اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

اولین همایش ملی مدیریت مهندسی فروش پروژه های ملکی و ساختمانی

اولین همایش ملی مدیریت مهندسی فروش پروژه های ملکی و ساختمانی

اولین همایش ملی مدیریت مهندسی فروش پروژه های ملکی و ساختمانی در تاریخ 14 دیماه سال جاری و درسالن همایش های هتل المپیک تهران با حمایت و همکاری انجمن ها ، شرکت ها و ارگان های فعال در صنعت ساختمان برگزار می شود

سهم تجارت مبلمان، بالاتر از برنج و گندم و چای

سهم تجارت مبلمان، بالاتر از برنج و گندم و چای

ششمین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان، طراحی ، هنر و دکوراسیون در مرکز همایش بین المللی صدا و سیما و با حضور حمید صافدل معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت، برخی نمایندگان مجلس و فعالان عرصه مبلمان، دانشگاهیان و نمایندگان یازده کشور جهان از جمله ایتالیا، اسپانیا، ژاپن ، اتریش، مالزی، مکزیک و فیلیپین برگزار شد.

برگزاری پنجمین کنفرانس ملی بتن

برگزاری پنجمین کنفرانس ملی بتن

پنجمین کنفرانس ملی بتن امروز، 15 مهرماه در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با حضور اعضای انجمن بتن ایران و جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار شد.

تاسیس کمیسیون معماری وشهرسازی در شواری شهر

تاسیس کمیسیون معماری وشهرسازی در شواری شهر

عضو کمیسیون معماری وشهرسازی شورای شهر در رابطه با اقداماتی که در کمیسیون جدید التاسیس معماری وشهرسازی شورای شهر انجام خواهد شد بیان کرد:باید بافت های شهری شناسایی شوند و بر اساس معماری محلات، برخی سبک های معماری وشهرسازی بومی سازی شوند.

سفره گردشگری خالی است

سفره گردشگری خالی است

علیرغم غنای فرهنگی ، فضاهای زیبا وشگرف گردشگری ، حیات وحش ،تالاب ها، پرندگان، کویرهای بکر، میراث فرهنگی ماندگار، بناهای باشکوه باقیمانده از دوران باستان، و هزاران مناظر دل انگیز که هر یک به مثابه تابلویی حیرت آور در خاطره ها می ماند

تغییر برنامه های درسی معماری ضروری است

تغییر برنامه های درسی معماری ضروری است

امروزه ثابت شده اگر دانشجویان بخواهند در فرآیند یادگیری و تعلیم وتربیت به خوبی بر آنچه در رشته آن ها مد نظر است تسلط پیدا کنند، باید فرایند آموزش در معماری را با ساخت همراه کنیم تا دانشجو امکان ساخت آن چیزی را که طراحی می کند به دست بیاورد.

زندگی ایرانی نیازمند بنای ایرانی

زندگی ایرانی نیازمند بنای ایرانی

گروه معماری و دکوراسیون: "اولین و بزرگ ترین کنفرانس ملی معماری و طراحی داخلی در12 مهرماه 1392 در محل مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما در راستای اعتلای معماری و طراحی داخلی و با حضور اساتید و اندیشمندان ، سازندگان ساختمان های لوکس ، فعالین و متخصصین این حرفه و دانشجویان رشته معماری و طراحی داخلی برگزار شد.

اولین و بزرگترین کنفرانس ملی معماری و طراحی داخلی برگزار می شود

اولین و بزرگترین کنفرانس ملی معماری و طراحی داخلی برگزار می شود

انجمن معماران و طراحان پایدار در نظر دارد " بزرگترین کنفرانس ملی معماری و طراحی داخلی " را مورخ 12 مهر ماه 1392 در محل مرکز همایشهای بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار نماید.این کنفرانس در راستای اعتلای معماری و طراحی داخلی و با حضور اساتید ، اندیشمندان ، سازندگان ساختمانهای لوکس ، فعالین و متخصصین این حرفه و دانشجویان رشته معماری و طراحی داخلی برگزار می گردد.

88 درصد مصالح ساختمانی استاندارد است

88 درصد مصالح ساختمانی استاندارد است

گروه ساخت وساز: به مناسبت بزرگداشت روز جهانی اسکان بشر، همایش ساخت وساز استاندارد و فرصت های سرمایه گذاری در مدیریت شهری با حضور مسئولان و دست اندرکاران صنعت ساختمان در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

نمایشگاهی با طعم و رنگ محلی/ تمام ایران را یکجا رصد کنیم

نمایشگاهی با طعم و رنگ محلی/ تمام ایران را یکجا رصد کنیم

جشنواره و نمایشگاه گردشگری با حضور «محمدعلی نجفی» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و احمد مسجد جامعی، رئیس شورای شهر تهران به مناسبت هفته گردشگری، روزشنبه6 مهر ماه در برج میلاد تهران افتتاح شد و تا یازدهم ماه جاری برپاست. نمایندگان 31 استان کشور جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری خود را در 103 غرفه به نمایش گذاشته اند.

انشعابات رایگان برای خیرین

انشعابات رایگان برای خیرین

به موازات انجمن ها و تشکل های متعدد بخش دولتی و خصوصی که در کشورمان به کار ساخت وساز مسکن مشغول هستند، انجمنی هم وجود دارد که نه برای کسب منفعت و سود، بلکه برای رضای خدا برای محرومان و نیازمندان جامعه خانه می سازد.

واگذاری زمین های بیت المال مجوز دارد؟

واگذاری زمین های بیت المال مجوز دارد؟

صورت مسئله بسیار ساده است: دولت به انبوه سازان و پیمانکاران در مسکن مهر و غیر آن به مقدار زیادی بدهکار است ولی اولاً پول ندارد تا بدهی هایش را تسویه کند و ثانیاً اگر پولی هم داشته باشد، پرداخت نمی کند، چون معتقد است تزریق پول به این شکل تورم زاست. کما اینکه در دولت قبل به شکل بی رویه به جامعه پول تزریق و اقتصاد کشور متورم شد، به نحوی که درصد زیادی از تورم موجود در جامعه به خاطر تزریق نقدینگی به طرح مسکن مهر است. اما اینکه چاره کار چیست و دولت چگونه می تواند بدهی های خود را در زمینه طرح های عمرانی و زیربنایی کشور تسویه کند از موضوعات داغ این روزها در محافل و مجالس متخصصان این امر است.

شهر بدون شناسنامه نمی خواهم

شهر بدون شناسنامه نمی خواهم

به جامعه ای که شناسنامه اش را گم کرده است، نمی توان جامعه ای به سامان و سلامت گفت. اگر چنین باشد، که هست، حفظ این پایگاه ها و اشتراکات، به جهت منافع مذکور، فراتر از سازمان میراث فرهنگی و شهرداری، وظیفه بدیهی همه افراد منتفع و همه ارگان های فرهنگی، امنیتی، اقتصادی، بهداشتی، سیاسی و... خواهد بود.

زمین های بدون سند ، علت اصلی زمین خواری

زمین های بدون سند ، علت اصلی زمین خواری

حسین بهاری ، وکیل دادگستری بابیان این مطلب که علت اصلی زمین خواری، خرید و فروش زمین بدون سند مالکیت رسمی است و برای جلوگیری از زمین خواری باید خرید و فروش زمین در دفاتر ثبت اسناد انجام شود تا وضعیت زمین کاملاً مشخص گردد.

گردشگری مطمئن ترین سرمایه گذاری در کشور است

گردشگری مطمئن ترین سرمایه گذاری در کشور است

مهرداد لاهوتی از طراحان اصلی طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی به وزارتخانه و عضو فراکسیون گردشگری مجلس در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت: باید تحول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وجود بیاید. بخش گردشگری مطمئن ترین سرمایه گذاری در کشور است و جایگاه ایران در صنعت گردشگری دنیا باید ارتقا پیدا کند.

تشکیل سازمان نظام معماری وشهرسازی لازم است

تشکیل سازمان نظام معماری وشهرسازی لازم است

در معاونت شهرسازی ومعماری تلاش خود را به کار می گیریم تا سطوح برنامه ریزی برای فضای مناسب شهری را به سطوح پایین تر هم گسترش دهیم.از طریق پروژه های الگو، با همکاری سایر همکاران در حوزه های دیگر وزارتخانه، الگوهای مناسبی را در مقیاس طراحی شهری به اجرا دربیاوریم.همچنین توجه کمیسیون های ماده 5 را جلب کنیم که وجود این کمیسیون ها فقط برای تغییر کاربری با هدف کسب درآمد نیست.این امکان در قانون گذاشته شده است که به شکل همه جانبه ومتناسب با منافع همه گروه های ذینفع در شهر نه فقط سرمایه گذاران وسرمایه داران تصمیم گیری شود. سعی می کنیم زمینه های حقوقی اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی را قوی تر کنیم.در یک کلام اگربخواهم بگویم وظیفه ما چیست و چه کاری انجام خواهیم داد،سعی می کنیم شرایط مدیریت خرمندانه فضای سرزمین را فراهم کنیم.

ارزش میراث فرهنگی به اندازه ارزش جنگ

ارزش میراث فرهنگی به اندازه ارزش جنگ

دکتر مهدی حجت معاون سازمان میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی با اشاره به اینکه رسانه ها باید اهمیت حفظ میراث فرهنگی را برای مردم یادآور شوند، به دوره مدیریتش در زمان دفاع مقدس پرداخت وگفت:در آن زمان ، بودجه سازمان میراث فرهنگی 300میلیون تومان در کل سال بود، به مدیران استانی گفتم مردم در زمان جنگ، النگو و تخم مرغ خود را می فروختند تا جنگ پیش رود، چرا ما کاری نکردیم که النگو و تخم مرغ شان را برای حفاظت از میراث فرهنگی بفروشند؟ چون ما هنوز نتوانسته ایم ثابت کنیم ارزش میراث فرهنگی به اندازه ارزش جنگ است. امروز نیز همان حرف ها را تکرار می کنم. ما نیازمند این هستیم که در جامعه به گونه ای خود را ثابت کنیم که هرگاه کسی می بیند یک بنای تاریخی در حال خراب شدن است، گریه اش بگیرد.

انعقاد تفاهم نامه بلایای طبیعی بین ایران و سازمان ملل

انعقاد تفاهم نامه بلایای طبیعی بین ایران و سازمان ملل

گروه ساخت و ساز: والری آموس، معاون امور بشردوستانه سازمان ملل متحد و حسن قدمی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشورمان به منظور همکاری هر چه بیشتر در زمینه برخورد با بلایای طبیعی دیدار و گفتگو کردند.

نباید در معماری بومی سوء تفاهم شود

نباید در معماری بومی سوء تفاهم شود

حسین رحمانی گفت: باید مزایای معماری مدرن را با استفاده از معماری اصیل ایرانی بومی کرد. نباید در معماری بومی سوء تفاهم شود و دنبال نمادهای معماری سنتی همچون حوض آبی بگردیم.

چالش های انتقال بتن

چالش های انتقال بتن

آیین نامه مورخ 7/04/1353 برای حمل ونقل بتن وجود دارد که وزن کامیون با بار باید 26 تن باشد اما این آیین نامه به ، کامیون سال 1353 مربوط است نه تراک میکسر های حال حاضر

روش جدید مقاوم سازی ساختمان ها

روش جدید مقاوم سازی ساختمان ها

حمید خانعلی از محققان و پژوهشگران صنعت ساختمان است که تاکنون ابداعات قابلتوجهی در زمینه صنعتی سازی ساختمان داشته است. ابداعاتی که میتوان تمامی خصیصههای صنعتی سازی از جمله ارزان بودن، مقاومت و کیفیت را در آن دید. وی اخیراً نوعی روش مقاومسازی را ابداع کرده که حائز اهمیت است. پیام ساختمان برای اطلاع هر چه بیشتر مخاطبان از این ابتکار گفتگویی با وی ترتیب داده که در زیر می آید.

اول . . . . 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 . . . . آخر
×