اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

پشت پرده پروژه های تحمیلی سدسازی
اکران مستند «مادرکشی» در جامعه مهندسان مشاور ایران

پشت پرده پروژه های تحمیلی سدسازی

مستند «مادرکشی» که نگاهی آسیب شناسانه ای به وضعیت حکمرانی آب در ایران دارد، عصر روز یکشنبه، 11 بهمن ماه در جامعه مهندسان مشاور ایران اکران شد.

هشدار به مصرف بالا و راندمان پایین بهره وری از آب
دومین روز کارگاه آموزشی مدیریت پایدار منابع آب زیرزمینی برگزار شد

هشدار به مصرف بالا و راندمان پایین بهره وری از آب

کارگاه آموزشی مدیریت پایدار منابع آب زیرزمینی با حضور سید مسعود مصطفوی، مدیر کل دفتر حفاظت از منابع آب کشور و هدایت فهمی، معاون دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو امروز یکشنبه چهارم بهمن ماه برگزارشد.

تهویه در استخر در شرایط تابستانی و زمستانی
به طورکلی تهویه در استخرهای شنای سرپوشیده دو هدف کلی را دنبال می کند.

تهویه در استخر در شرایط تابستانی و زمستانی

تهویه در استخرهای شنای سرپوشیده دو هدف کلی را دنبال می کند، اول کنترل رطوبت و دوم تأمین هوای تازه برای افراد درحال فعالیت در فضای استخر.

حمایت از تولید فقط لفظی است
گفتگوی اختصاصی پیام ساختمان با اعضای اتحادیه فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان؛

حمایت از تولید فقط لفظی است

اتحادیه فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان از جمله سندیکاهای قدیمی کشور است که از بازاریان پرسابقه تشکیل شده است. اتحادیه ای که تأسیس آن به سال 1345 بازمی گردد و نزدیک به سه هزار عضو در تهران دارد. به گفته فرهمند، رئیس این اتحادیه گروه های صنفی زیادی زیرمجموعه آن قرار می گیرند از انواع لوله ها و اتصالات و شیرآلات گرفته تا عایق ها و بسیاری دیگر از کالاها.

آب رفته به جوی بازمی گردد؟
جزئیات طرح احیا و تعادل سازی منابع آب زیرزمینی؛

آب رفته به جوی بازمی گردد؟

در 47 سال گذشته مخازن آب زیرزمینی با کسری مخزن 110 میلیارد مترمکعبی روبه رو شدند که بیش از 80 میلیارد مترمکعب آن مربوط به پانزده سال اخیر است و 38 میلیارد مترمکعب آن نیز در دوره کوتاه هفت ساله گذشته روی داده است. این وضعیت بحرانی موجب شده است که طرحی با نام احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی عنوان شود که مقرر است در بیست سال آینده نه تنها روند فزاینده کاهش منابع زیرزمینی متوقف شود بلکه برداشت های اضافه نیم قرن گذشته نیز جبران خواهد شود.

سیستم تهویه در اتاق رنگ

سیستم تهویه در اتاق رنگ

وجود ﯾﮏ ﺳﯿﺴﺘﻢ تهویه ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﮐﺎرآﻣﺪ از ﻣﻠﺰوﻣﺎت ﺑﺴﯿﺎر مهم و ﺣﯿﺎﺗﯽ در اتاق های رﻧﮓ است به گونه ای که نبود ﭼﻨﯿﻦ ﺳﯿﺴﺘﻤﯽ ﻋﻼوه ﺑﺮ کاهش ﮐﯿﻔﯿﺖ رﻧﮓ آﻣﯿﺰی و وارد آﻣﺪن ﺧﺴﺎرت به تجهیزات ﻣﻮﺟﻮد در اﺗﺎق، ﺳﻼﻣﺘﯽ اﻓﺮاد را با خطرات جدی و جبران ناپذیری مواجه خواهد کرد.

خاموشی در ایران 100 برابر کشورهای توسعه یافته

خاموشی در ایران 100 برابر کشورهای توسعه یافته

هوشنگ فلاحتیان در گردهمایی شوراهای پایایی منطقه ای شبکه برق کشور با بیان اینکه در حوزه توزیع برق، ادعای کشورهای در حال توسعه خاموشی کمتر از 10 دقیقه به ازای هر مشترک است گفت: این عدد در ایران طی سال گذشته کمی کمتر از سه دقیقه در شبانه روز به ازای هر مشترک بوده است که با ضرب در 365 روز می شود، خاموشی هزار دقیقه ای برای هر مشترک در طول یک سال که عدد بسیار بزرگی است.

مشخصات فنی چسب پی وی سی

مشخصات فنی چسب پی وی سی

چسب پی وی سی - PVC - جهت اتصال قطعات مختلف پلاستیک پی وی سی (پلی ونیل کلراید) مورد استفاده قرار می گیرد. این پلاستیک از جمله پرمصرف ترین پلاستیک ها در جهان بوده و چسباندن بعضی از آنها بسیار حساس و دشوار است.

امکان پرداخت همه بدهی های وزارت نیرو وجود ندارد

امکان پرداخت همه بدهی های وزارت نیرو وجود ندارد

ستار محمودی با اشاره به افزایش تقاضا و مشارکت شرکت های خارجی به منظور طراحی و ساخت واحدهای جدید نیروگاهی در ایران در دوران پساتحریم، گفت: در صنایع آب و برق نیز حضور اروپایی ها و کشورهای پیشرفته آسیایی در این صنایع نسبت به گذشته افزایش داشته است.

طرح تجمیع قبوض آب و برق اجرایی می شود
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو:

طرح تجمیع قبوض آب و برق اجرایی می شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: به منظور صرفه جویی در زمان و صدور قبوض چاپی جداگانه، طرح تجمیع قبوض آب و برق اجرایی می شود.

آب موضوع همکاری ایران و آلمان در شرایط پساتحریم
وزیر نیرو در اولین گردهمایی ایران و آلمان عنوان کرد:

آب موضوع همکاری ایران و آلمان در شرایط پساتحریم

آب به عنوان زیرساخت اصلی توسعه یکی از اولویت های اساسی دولت ایران است و این موضوع بستر مناسبی برای مشارکت با شرکت های آلمانی در شرایط پساتحریم می تواند باشد.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی برق افتتاح شد
با حضور وزیر نیرو؛

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی برق افتتاح شد

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی برق امروز (یکشنبه 17 آبان) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد. حمید چیت چیان وزیر نیرو، هوشنگ فلاحتیان معاونت برق وزارت نیرو، آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر، محمد هاشمی مدیرعامل توزیع برق تهران در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

سرمایه گذاران خارجی پشت دروازه های ایران

سرمایه گذاران خارجی پشت دروازه های ایران

در روزهای اخیر جزئیات بیشتری از حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف آشکارشده است. دیدار مقامات آلمانی با وزیر نیرو و جلسه شورای اقتصاد در مورد سرمایه گذاری های خارجی نشانه به ثمر رسیدن مذاکرات هیئت های تجاری با وزرای اقتصادی و وزیر امور خارجه بلافاصله بعد از توافق نامه وین بود...

پمپ های تامین فشار آب

پمپ های تامین فشار آب

فشار آب مصرفی در ساختمان های با طبقات بالا با هر نوع کاربری، مهم ترین موضوعی است که موردتوجه ساکنین آن قرار می گیرد. در ساختمان های چندطبقه به وضوح می توان نوسان فشار آب را در طبقات فوقانی مشاهده کرد که مشکلاتی را هم برای ساکنان طبقات فوقانی و هم ساکنان طبقات پایینی به وجود می آورد. بنا بر اصول فشار آب ساختمان ها ممکن است توسط فشار آب شهر یا مخزن ثقلی (در ارتفاع) ویا مخزن تحت فشار تأمین گردد.

اول . . . . 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 . . . .
×