اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

پرده هوشمندی که با نور کار می کند

پرده هوشمندی که با نور کار می کند

دانشمند ایرانی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و همکارانش با کمک نانولوله های کربنی، ماده جدیدی را ساخته اند که بصورت خودکار به نور پاسخ میدهد و می تواند در آینده برای تولید پرده های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

چطور یک پرده خوب بخریم

چطور یک پرده خوب بخریم

یکی از لوازم خانه که تأثیر زیادی بر زیبایی و هماهنگی دکوراسیون یک خانه دارد ، پرده است که در هنگام خرید و انتخاب آن بهتر است دقت کافی داشته باشید.

خانه هوشمند، خانه رویایی

خانه هوشمند، خانه رویایی

حتماً برای شما هم پیش آمده که پس از خروج از منزل یا واحد اداری نگران برخی موارد مانند اطمینان از بسته بودن در آپارتمان، امنیت سرمایه اجناس گرانبها و یا نشتی گاز در محل شده باشید. سیستم خانه هوشمند سامسونگ توانسته است با تدبیری هوشمندانه به این نگرانیها پایان دهد و مصرف انرژی را نیز کاهش دهد.

مدیریت بدون نقص در ساختمان هوشمند

مدیریت بدون نقص در ساختمان هوشمند

امروزه صحبت از هوشمند و هوشمند سازی در هر محفلی و هر تجهیزی شنیده میشود. اتومبیل هوشمند، تلفن همراه هوشمند، خانه هوشمند و ..... اما نکته اصلی این است که به واقع این صفت هوشمندی چه مزیتی برای استفاده کننده از این تکنولوژی ایجاد می کند

نمای داخلی آجری

نمای داخلی آجری

دیوارهای ساده و بدون بافت امروزی آن قدر تکراری شده اند که دیگر با کاغذدیواری واستیکر هم جلوه ای پیدا نمیکنند. برای آنکه تنوعی به خانه خود ببخشید و حس نوستالژی و آرامش بخشی و گرمی به دست آورید بهتر است از آجر به عنوان نمای یکی از دیوارهای داخلی استفاده کنید.

نرم افزاری برای مهندسان

نرم افزاری برای مهندسان

ETABS MATE یک نرم افزار قدرتمند، سریع و حرفه ای در زمینه طراحی جزئیات ساز ه ای و ترسیم نقشه های اجرایی ساختمان های بتنی با محیط گرافیکی پیشرفته و کاربرپسند میباشد که توسط متخصصین کشورمان در گروه مهندسین فراسا طراحی و تولید شده است

ERP به زبان ساده

ERP به زبان ساده

مدتی است واژه هایی نظیرERP, MIS … اذهان شرکت های پیمانکاری و شرکت های دولتی و خصوصی را به خود مشغول ساخته و برخی از آنها فعالیت های خود را برای پیاده سازی این سیستم ها آغاز نموده اند. اما پیش از آغاز هر حرکت و تلاشی می بایست این مفاهیم در بستر کاری کشور به دقت مورد مطالعه قرارگرفته و شناخته شوند تا سیستمی مطابق با انتظارات و فرهنگ پیمانکاران ساختمانی کشور پیاده شده و بهره وری از سرمایه صرف شده حاصل گردد.

اول . . . . 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 . . . .
×