اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی

اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی

از جمله عکس های برتر قرن بیستم، عکسی است که یک پیرزن و پیرمرد آلمانی را در فردای اعلام پایان جنگ جهانی دوم در کنار خرابه های جنگ نشان می دهد که هرکدام یک خشت در دست دارند و به سمتی می روند.

کاشف رازهای آسمان
(به بهانه 5 اسفند، زادروز خواجه نصیرالدین توسی)

کاشف رازهای آسمان

محمد بن حسن جهرودی توسی مشهور به خواجه نصیرالدین توسی روز 15 جمادی الاول (مطابق با 5 اسفند) سال 598 هجری قمری در توس متولد شد

پارادوکس زیست محیطی
29 دی ماه در تقویم رسمی ایران به عنوان روز ملی هوای پاک نام گذاری شده است.

پارادوکس زیست محیطی

همان طور که می دانید هدف از اعلام روز ملی هوای پاک ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه بوده است و شعار سال 94 به مناسبت روز هوای پاک،« نقش من در حفظ هوای پاک چیست؟»

نفسم گرفت از این شهر
معضل ترافیک و آلودگی هوا حل نشده اندر خم یک کوچه ماند

نفسم گرفت از این شهر

تهران، پایتختی که همواره با انبوهی از مشکلات شهری روبه روست؛ معضل ترافیک و آلودگی هوا حل نشده اندر خم یک کوچه ماند، چرایی فروش طرح ترافیک روزانه درحالی که آلودگی هوا هنوز نُقل مجالس و نَقل محافل است.

برنامه اسکان بشر ملل متحد

برنامه اسکان بشر ملل متحد

برنامه اسکان بشر ملل متحد از آنجا که روند شهری شدن جوامع به سرعت رو به افزایش است، شهرهای امروز با چالش های جدی جمعیتی، اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و آمایشی روبه رو هستند. اگر برنامه ریزی مؤثر در قبال تغییرات شهری اتفاق نیفتد، پیامدهای شهری شدن جوامع گوناگون به ویژه در آسیا، افریقا، آمریکای لاتین و جزایر کارائیب بحران زا خواهد شد.

سرمایه گذاری در تولید علم مدار
مدیران شرکت های دانش بنیان در گفتگو با پیام ساختمان خواستار شدند:

سرمایه گذاری در تولید علم مدار

در دنیای پرشتاب و رقابتی امروز، علم و تکنولوژی و حضور واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) در کارگاه ها و کارخانه ها و شرکت ها جزو ملزومات اساسی است که توسعه و بقای شرکت را تضمین می کند. در کشور ما نیز نگاه علم محور به تولید و توسعه با رونق آنچه« شرکت های دانش بنیان» خوانده می شود و گسترش پارک های علم و فناوری در عرصه تولید دیده می شود.

استاندار قزوین تغییر کرد

استاندار قزوین تغییر کرد

مرتضی روزبه استاندار قزوین پس از فراز و نشیب های سیاسی چند ماه گذشته سرانجام تغییر کرد و صندلی خود را به فرد دیگری سپرد.

چالش های استاندارد تاسیسات

چالش های استاندارد تاسیسات

استاندارد پایه علم و فن آوری است و در توسعه صنعت و اقتصاد نقشی به سزا دارد. گرچه اغلب پنداشته می شود استاندارد برای رعایت حقوق مصرف کننده است اما در نگاه بلندمدت این تولیدکننده است که از مزایای برند خوشنام و باکیفیت درنتیجه با استاندارد بالا بهره مند می شود...

. . . . 1 2 3 4 5 6 . . . .
×