اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

مسکن مهر بهتر از نبود هرگونه طرح
دهک های 1و2 با هیچ کمک دولتی صاحب خانه نمی شوند؛

مسکن مهر بهتر از نبود هرگونه طرح

آمار فزاینده خانه های خالی ، کمبود منابع مالی و اعتباری برای تأمین مسکن و عدم نظارت دقیق در بخش مسکن از مشکلاتی است که باید حل شود و راهکارهای آن کنترل و نظارت دقیق ،کاهش وابستگی به تراکم فروشی،تبعیت اسناد پایین دست از بالادست ،لغو انحصار دولت در بخش مسکن و... می باشد

50 درصد مدارس نیازمند مقاوم سازی
استاندار تهران:

50 درصد مدارس نیازمند مقاوم سازی

ایراد چنین مانور هایی این است که سالی یک بار برگزار می شود. علاوه بر این با توجه به موضوع زلزله و ارتباطی که با جان مردم دارد بهتر بود روسای سازمان های حاضر در همایش حضور داشتند

تلاش برای ارتقای کیفیت ساخت وساز

تلاش برای ارتقای کیفیت ساخت وساز

«جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان» ازجمله تشکل های جدیدی است که در قالب یک تشکل غیردولتی و مردم نهاد، در بهار سال جاری به جمع گروه ها و انجمن های ریزو درشت موجود در صنعت ساختمان پیوست. ظاهراً هدف از تأسیس این جامعه، نه برای رأی آوری و فعالیت انتخاباتی و کسب کرسی های قدرت در درون تشکل های دولتی این صنعت که خدمت رسانی به صنف و جامعه مهندسان و تلاش برای ارتقای کیفیت ساخت وساز از درون بوده است.

گزارش عبرت
گزارش پیام ساختمان از پروژه های ساختمانی سطح شهر؛

گزارش عبرت

اگر قول بدهی اسمی از پلاک ساختمان، بنده و سایر موضوعات درج شده که جلوی ساختمان آمده نبرید، همه چیز را برایتان توضیح می دهم. به اتفاق رفتیم طبقه بالای ساختمان تا برایمان ماوقع را شرح دهد. همین که به طبقه دوم رسیدیم تقریباً ساختمان اسرار را فاش کرد.

صداوسیما به ارتقای ایمنی ساختمانها کمک کند
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور:

صداوسیما به ارتقای ایمنی ساختمانها کمک کند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: امیدواریم سازمان صدا و سیما در موضوعات مربوط به حفظ جان و سرمایه های مردم و ارتقای ایمنی ساختمان ها به سازمان نظام مهندسی ساختمان و مهندسان کمک کند.

برخلاف دنیا عمل می کنیم

برخلاف دنیا عمل می کنیم

نشست علمی «پیش بینی زلزله و هشدار پیش هنگام» با حضور جمعی از دانشجویان و متخصصان در پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران برگزار شد. در این نشست که 14 نفر از صاحب نظران به ایراد سخنرانی پرداختند، موضوعات مختلفی در رابطه با پیش بینی زلزله مطرح شد.

مالیات بر املاک ض روری است

مالیات بر املاک ض روری است

موضوع وجود خانه های خالی و درستی و نادرستی آمارهای مربوط به آن همواره یکی مباحث مورد مناقشه بوده و عده ای افزایش خانه های خالی را یکی از عوامل اصلی افزایش معنی دار فاصله تعداد مسکن ملکی از مسکن اجاره ای می دانند. طرفداران این دیدگاه با استناد به نمودار کاهش مسکن خود مالکی در کل کشور و افزایش مسکن سرمایه ای که بیشتر متعلق به سوداگران است بازه های زمانی ورود وخروج این عده به بازار و برداشت محصول مورد دلخواه خویش را در طول سال های 55 تا 90 مورد بررسی قرار داده اند که در ادامه با ارایه جداول و نمودارهای مرتبط به این موضوع پرداخته شده است:

70 درصد واحدهای روستایی نوسازی می شود
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست خبری اعلام کرد:

70 درصد واحدهای روستایی نوسازی می شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به تداوم نوسازی و به سازی سالانه 200 هزار واحد مسکن روستایی در سراسر کشور گفت: 70 درصد از واحدهای کم دوام روستایی تا پایان سال 1405 به سازی و نوسازی خواهند شد.

آگاهی بیشتر از شریان های حیاتی کشور

آگاهی بیشتر از شریان های حیاتی کشور

یکی از موارد بسیار مهمی که مسئولان باید مورد توجه قرار دهند، عملکرد شریان های حیاتی در هنگام زلزله می باشد. شریان هایی که بتوانند به حل بحران کمک کنند یا حداقل آن را تشدید نکنند.

مسکن مهر باید ادامه پیدا کند

مسکن مهر باید ادامه پیدا کند

اگر از همان ابتدا تجربه های اکباتان و آتی ساز و آپادانا ادامه می یافت نه شهرها به صورت افقی گسترش پیدا می کردند و کوچه باغ های زیبا و فضاهای سبز شهر از بین می رفت و نه عمر مسکن به 20 تا 30 سال کاهش می یافت و نه توزیع ثروت این چنین نابرابر می شد

طرح 35 ساله حذف شد
عباس فلاحی باباجان با بیان اینکه کمیسیون عمران

طرح 35 ساله حذف شد

متأسفانه دولت نه تنها در خانه های خالی بلکه در مورد واحدهای مسکونی در دست ادارات و مسکن مهر نیز ناموفق عمل کرد.

طرح کاداستر مانند پلیس عمل می کند
عضو کمیسیون برنامه وبودجه و نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی :

طرح کاداستر مانند پلیس عمل می کند

مشکلات قضایی مردم با اجرای طرح کاداستر حل می شود و این طرح می تواند همانند پلیس عمل کند.

تبعات عدم اجرای طرح کاداستر سنگین است
پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی :

تبعات عدم اجرای طرح کاداستر سنگین است

زمین خواری به معضلی تبدیل شده که زبان از گفتن آن عاجز است و اگر این طرح اجرایی شود دست بسیاری از طمع ورزان از زمین ها و منابع ملی کوتاه می شود

کنترل مضاعف ساخت و ساز های شهر مجلسی

کنترل مضاعف ساخت و ساز های شهر مجلسی

مدیرعامل شهر جدید مجلسی گفت: با توجه به توانایی های وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو ازنظر زیرساخت هیچ مشکلی در این شهر وجود ندارد. موضوعی که به عنوان چالش فارغ از مسائل اجتماعی مثبت و منفی مطرح است، این است که چون طی سه سال گذشته فقط خانه های مسکونی احداث شده ،فضاهای ورزشی،بهداشتی، درمانی و تفریحی و همچنین توسعه فضای سبز چندان موردتوجه قرار نگرفته است.

زمین خواری با مجوز قانونی

زمین خواری با مجوز قانونی

زمین خواری موضوعی نیست که قابل کنترل نبوده و طرح دعاوی آن در محاکم قضایی اجتناب ناپذیر باشد. کافی است موضوع و مفاد قرارداد واضح بوده و اختلاف طرفین قرارداد مشتبه نشود، با رجوع به قرارداد می توان نحوه حل وفصل اختلاف را یافت

مشارکت در ساخت خلا قانونی دارد

مشارکت در ساخت خلا قانونی دارد

در حوزه خریدوفروش فقه و قوانین بسیاری وجود دارد اما در قانون مدنی ما در باب مشارکت فقط فصل هشتم قانون مدنی به طور خلاصه به آن پرداخته و امیدواریم که مجلس شورای اسلامی بستر را برای بحث های مشارکت فراهم کند.

مشکلات مشارکت کدخدا منشی حل شود
رئیس مرکز توسعه صنعتی ساختمان

مشکلات مشارکت کدخدا منشی حل شود

برای جلوگیری از نیمه تمام شدن این قرارداد ها باید اصل کدخدا منشی را موردتوجه قرار داد و حتی الامکان از کشیدن ماجرا به محاکم قضایی خودداری کرد تا ماجرا بهتر و سریع تر حل شود.

اول . . . . 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 . . . . آخر
×