اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

تدابیر کارشناسی جایگزین راهکارهای احساسی شود

تدابیر کارشناسی جایگزین راهکارهای احساسی شود

احمدعلی مقیمی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس نهم در مورد اظهارنظر سید رضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری مبنی بر اینکه ؛ فروش یا اجاره اجباری خانه های خالی در صورت اضطرار بلامانع است، با بیان این مطلب که اذن دخل و تصرف اموال خصوصی مردم فقط به عهده ولی امر مسلمین است، گفت: آقایان به جای تدابیر کارشناسی احساسی عمل می کنند .وی با ابراز نگرانی از این نوع اظهارات گفت:

زمین خواری در لواسان و رودهن

زمین خواری در لواسان و رودهن

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمین خواری های مربوط به استان تهران در لواسانات و رودهن بوده و اکنون زمین خواری ها در حال پیشرفت است و حتی شاهد زمین خواری در حوالی امامزاده هاشم (جاده هراز) نیز هستیم.

معمار زمان خویشتن باش

معمار زمان خویشتن باش

استفاده از مواد و مصالح و تکنولوژی روز و نیز معماری برای فرهنگ و جامعه امروز به نظر من مهم ترین ویژگی معماری خوب است.

کارنامه 100روزه میراث فرهنگی

کارنامه 100روزه میراث فرهنگی

توجه رئیس جمهور به گردشگری بحث جدیدی نیست. حسن روحانی از زمانی که به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم سفرهای تبلیغاتی اش را آغاز کرد، بحث گردشگری و توجه به حوزه توریسم را به عنوان یکی موضوعات مهم مد نظر دولتش عنوان نمود و بارها در سخنرانی های تبلیغاتی اش از توریسم به عنوان یک راهکار تأثیرگذار در حوزه اقتصاد و اشتغال یاد کرد. دکتر روحانی پیش از انتخابات مسئله گردشگری را از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، تبیین فرهنگ انقلاب اسلامی و اشتغال مسئله بسیار مهمی دانسته و گفته بود: مجموعه محاسبات نشان می دهد اگر ما بتوانیم در طول یک سال 10 میلیون گردشگر وارد کشور کنیم، 13.6 میلیارد درآمد کسب می کنیم و این میزان سهم گردشگری چهار میلیون شغل ایجاد می کند. وی همچنین به موضوع بیکاری اشاره و گفته بود: در حال حاضر ما سه و نیم میلیون نفر بیکار در کشور داریم که اگر 10 میلیون گردشگر وارد کشور شوند مشکل اشتغال کاملاً حل خواهد شد.

معماری شهری رشد نکرده است

معماری شهری رشد نکرده است

هنر معماری در کشورهائی که صاحب فرهنگ و تمدن باستانی هستند، از مهم ترین پایه های تمدن دیرینه آنهاست و ایران نیز با پیشینه مدنیت چندین هزارساله خود دارای شاهکارهای معماری کم نظیری است. شاید این علاقه و توجه سبب تداوم همیشگی این هنر شده است. در تالارها و ایوان های ستون دار تخت جمشید تا قصرهای صفوی در اصفهان و خانه های روستایی، گنبدهائی که چهار قوس بنا شده اند، صحن چهار ایوانی، حیاط داخلی و حوض آن همه اینها از ویژگی های معماری اصیل ایرانی هستند که در تاریخ معماری ایران پیوسته تداوم خود را حفظ کرده است اما امروز این سؤال مطرح است که معماری شهری ما از چه جایگاهی برخوردار است و تا سال 1404 که سند چشم انداز 20 ساله برای ما تعریف کرده است چه جایگاهی خواهد داشت.

میراث فرهنگی به دنبال ساماندهی عود لاجان

میراث فرهنگی به دنبال ساماندهی عود لاجان

رجبعلی خسروآبادی ،مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران به همراه پیمان محسنی معاون فنی و عمرانی منطقه 12 و سید احمد محیط طباطبایی و جمعی از کسبه بازار تاریخی عودلاجان به بررسی چگونگی ساماندهی بازار تاریخی عودلاجان پرداختند.

شهرداری ها مسئول واقعی ساخت وساز هستند / نظام مهندسی مسئولیت اجرایی ندارد

شهرداری ها مسئول واقعی ساخت وساز هستند / نظام مهندسی مسئولیت اجرایی ندارد

دکتر هوائی مدیرکل مقررات ملّی ساختمان در حاشیه چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی به خبرنگار پیام ساختمان گفت: قوانین موجود به گونه ای نیست که بتوان مسئول واقعی ساخت وساز در کشور را مشخص کرد. واکاوی همین قوانین و نگاهی به آیین نامه ها و دستورالعمل ها و وظایف دستگاه های مختلف نشان می دهد که در واقع شهرداری ها مسئول واقعی ساخت وساز هستند و این موضوع که شهرداری ها، نظام مهندسی را مسئول ساخت وساز می دانند، غلط است زیرا نظام مهندسی مسئولیت اجرایی ندارد. باید بدانیم اتفاقات ناگواری که در حین ساخت و سازها رخ می دهد، مربوط به مدیریت شهری است.

شناسنامه فنی نیازمند گذر زمان است

شناسنامه فنی نیازمند گذر زمان است

رئیس نظام مهندسی خراسان رضوی درحاشیه اختتامیه نمایشگاه راه و شهرسازی در مورد این نمایشگاه و تأثیر آن بر توسعه فن آوری ها و افزایش کیفیت ساخت وساز به پیام ساختمان گفت: این نمایشگاه ها در توسعه فن آوری بسیار موثر هستند و البته توجه به دستاوردهای روز ایران می تواند منجر به صنعتی سازی در کشور شود . محمدرضا رئیسی، با ابراز رضایت از این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه در عرصه زمینی و ساختمان سازی بسیار خوب کار کرده است.

خراسان پیشرو در صدور شناسنامه فنی

خراسان پیشرو در صدور شناسنامه فنی

محمدرضا اخوان عبدالهیان مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در حاشیه چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی در مورد وضعیت اجرای شناسنامه فنی در خراسان رضوی به خبرنگار پیام ساختمان گفت: از سه سال گذشته به طور جدی برای ساختمان های بالای 800 مترمربع که مهندس ناظر دارند ، شناسنامه فنی ملکی ساختمان صادر می شود و خراسان رضوی یکی از استان هایی است که در اجرای شناسنامه فنی با کسی شوخی ندارد .

اختتامیه چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی

اختتامیه چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی

مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی با حضورآخوندی ، وزیر راه و شهرسازی و جمع کثیری از بزرگان و تعدادی از نمایندگان مجلس و روسای نظام مهندسی استان ها برگزار شد .دکتر آخوندی و هیئت همراه، بعد از بازدید از غرفه ها در مراسم اختتامیه حضور یافتند.

مجوزهای فله ای ،آفت صنعتی سازی

مجوزهای فله ای ،آفت صنعتی سازی

تا سال 87 برای گرفتن مجوز برای محصولات، راهی طولانی شاید دو یا سه سال را باید طی می کردیم تا به آن دست پیدا کنیم اما بعد از سال 88 صدور مجوزهای فله ای ضربه بزرگی به صنعتی سازی زد و تعریف از صنعتی سازی عوض شد و راه را بیراهه رفتیم.

جوشکاری نیازمند بازرس ویژه است

جوشکاری نیازمند بازرس ویژه است

جوشکاری و تیرچه سازی دو شغل هستند که در گزارش این شماره ما از پروژه های ساختمانی سطح شهر از زبان خود جوشکاران و تیرچه سازان مورد بررسی قرار می گیرند.

کمیسیون عمران جدی وارد زمین خواری نشده است

کمیسیون عمران جدی وارد زمین خواری نشده است

عباس فلاحی باباجان، عضو کمیسیون عمران در مورد زمین خواری به خبرنگار پیام ساختمان گفت : در طول تاریخ ایران همواره شاهد زمین خواری هایی بوده ایم که گاه توسط افراد ذی نفوذ و گاهی توسط سردمداران انجام می گرفت.

گسترش پدیده شوم زمین خواری

گسترش پدیده شوم زمین خواری

علوی با بیان این که اگرچه مجلس این قضایا را با دقت بررسی می کند اما متأسفانه این مباحث در حاشیه مطرح شده و راه به جایی نمی برد با ابراز نگرانی از گسترش این پدیده شوم گفت: با این پدیده باید با قوه قهریه و تحکم برخورد کرد و نباید هیچ گذشتی در این زمینه داشته باشیم زیرا این افراد در کمترین زمان و با کمترین هزینه حقی را ناحق و ناحقی را حق می کنند .

زمین خواری توسط یقه سفیدهاصورت می گیرد

زمین خواری توسط یقه سفیدهاصورت می گیرد

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خاطرنشان کرد : تمام سازمان ها و ارگان ها باید این شعار مرحوم ابوترابی مبنی بر: اینکه پاک باش و خدمتگزار" را سرلوحه کار خویش قرار دهند و تمام فعالیتشان را نه تنها در حرف بلکه در عمل هم اثبات کنند. وی تاکید کرد: مجلس در برخورد با زمین خواران بسیار جدی است و اگر ارگانی می خواهد این موارد را پیگیری کند ما هم دست دوستی به سوی آنها دراز می کنیم.

یک شهر با هویت در کنار تهران

یک شهر با هویت در کنار تهران

دکتر آیینی درباره شهر جدید اندیشه گفت: اندیشه، شهری جدید و پیشرو است که در سیاست توسعه شهری پیش قراول و جزو یکی از موفق ترین شهرهای جدید است.

تعرفه بالا چالش جدی مبلمان

تعرفه بالا چالش جدی مبلمان

سومین نمایشگاه بین المللی مبلمان اداری از امروز با شعار بسترسازی برای سرمایه گذاری مشترک در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا نهم آذر ماه امسال ادامه خواهد داشت.

اول . . . . 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 . . . . آخر
×