اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

راهکار عملی برای جبران کم آبی

راهکار عملی برای جبران کم آبی

طبق بررسی های رسمی به عمل آمده به دلیل کاهش ذخایر آبی کشور، ایران در آستانه بحران آب به سر می برد و در سالهای آینده، تامین آب به یکی از بزرگترین چالشهای کشور تبدیل می شود؛ این بررسی ها نشان می دهد که ایران در زمینه متوسط بارش باران از میانگین جهانی بسیار فاصله دارد

مسئولیت پذیری و مصرف آب

مسئولیت پذیری و مصرف آب

ایران کشور کم بارانی است اما بااین همه بر اساس تمامی گزارش ها میزان مصرف آب در کشور بالاست. گرچه بیشتر آب مصرفی در کشور( نزدیک به 92 درصد) صرف کشاورزی می شود اما به توجه به کیفیت و عملیاتی که صرف آب آشامیدنی می شود فرهنگ مصرف آب آشامیدنی در کشور جای بررسی دارد.

خطر بیابان زایی جدی است

خطر بیابان زایی جدی است

چندی پیش بود که عیسی کلانتری وزیر سابق جهاد کشاورزی و مشاور رئیس جمهور در امور آب، کشاورزی و محیط زیست در سخنانی تکان دهنده از بحرانی بودن وضعیت آب کشور خبر داد. وجود بحران برای همه مشخص بود ولی اینکه بحرانی ترین وضع خشکسالی جهان را ایران دارد و یا اینکه 97 درصد آب های سطحی را در این سال ها به دلیل مدیریت غلط خشک کرده ایم، خبری است که لرزه بر اندام هر ایرانی می اندازد.

نحوه مدیریت سیستم های برودتی

نحوه مدیریت سیستم های برودتی

اولین عامل در اداره سیستم های برودتی وجود پرسنل متخصص و یک مالک فهیم و آگاه است. اپراتورها باید به اصول کارکرد سیستم آشنایی داشته و بدانند که با فشار دادن یک دکمه و یا بستن یک شیر چه اتفاقی در دستگاه می افتد، تنها راه حصول این شناخت، ترمیم مسیرهای لوله کشی، سیم کشی و نهایتاً تهیه نقشه است.

بهترین ابزارهای سال 2015 خانه های هوشمند

بهترین ابزارهای سال 2015 خانه های هوشمند

این روزها مردم بیش از گذشته از خانه های هوشمند استقبال میکنند. در این خانه ها تمام وسایل و ابزارها به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل میشوند. داشتن یک خانه هوشمند زندگی را بسیار راحت میکند و خیلی از کارها ، ازجمله نگهداری از خانه ، بدون دردسر انجام میشود.

استفاده دوباره از آب خاکستری
به مناسبت هفته آب؛

استفاده دوباره از آب خاکستری

استفاده مؤثر از آب و حفظ آن به هر طریق ممکن در مناطق با آب و هوای خشک که محدودیت منابع آب دارند، بسیار مهم است. ایران کشوری با اقلیم عمدتاً گرم و خشک است که در حال حاضر با کمبود آب روبروست.

تأمین مسکن ارزان قیمت

تأمین مسکن ارزان قیمت

راهکاری که عموماً برای تأمین مسکن ارزان قیمت و یا تطابق قیمت مسکن با درآمد خانوارها اندیشیده می شوند در دو شیوه 1) فراهم آوردن زمین برای ساختمان سازی و 2) افزایش تراکم واحدهای ساختمانی در بعد مساحت خلاصه می شود.

ظرفیت تولید برق ایران افزایش یافت
در آستانه فصل تابستان؛

ظرفیت تولید برق ایران افزایش یافت

در آستانه فصل تابستان و ثبت رکوردهای جدید مصرف برق، با تولید بیش از 62 میلیون مگاوات برق از نیروگاه های حرارتی، ظرفیت تولید برق کشور حدود 1.5 درصد افزایش یافت.

حضور گسترده تر شرکت های ایرانی در صنعت برق سوریه
وزیر برق سوریه خواستار شد؛

حضور گسترده تر شرکت های ایرانی در صنعت برق سوریه

برای تاسیس نیروگاه های برق، خطوط انتقال و سایر پروژه ها تا سال 2020 میلادی اعتباری بالغ بر 12 میلیارد یورو پیش بینی شده است و شرکت های بخش خصوصی ایران می توانند حضور خود را در پروژه های عمرانی سوریه پررنگ تر کنند.

قطع آب مشترکان پُرمصرف نهایی شد

قطع آب مشترکان پُرمصرف نهایی شد

قائم مقام وزیر نیرو با اعلام اینکه تا 20 سال آینده حدود دو سوم جمعیت جهان با کمبود شدید و نسبتا شدید آب مواجه می شوند گفت: 517 شهر در سال گذشته دچار تنش آبی بودند که 10 شهر دیگر نیز به آنها افزوده شد.

آغاز به کار گشت و بازرسی آب

آغاز به کار گشت و بازرسی آب

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام تعیین تکلیف چاه های کشاورزی غیرمجاز در دشت های ممنوعه گفت: گروه های گشت و بازرسی وزارتخانه، پایش صحت اندازه گیری کنتورهای هوشمند را بررسی می کنند.

اجرای طرح کاهش تلفات برق

اجرای طرح کاهش تلفات برق

«تابستان امسال با خاموشی همراه خواهد بود» ، این را غلامرضا خوش خلق ؛ معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر می گوید و دلیل آن را نیز خشکسالی و کاهش ظرفیت سد های کشور عنوان می کند ...

راه حل بحران آب

راه حل بحران آب

راهکارهای زیادی برای مقابله با این بحران ملی پیشنهادشده که یکی از آنها نصب سیستم های آب شیرین کن برای مناطق مجاور خلیج فارس و دریای عمان است. این سیستم همانگونه که برای تأمین آب شرب شهرهای پرجمعیت حاشیه جنوبی خلیج فارس کارنامه خوبی داشته است، می تواند برای ساکنان شمالی آن نیز اثرگذار باشد.

این همه سد را برای چه می خواهیم؟

این همه سد را برای چه می خواهیم؟

سیاست سدسازی به ویژه در دهه 70 شمسی به سیاست اصلی مدیریت آب کشور تبدیل شده بود و به مثابه یکی از معیار های توسعه یافتگی نگریسته می شد . سیاستی که در همان زمان نیز به دلیل مطالعات اولیه ناقص در زمینه فنی و اقتصادی و همچنین محیطی ، محل انتقاد کارشناسان بود .

معضلی به نام قیمت برق

معضلی به نام قیمت برق

:سال هاست که مسئولان وزارت نیرو یکی از معضلات این بخش را در قیمت پایین آب و برق می دانند. از مشکلات مالی گرفته تا معضل بهره وری پایین این صنعت و پرت بالای انرژی در راه های انتقال و توزیع و همچنین مصرف بالای انرژی توسط شهروندان ایرانی همگی به حساب قیمت پایین انرژی و یارانه های گذاشته می شو

طرح خرید برق تابستانی از مشترکان

طرح خرید برق تابستانی از مشترکان

وزیر نیرو با صدور دستورالعملی طرح ویژه خرید و صرفه جویی در مصرف برق تابستانی صنایع و بخش کشاورزی را ابلاغ کرد که تعرفه خرید برق مردادماه 20 درصد گران تر از سایر ماه ها تعیین شده است.

کم آبی یک هشدار جدی در دنیا است

کم آبی یک هشدار جدی در دنیا است

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: کمبود آب یکی از گلوگاه های بنیادی توسعه ملی ما است که این مشکل باید با مدیریت تقاضای آب رفع شود، چرا که این مشکل کفه ترازوی نامتعادل کمبود منابع و افزایش تقاضا را متعادل کنیم

اول . . . . 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 . . . .
×