اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

توافق نظام مهندسی با اتحادیه تأسیسات

توافق نظام مهندسی با اتحادیه تأسیسات

گروه تأسیسات: تحریم و محدودیت های اقتصادی در سال های اخیر آسیب های زیادی بر اقتصاد کشور تحمیل کرد، بااین حال رئیس اتحادیه تأسیسات مکانیکی ساختمان تهران معتقد است: از آنجا اکثر سیستم های تأسیسات ساختمانی و تجهیزات وابسته در داخل کشور تولید می شوند، بنابراین تحریم ها تأثیری در کیفیت یا اجرای کارها نداشته است.

افتتاح چهارمین نمایشگاه بین المللی معماری و دکوراسیون داخلی

افتتاح چهارمین نمایشگاه بین المللی معماری و دکوراسیون داخلی

چهارمین نمایشگاه بین المللی معماری،دکوراسیون داخلی و خانه مدرن ساعت 11 روز 18 دی ماه 92 با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و چند تن از مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سفیر ونزوئلا، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد

ششمین همایش و نمایشگاه جانبی مقررات ملی ساخ تمان برگزار می شود

ششمین همایش و نمایشگاه جانبی مقررات ملی ساخ تمان برگزار می شود

دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد ششمین همایش مقررات ملی ساختمان و نمایشگاه جانبی مرتبط را در هفته اول اسفندماه سال جاری (3 لغایت 5 اسفند) با حضور وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام مهندسی ساختمان و دیگر مقامات کشوری و لشگری و مدیران بخش دولتی و خصوصی در هتل المپیک تهران برگزار نماید.

حوادث ساختمانی یا رفتارهای غلط

حوادث ساختمانی یا رفتارهای غلط

حوادث در کارگاه ساختمانی به یک کلاف درهم تنیده تبدیل شده و دلیل آن نیز نبود ساماندهی لازم در حوزه ساخت وساز شهری به خصوص بخش ساختمان است.

شهرسازی مغفول مانده است

شهرسازی مغفول مانده است

وزیر محترم در آغاز کار شعاری را مطرح کردند تحت عنوان شهرسازی شهروند مدار که انتظار می رود برای تحقق این امر اقدامات لازم را تدارک ببینند. برای این کار انتظار می رود نهادهای محلی را برای مداخله حرفه ای و از جایگاهی تخصصی آماده سازند که لازمه آن دادن شناخت و آگاهی کافی به الزامات حوزه مداخله این نهادهای محلی برای حضور در عرصه های حرفه ای است.

اولین همایش ملی شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان برگزار می شود

اولین همایش ملی شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان برگزار می شود

دبیر هیئت رئیسه گروه تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: این گروه تخصصی در نظر دارد سالانه همایشی را با عنوان « شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان در کشور» با حضور کارشناسان شهرسازی از سراسر کشور برگزار نماید.

بی خیال زلزله بم

بی خیال زلزله بم

10سال پیش، حوالی اذان صبح زلزله ای با بزرگی 6.6 ریشتر، شهر تاریخی بم را لرزاند و در زمانی کوتاه آنچنان ویرانی برجای ماند که کمتر کسی باور می کرد؛ نود درصد شهر در دوازده ثانیه با خاک یکسان شده بود

به جای انتقال پایتخت طرح تفصیلی بازنگری شود

به جای انتقال پایتخت طرح تفصیلی بازنگری شود

کاظم ناظر تبار ، کارشناس ارشد معماری با بیان این مطلب که همه کارشناسان معتقدند؛ آشفتگی بصری معماری در تهران به علت گسترده بودن مساحت تهران است، گفت : این دلیل موجه برای این همه اغتشاشات بصری نیست چون اگر این چنین بود باید بی نظم ترین معماری ها را در شهرهای اروپا مانند لندن ،برلین ،ژنو ،دوبلین و یا شهر آسیایی کوالالامپور که از نظر وسعت از تهران ما بزرگ تر هستند، می دیدیم اما عملاً چنین چیزی مشاهده نمی کنیم

بم همچنان در انتظار بودجه

بم همچنان در انتظار بودجه

10سال قبل در 5 دی ماه سال 1382 بم لرزید و بیش از 20 هزار نفر را به زیر خاک کشاند. در این میان ارگ بم نیز در امان نماند و بیش از 70 درصد آن تخریب شد. و ارگ بم پس از 10 سال، در تابستان سال 92 از فهرست میراث در خطر خارج و به فهرست میراث جهانی پیوست

فراکسیون نجات دریاچه هامون تشکیل می شود

فراکسیون نجات دریاچه هامون تشکیل می شود

سید باقر حسینی – نماینده و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به این سؤال که شایع شده است دولت افغانستان سعی دارد با ساخت سد دیگری به نام کمال خان در ولایت نیمروز و هدایت هیرمند به سمت "گودزره" به طور کامل آب را بر روی سیستان ببندد و مانع رسیدن قطره ای آب به ایران شود گفت: مطمئناً برای این موضوع باید تدابیر امنیتی و پر قدرتی اندیشیده شود افغانستانی که از همه جهت به کشور ما وابسته است در تلاش است با ایجاد این موضوع وضعیت برخی از استان های ما را به خطر بیندازد .

همایش علمی 10 سال پس از زلزله بم برگزار شد

همایش علمی 10 سال پس از زلزله بم برگزار شد

همایش علمی« 10 سال پس از زلزله بم، آموخته ها و گام های پیش رو» در محل پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با همکاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی و پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله برگزار شد.

بیمه ساختمان هایی که محکوم به نابودی هستند

بیمه ساختمان هایی که محکوم به نابودی هستند

متولیان صنعت بیمه اقدام به بیمه نمودن سازه ای می نمایند که محکوم به نابودی است و در این شرایط فرد بیمه کننده خوشحال از اینکه ملک خود را بیمه کرده است، از نوسازی این سازه با مسخره یاد می کند.

ردپای یقه سفید ها در زمین خواری

ردپای یقه سفید ها در زمین خواری

زمین خواری پدیده شوم و رو به گسترشی است که در چند سال اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است. این معضل در سال های اخیر از چنان رشدی برخوردار بوده که هم اکنون در صدر جرائم بزرگ و مفسده آفرین اقتصادی قرار گرفته است.در این میان ردپای برخی صاحبان زر و زور و یقه سفیدها و پیوندهای غیرقانونی زمین خواران با عوامل قدرت در دستگاه های اجرایی و نظارتی، مبارزه با این بخش از مفاسد اقتصادی را کند و گاه هزینه بر کرده است. دستیابی به اطلاعات مکانی و حقوقی زمین ها و املاک مرغوب و تنظیم اسناد برای زمین خواری های صورت گرفته بدون همکاری برخی سازمان ها و نهادها برای جعل و سندسازی، مشکل به نظر می رسد.

تفکر سیستمی به جای عملکرد جزیره ای

تفکر سیستمی به جای عملکرد جزیره ای

گروه ساخت وساز: نشست خبری همایش ایمنی در کارگاه های ساختمانی با رویکرد «ایمنی در گود برداری» با حضور تهرانی زاده، رئیس شورای سیاست گذاری همایش و همچنین منوچهر شیبانی، دبیر همایش در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران برگزار شد.

بزرگ ترین مشکل بی هویتی شهرها

بزرگ ترین مشکل بی هویتی شهرها

عضو هیئت رئیسه مجلس بزرگ ترین مشکل بی هویتی شهرها را ناهماهنگی در اجرای قوانین موجود دانست و افزود: ما در قوانین نظام مهندسی مقرراتی برای حفظ معماری ایرانی اسلامی داریم اما تاکنون اثری از آن در معماری شهرها نمی بینیم. در حال حاضر فقط حرف های قشنگی در حوزه معماری بیان می شود اما تاکنون برای اجرایی شدن آن قدمی برداشته نشده است.

آمار خانه های خالی،یک فاجعه است

آمار خانه های خالی،یک فاجعه است

دکتر قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد اظهارنظر سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری مبنی بر اینکه؛ فروش یا اجاره اجباری خانه های خالی در صورت اضطرار بلامانع است، با اشاره به حدیث "الناس مسلطون علی اموالهم"گفت

آموزش با بازار کار ارتباطی ندارد

آموزش با بازار کار ارتباطی ندارد

در ایران نگاه ها متفاوت است . مدرسین قدیمی خواستار روش استاد و شاگردی هستند ولی آموزش عالی میل به سرعت بیشتر و فضای فیزیکی کمتر دارد لذا به سمت مکاتبه ای و مجازی پیش می رود . از طرفی تعدد مراکز آموزش عالی معماری در ایران بسیار مشکل ساز شده است .

اول . . . . 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 . . . . آخر
×