اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

رقم بدهی شرکت های خصوصی صنعت برق

رقم بدهی شرکت های خصوصی صنعت برق

وزیر نیرو در پاسخ به این سؤال که برخی از شرکت های خصوصی صنعت برق از بابت طلب های خود نگران هستند، گفت: اندازه 3 تا 4 ماه یا حداکثر 6 ماه عقب افتادگی پرداخت ها وجود دارد که در شرایط مالی کشور، این خیلی دور از انتظار نیست.

نکاتی برای نگهداری چیلرها

نکاتی برای نگهداری چیلرها

در به کارگیری، نصب و نگهداری از چیلرها نکاتی وجود دارد که بعضاً با اشتباهاتی همراه می شود که مصرف کنندگان باید از آن ها احتراز کنند.

چه کسی باید آسانسور را بازرسی کند؟

چه کسی باید آسانسور را بازرسی کند؟

در سال های اخیر با توجه به افزایش تعداد آسانسور و پله برقی های نصب شده، به منظور اطمینان بخشی استفاده کنندگان به لحاظ ایمنی، گستره فعالیت واحد بازرسی آسانسور نیز بالا رفته است که در این راستا انواع بازرسی آسانسورهای الکتریکی، هیدرولیک، مسافربر، خدماتی، باربر، خودروبر و بیمارستانی انجام می گیرد.

کدام عایق را برای پشت بام استفاده کنم؟

کدام عایق را برای پشت بام استفاده کنم؟

یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها به چشم می خورد، مشکل نم و رطوبت می باشد که در بعضی مواقع خسارات جبران ناپذیری را به سازه ها و ساختمان وارد می نماید و یکی از راهکارهای مقابله با آن عایق کاری رطوبتی می باشد. در این نوشتار به بررسی و مطالعه عایق های مورد استفاده در ساختمان ها می پردازیم

تاریخچه صنعت هواکش در ایران

تاریخچه صنعت هواکش در ایران

در سال های میانی دهه 1330 اولین فروشگاه به نام هواکش ایندولا توسط آقایان ویکتور ابراهیمی و صالح چیتایات در خیابان سعدی افتتاح شد. فروشگاه ایندولا با تهیه و توزیع محصولات ایندولا اولین فروشگاهی بود که فقط به کار هواکش مبادرت کرد.

هوشمندترین ساختمان دنیا

هوشمندترین ساختمان دنیا

ساختمانی اداری در آمستردام به نام اجEdge- وجود دارد که کاملاً بر مبنای فن آوری های هوشمند و همچنین سبز ساخته شده است. پروژه هوشمند سازی این ساختمان از سال 2014 شروع شده و اکنون تقریباً کل ساختمان به فن آوری های هوشمند مجهز شده است.

اول . . . . 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 . . . . آخر
×