات بازار مسکن را جدی نگیرید

شایعات بازار مسکن را جدی نگیرید

بازار مسکن بازاری پر از شایعه است و هر اخباری فارغ از راست یا دروغ بودن تأثیر مستقیم و غیرمستقیم بر آن گذاشته و بر خروج یا ورود تقاضا به این بازار بسیار تأثیرگذار خواهد بود. در حال حاضر سوژه اصلی بسیاری از رسانه ها الهام گرفته از موضوعی است که شاید ناشی از آرامش کنونی بازار مسکن باشد اما گویا این آرامش برای عده ای نگران کننده بوده و می خواهند به هر طریقی که شده پشت پرده ای نگران کننده از آن به جامعه القا کنند.

چرخه تولید مسکن گ ران است

چرخه تولید مسکن گ ران است

مقایسه قیمت مسکن در تهران با شهرهای بزرگی مانند دهلی نو، استانبول ترکیه، مونیخ آلمان، مادرید اسپانیا، کالیفرنیای آمریکا، رم ایتالیا و مارسی فرانسه نشان می دهد که هزینه خرید خانه در پایتخت ایران از پایتخت بیشتر کشورهای جهان بیشتر است.به نظر کارشناسان حوزه مسکن ،دلیل اصلی گرانی مسکن در ایران مربوط به قیمت تمام شده ساخت آن است و جدا از سود سازندگان، قیمت نهایی ساخت هیچ تناسبی با درآمد و پس انداز مردم ندارد .

املاک مازاد یا بازار گرمی؟
پیام آگهی های فروش املاک؛

املاک مازاد یا بازار گرمی؟

شاید شما هم در روزنامه ها با آگهی فروش آپارتمان یا ملک با شرایط خاص برخورد کرده باشید.اولین سؤالی که با دیدن این آگهی به ذهن شما خطور می کند این است که این املاک از کجا می آیند؟.

کاهش با افزایش قیمت مسکن
ماهانه"کاهشی"نقطه به نقطه"افزایشی"؛

کاهش با افزایش قیمت مسکن

کاهش قیمت مسکن در مهرماه، پنجمین موج کاهشی از ابتدای امسال تاکنون و چهارمین نزول متوالی طی 4 ماه به حساب می آید که این دو اتفاق در نوع خود یک رکورد برای بازار مسکن سال93 می تواند باشد.

موافقان و مخالفان مالیات بر مسکن
نمایندگان در گفتگو با پیام ساختمان

موافقان و مخالفان مالیات بر مسکن

روزهای پایانی شهریور ماه در حالی بند مربوط به مالیات بر عایدی ملک توسط نمایندگان مجلس از لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم حذف شد که اغلب کارشناسان بازار مسکن معتقدند این مالیات سبب کنترل فعالیت های سوداگرانه در بازار زمین و مسکن شده و موجب بازگشت حالت عادی به بازار مسکن و خروج از می شود

اجاره خوابگاه دانشجویی چند ؟
ضرورت یکسان سازی اجاره بهای خوابگاه های خودگردان

اجاره خوابگاه دانشجویی چند ؟

برگه هایی از اداره رفاه دانشجویی به این مراکز فرستاده می شود اما هیچ نظارتی بر اجرای مفاد آن وجود ندارد .

پرونده معاملاتی 6 ماهه نخست 93 بسته شد

پرونده معاملاتی 6 ماهه نخست 93 بسته شد

فرودین امسال نسبت به ماه قبل خود اسفند ماه 92 ( همیشه ماه های آخر سال کاهش معاملات همراه است) با کاهش 32 درصدی در معاملات مسکن روبرو شده است( تعداد کل معاملات مسکن در اسفند 92 حدود 23 هزار بوده است)

قیمت مسکن در ایران ، هند ، ترکیه و ژاپن

قیمت مسکن در ایران ، هند ، ترکیه و ژاپن

بسیاری از کارشناسان سرمایه ای بودن زمین را دلیل اصلی گرانی قیمت مسکن در ایران می دانند درحالی که کشورهایی مانندترکیه ،هند و ژاپن نیز دارای زمین های خود مالکی هستند . در این کشورها پرداخت وام ،تسهیلات و افزایش ساخت وساز توانسته رابطه بین درآمد و خرید را محکم تر کند .

اول . . . . 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 . . . .
×