اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

ایران مقصد گردشگران 2014

ایران مقصد گردشگران 2014

ایجاد تحول در فضای سیاسی سبب بازگشت گردشگرانی از منطقه خلیج فارس به ایران شده است به گونه ای که از هم اکنون هتل های برتر ایران را برای فصل بهار آینده رزرو کرده اند.

بم همچنان در انتظار بودجه

بم همچنان در انتظار بودجه

10سال قبل در 5 دی ماه سال 1382 بم لرزید و بیش از 20 هزار نفر را به زیر خاک کشاند. در این میان ارگ بم نیز در امان نماند و بیش از 70 درصد آن تخریب شد. و ارگ بم پس از 10 سال، در تابستان سال 92 از فهرست میراث در خطر خارج و به فهرست میراث جهانی پیوست

کارنامه 100روزه میراث فرهنگی

کارنامه 100روزه میراث فرهنگی

توجه رئیس جمهور به گردشگری بحث جدیدی نیست. حسن روحانی از زمانی که به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم سفرهای تبلیغاتی اش را آغاز کرد، بحث گردشگری و توجه به حوزه توریسم را به عنوان یکی موضوعات مهم مد نظر دولتش عنوان نمود و بارها در سخنرانی های تبلیغاتی اش از توریسم به عنوان یک راهکار تأثیرگذار در حوزه اقتصاد و اشتغال یاد کرد. دکتر روحانی پیش از انتخابات مسئله گردشگری را از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، تبیین فرهنگ انقلاب اسلامی و اشتغال مسئله بسیار مهمی دانسته و گفته بود: مجموعه محاسبات نشان می دهد اگر ما بتوانیم در طول یک سال 10 میلیون گردشگر وارد کشور کنیم، 13.6 میلیارد درآمد کسب می کنیم و این میزان سهم گردشگری چهار میلیون شغل ایجاد می کند. وی همچنین به موضوع بیکاری اشاره و گفته بود: در حال حاضر ما سه و نیم میلیون نفر بیکار در کشور داریم که اگر 10 میلیون گردشگر وارد کشور شوند مشکل اشتغال کاملاً حل خواهد شد.

میراث فرهنگی به دنبال ساماندهی عود لاجان

میراث فرهنگی به دنبال ساماندهی عود لاجان

رجبعلی خسروآبادی ،مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران به همراه پیمان محسنی معاون فنی و عمرانی منطقه 12 و سید احمد محیط طباطبایی و جمعی از کسبه بازار تاریخی عودلاجان به بررسی چگونگی ساماندهی بازار تاریخی عودلاجان پرداختند.

گفته های حجت در شأن هویت ایران نیست

گفته های حجت در شأن هویت ایران نیست

موزه ها و کاخ- موزه های ایران در هشت سال گذشته وضع اسفباری داشتند و دارند، اما حتی در بدترین شرایط نیز کار به فروش مرغ و جگر نکشید. حتی اگر این موضوع واقعیت هم داشته باشد چرا یک شخص در سطح قائم مقامی میراث فرهنگی سوژه ای به سایت ها ی خارجی مانند بی بی سی داده است.

ساخت برج خلاف مقررات است

ساخت برج خلاف مقررات است

کاخ گلستان ثبت جهانی شد تا همه یک نفس راحت از تضمین حفظ ارزش های فرهنگی و منظری این اثر منحصربه فرد بکشند، اما گویا میراث جهانی هم تضمینی برای نگهداری از میراث پایتخت نیست؛ دو ماه پس از ثبت جهانی کاخ گلستان، زمزمه ها از ساخت و ساز در حریم آن خبر داد و حال صحبت از ساخت مجتمعی تجاری به ارتفاع 27 متر در نزدیکی کاخ گلستان است.

چرخه رونق و رکود در بازار مسکن

چرخه رونق و رکود در بازار مسکن

به نظر می رسد بازار مسکن هم اکنون در مرحله کاهش تقاضای خرید و کاهش قیمت حقیقی قرار دارد و هرچند این روزها افزایش تسهیلات خرید مسکن نظرات متفاوت فعالان و کارشناسان بخش مسکن را به همراه داشته است اما غالب این نظرات بدون در نظر گرفتن دوره های رونق و رکود بازار مسکن ارائه شده اند.

گردشگری الکترونیکی در ایران

گردشگری الکترونیکی در ایران

کنفرانس "گردشگری الکترونیکی ایران، چالش ها و راهکارها" در روزهای هشتم و نهم آبان ماه سال جاری در هتل آزادی تهران برگزار می شود .

سفره گردشگری خالی است

سفره گردشگری خالی است

علیرغم غنای فرهنگی ، فضاهای زیبا وشگرف گردشگری ، حیات وحش ،تالاب ها، پرندگان، کویرهای بکر، میراث فرهنگی ماندگار، بناهای باشکوه باقیمانده از دوران باستان، و هزاران مناظر دل انگیز که هر یک به مثابه تابلویی حیرت آور در خاطره ها می ماند

گردشگری مطمئن ترین سرمایه گذاری در کشور است

گردشگری مطمئن ترین سرمایه گذاری در کشور است

مهرداد لاهوتی از طراحان اصلی طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی به وزارتخانه و عضو فراکسیون گردشگری مجلس در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت: باید تحول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وجود بیاید. بخش گردشگری مطمئن ترین سرمایه گذاری در کشور است و جایگاه ایران در صنعت گردشگری دنیا باید ارتقا پیدا کند.

ارزش میراث فرهنگی به اندازه ارزش جنگ

ارزش میراث فرهنگی به اندازه ارزش جنگ

دکتر مهدی حجت معاون سازمان میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی با اشاره به اینکه رسانه ها باید اهمیت حفظ میراث فرهنگی را برای مردم یادآور شوند، به دوره مدیریتش در زمان دفاع مقدس پرداخت وگفت:در آن زمان ، بودجه سازمان میراث فرهنگی 300میلیون تومان در کل سال بود، به مدیران استانی گفتم مردم در زمان جنگ، النگو و تخم مرغ خود را می فروختند تا جنگ پیش رود، چرا ما کاری نکردیم که النگو و تخم مرغ شان را برای حفاظت از میراث فرهنگی بفروشند؟ چون ما هنوز نتوانسته ایم ثابت کنیم ارزش میراث فرهنگی به اندازه ارزش جنگ است. امروز نیز همان حرف ها را تکرار می کنم. ما نیازمند این هستیم که در جامعه به گونه ای خود را ثابت کنیم که هرگاه کسی می بیند یک بنای تاریخی در حال خراب شدن است، گریه اش بگیرد.

توریسم سیاه

توریسم سیاه

به عقیده کارشناسان فعال در بخش جهانگردی، گردشگری سیاه در دوران پست مدرنیسم به یکی از قطب های پرطرفدار و رایج گردشگری تبدیل گردیده و هر روز بر علاقه مندان به این نوع گردشگری افزوده می شود. در این رابطه مونا زیدی، دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی، گرایش برنامه ریزی توسعه، توضیح بیشتری می دهد.

موزه ملک یک هفته رایگان

موزه ملک یک هفته رایگان

بازدید از موزه ملی ملک به مناسبت فرارسیدن روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی، به مدت یک هفته رایگان خواهد بود.

آبروی بازار تبریز می ریزد

آبروی بازار تبریز می ریزد

تیمچه مظفری، که به نگین طولانی ترین بازار مسقف جهان معروف است، ترک برداشت. به گفته کارشناسان میراث فرهنگی، این تیمچه، برای بقا تنها 40 میلیون تومان اعتبار می خواهد؛ مبلغی که بازاری ها معتقدند، از سوی سازمان میراث فرهنگی دریغ می شود. اتهامی که مسئولان سازمان میراث فرهنگی تبریز پاسخگوی آن نیستند.

نمایندگان از وضعیت سازمان میراث فرهنگی بی اطلاع هستند

نمایندگان از وضعیت سازمان میراث فرهنگی بی اطلاع هستند

لاهوتی با انتقاد از تعامل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با نمایندگان مجلس گفت: تاکنون هیچ یک از مسئولان سازمان گزارشی از ضعف و قوت های این سازمان در مجلس به ما ارائه نداده است. در حال حاضر نمایندگان از وضعیت فعالیت های سازمان میراث فرهنگی بی اطلاع هستند.

بازدید از تاریخ در لاله زار

بازدید از تاریخ در لاله زار

زمانی که خبر می دهند قرار است با جمعی از اصحاب رسانه از مدرسه دارالفنون و خانه امین السلطان( اتحادیه )توسط کمیته پیگیری ثبت آثار تاریخی تهران بازدید و گزارشی از چگونگی آن تهیه کنیم شور و شعف وصف ناپذیری سراپای وجودم را فرا می گیرد.دیدن این اماکن از آن جهت شورانگیز است که یک سفر و بلکه فراتر از آن یک زندگی هرچند زودگذر اما لذت بخش در گذشته را برای بازدیدکننده مفتون هویت و تمدن خویش فراهم می آورد.

. . . . 1 2 3 4 . . . .
×