اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

انبوه سازان از تامین اجتماعی شکایت می کنند

انبوه سازان از تامین اجتماعی شکایت می کنند

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با انتقاد از سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان در قبال دریافت مبالغ هنگفتی از انبوه سازان، عملا کاری در جهت بیمه کارگران و پروژه های انبوه سازی نمی کند و به همین دلیل از آنها شکایت خواهیم کرد.

آنچه پیمانکاران باید از بیمه بدانند

آنچه پیمانکاران باید از بیمه بدانند

مهم ترین بخش کار این است که بیمه گذار باید ریسک های منتهی به حوادث مختلف خود را به دست آورد و بعد از آن حداقل و حداکثر خسارات محتمل به پروژه را از زوایای مختلف اشیاء، اشخاص و مسئولیت محاسبه کند.

دبیرکل جدید اتاق تعاون انتخاب شد

دبیرکل جدید اتاق تعاون انتخاب شد

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان در پی استعفای داریوش پاک بین از سمت دبیرکلی اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران هیات مدیره این اتاق به اتفاق آراء محمد صادق مفتح را به سمت دبیرکلی جدید اتاق تعاون ایران انتخاب کردند.

تعاونی های کم کار کنار گذاشته می شود

تعاونی های کم کار کنار گذاشته می شود

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، فریبرز واحدی در نشستی خبری، با اشاره به اینکه بیشتر مشکل ما در تعاونی های مسکن مهر است، گفت: اخیرا وزیر راه و شهرسازی با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مکاتبه ای کرده تا عملکرد تعاونی ها بررسی شده و تعاونی های کم کار کنار گذاشته شود.

نحوه انتخاب ترکیب اتاق تعاون مرکزی تعیین شد

نحوه انتخاب ترکیب اتاق تعاون مرکزی تعیین شد

نمایندگان خانه ملت، با واگذاری وظایف بخش تعاونی اتاق بازرگانی و صنایع به اتاق تعاون موافقت و موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد را اصلاح و موادی را الحاق کردند که تعیین ارکان هر اتاق تعاون، شرایط عضویت در اتاق تعاونی ها و نحوه انتخاب ترکیب اتاق تعاون مرکزی از جمله موارد اصلاح شده است.

تعاونی های مسکن فعال می شوند

تعاونی های مسکن فعال می شوند

رئیس کمیسیون مسکن و خدمات مهندسی اتاق تعاون کشور از عقد تفاهم نامه بین وزارت خانه های تعاون و راه و شهرسازی در آینده ای نزدیک که موجب فعال شدن تعاونی های مسکن خواهد شد، خبر داد.

انبوه سازان باید به تعهداتشان پایبند باشند

انبوه سازان باید به تعهداتشان پایبند باشند

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با بیان اینکه پیمانکاران بر اساس قراردادهایشان باید متعهد به انجام کار باشند گفت: پیشنهاد ارائه تشویق به تعدادی از پیمانکاران در حال بررسی است.

پیمانکاران رو به اضمحلال می روند

پیمانکاران رو به اضمحلال می روند

از قرار معلوم، حتی در خصوص میزان و مبلغ این مطالبات نیز بین مسئولان توافق نظر وجود ندارد؛ به نحوی که چند روز پیش معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مقدار بدهی های دولت به پیمانکاران عمرانی کشور را، بر اساس محاسبه انجام شده مورد تأیید ذی حساب، کمتر از 10 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و در پاسخ به این پرسش که پیمانکاران مدعی طلب حدود 40 هزار میلیارد تومانی هستند، گفت: مبنای کار دولت این است که دستگاه های اجرایی اسناد را باید با تأیید ذی حساب برای دولت ارسال کنند و اگر ذی حساب آن را تأیید نکند برای دولت قابل اعتماد نیست.

دولت به تعاونی ها اعتماد کند

دولت به تعاونی ها اعتماد کند

تعاونی های مسکن از جمله سازمان هایی هستند که هدف اولیه آنها از انجام فعالیت های تجاری، ارائه خدمات به اعضا است.آنها با در اختیار گرفتن سرمایه های اعضا ، از آن در بهترین حالت ممکن بهره برداری کرده و سود عایده را نیز میان اعضا تقسیم می کنند. شرکت های تعاونی مسکن که به منظور تهیه منازل مسکونی برای اعضا راه اندازی می شوند معمولاً زمینی را خریداری کرده، با ساخت آپارتمان و منازل مسکونی، از آن بهره برداری می کنند و سهم اعضا را به طور مساوی بین آنها تقسیم می کنند.

متولی نمایشگاه تخصصی باید تشکل مرتبط با آن باشد

متولی نمایشگاه تخصصی باید تشکل مرتبط با آن باشد

ایرج رهبر، رئیس انجمن انبوه سازان در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه به خبرنگار پیام ساختمان گفت: برپایی نمایشگاه ها و ارائه تکنولوژی روز دنیا درافزایش سطح کیفی ساخت وسازها بسیار مفید و اثرگذار است و یکی از مهم ترین مسائلی که در برگزاری نمایشگاه ها باید به آن توجه کرد این است که متولی و برگزارکننده این گونه نمایشگاه های تخصصی، تشکل های مرتبط با آن باشد.

اعطای زمین به تعاونی های مسکن

اعطای زمین به تعاونی های مسکن

علی خواجوی بجستانی، علاوه بر ریاست هیئت مدیره اتحادیه سراسری مسکن کارکنان دولت؛ مدیرعامل اتحادیه نظارت بر رشته مسکن نیز هست که وظیفه بازرسی و کنترل عملکرد تعاونی های مسکن را بر عهده دارد. بی شک دارا بودن این دو جایگاه، مهندس خواجوی را، که خودش ید طولایی در ساخت وساز از طریق تعاونی ها دارد، در بیان مسائل حوزه تعاونی های مسکن دارای موقعیتی ویژه و ممتاز می کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر از اهداف و اغراض مهندس خواجوی بجستانی از این نامه نگاری ها، با وی گفتگو کردیم.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . . . .
×