اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

آپارتمان های پارکینگ دار گران ترند

آپارتمان های پارکینگ دار گران ترند

پارکینگ ازجمله فاکتورهایی است که امروزه هر خریدار آپارتمان به آن توجه دارد به گونه ای که بسیاری از خریداران حاضرند 100تا 200هزار تومان در هر متر به قیمت آپارتمان افزوده شود اما واحد مسکونی شان پارکینگ شخصی داشته باشد

صنعت ساختمان صدا و سیما ندارد
نگاهی به عملکرد رسانه ملی در ترویج مقررات ملی ساختمان

صنعت ساختمان صدا و سیما ندارد

اگرچه رسانه ملی در تبیین سیاست های کلی تدوین شده نظام نقشی بی بدیل دارد، اما طی سال های گذشته کمتر پیش آمده که، خارج از بخش های خبری، آنتن را به صنعت ساختمان که سیاست های اجرا شده در آن در همه دولت ها، هیچ گاه خارج از چارچوب نظام و قوانین مصوب آن نبوده، اختصاص دهد. گویی صداوسیما با فیلم ها و سریال ها و برنامه های آشپزی (با مجریانی که خود را بی نیاز از توجه به صنعت ساختمان ولی نیازمند به صنعت آشپزی در صدا و سیما می دانند!) و مسابقات فوتبال و جنگ های خانوادگی و پیام های تبلیغاتی و اسپانسرهای ریز و درشتش، راه خودشان را می روند و صنعت ساختمان کشور ما هم با هزار و یک مشکلی که با آنها دست به یقه است، راه خودش را.

صنایع ما از دانشگاه فاصله می گیرند

صنایع ما از دانشگاه فاصله می گیرند

اغلب اساتید دانشگاهی موافق هستند که مسائل علمی صنعت را حل کنند اما متأسفانه صنایع ما هنوز توجیه نشده و از دانشگاه فاصله می گیرند. درحالی که دانشگاه محیطی ارزان برای حل مسائل صنعتگران است.

خانه های خالی تهران بیشتر از مسکن مهر

خانه های خالی تهران بیشتر از مسکن مهر

یک کارشناس اقتصاد مسکن با طرح این پرسش که «چرا بازار زمین و مستغلات محل کسب سودهای میلیاردی شده و مسوولان از گذشته تاکنون نسبت به کنترل سوداگری در این بازار که باید منافع آن در اختیار مصرف کننده ها و طبقات آسیب پذیر جامعه قرار گیرد،

جامعه مسئول تر با روش های خلاقانه

جامعه مسئول تر با روش های خلاقانه

این رویکردی اساسی است که ما شهر را می سازیم و شهر ما را و واکنش متقابلی ایجاد می شود که آثار آن در عرصه های مختلف از هنر مدرن گرفته تا زندگی مدرن بازنمود دارد. رویکردی که تفسیرهای خرد و کلان اجتماعی، همه را در بر می گیرد، خرد را در نظر دارد و نقش شهروندان را قدر می نهد و به همین واسطه مسئولیت اجتماعی و کنش فردی نیز مطرح می شود اما به سنت قدیمی جامعه شناسی یعنی نسبت امر اجتماعی به اجتماع نیز بی اعتنا نیست

ارتباط دانشگاه و ساختمان حرفه ای شود

ارتباط دانشگاه و ساختمان حرفه ای شود

صنعت ساختمان این روزها حال و روز خوشی ندارد و قربانی بسیاری از ندانم کاری ها شده است. در چنین شرایطی ساختمان های حتی به ظاهر نوساز از حداقل استاندارد بی بهره اند و با وقوع زلزله های کوچک باید تنمان بلرزد. اما راهکار برون رفت صنعت ساختمان از وضعیت موجود چیست؟ آیا با روند موجود می توان به آینده این صنعت بسیار حیاتی کشور امیدوار بود. در همین رابطه پیام ساختمان به سراغ صاحبنظران صنعت ساختمان رفته و گزارشی ترتیب داده که در زیر آمده است.

اسباب کشی ممنوع شد

اسباب کشی ممنوع شد

پلیس آگاهی هرگونه اسباب کشی در ایام نوروز را منوط به داشتن مجوز نیروی انتظامی دانست.

بایدها و نبایدهای آپارتمان نشینی

بایدها و نبایدهای آپارتمان نشینی

به طور کلی برای حقوق آپارتمان ها مقدمات مفصلی وجود دارد که در آن به چگونگی اداره شدن آپارتمان ها پرداخته شده است. در این زمینه قانون تملک آپارتمان ها که دارای آیین نامه ای است از سوی قانون گذار به تصویب رسید که اداره آپارتمان ها طبق این قانون صورت می گیرد. در این قانون آمده است که تعداد بیش از سه واحد برای مجتمع باید طبق قانون مدیر و یا هیات مدیره ای تعیین شود.

اخلاق حرفه ای بنیادی ترین شاخص پایداری بخش خصوصی

اخلاق حرفه ای بنیادی ترین شاخص پایداری بخش خصوصی

رئیس شورای مدیریت جامعه مهندسان مشاور ایران گفت: رعایت کردن اخلاق حرفه ای قطعاً یکی از بنیادی ترین شاخص ها برای پایداری و دوام و بقاء شرکت های فعال در بخش خصوصی است، البته اگر اصلی ترین نباشد!

گودبرداری در منشور شهروندی رئیس جمهور

گودبرداری در منشور شهروندی رئیس جمهور

یک کارشناس مسکن دراین باره گفت: در حادثه ریزش گودبرداری خیابان ایران زمین، برای اولین بار شورای عالی معماری و شهرسازی حکم مجوز پروژه «ایران زمین» را بر علیه مصوبه کمیسیون ماده 5 مبنی بر مجوز ساخت 27 طبقه بالاتر از خط خیابانی ویلاهای مسکونی اطراف پروژه را باطل کرد.

مردم در ساخت و ساز ها دیده شوند

مردم در ساخت و ساز ها دیده شوند

عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: لازم است که مردم در ساخت و سازها دیده شوند، چرا که توسعه پایدار جز در سایه رابطه متقابل با مردم حاصل نمی شود.

مستأجر حق اعتراض ندارد

مستأجر حق اعتراض ندارد

مشاع یعنی قسمت هایی از ساختمان که حق استفاده از آن منحصر به یک یا چند نفر نیست، بلکه این حریم به همه مالکین تعلق دارد. مثلاً؛ زمین، تأسیسات، اسکلت، راهرو، پله و پاگرد، پارکینگ، در و پنجره های خارج از قسمت های اختصاصی، بام، نمای خارجی ساختمان، محوطه ساختمان و... جزو مشاعات است، درباره تعریف حریم مشاع مشکلی نیست، اما در صورت تجاوز به آن باید چه کار کرد؟ خیلی ها هستند که تعریف را می دانند، تجاوز به حریمشان را هم نگاه می کنند اما واکنش عملی نشان نمی دهند. دلایل زیادی برای این عدم واکنش وجود دارد. در مطلب زیر به بیان برخی دلایل از نگاه مردم می پردازیم:

در مجسمه سازی هنوز اول راه هستیم

در مجسمه سازی هنوز اول راه هستیم

من هنوز هم از گفتن این جمله که مجسمه سازی داریم احتیاط می کنم، گرچه درحال حاضر به نظر می رسد مجسمه سازی نسبت به رشته های دیگر فعال تر شده ،اماهنوزتارسیدن به شرایط مطلوب ،راه سخت وطولانی درپیش است.

مدیر ساختمان وآپارتمان نشینی

مدیر ساختمان وآپارتمان نشینی

ورود تکنولوژی و تأسیس کارخانه ها و ایجاد بازار کار و سایر جذابیت ها، تمایل به مهاجرت به شهرها فزونی گرفت. در این میان شهرها با کمبود فضا برای اسکان جمعیت مهاجر روبه رو بودند. جمعیتی که باید برای رفاه، اسکان، حمل ونقل و تفریح و کار آنان چاره ای اندیشیده می شد.

. . . . 1 2 3 4 5 6 . . . .
×