اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

مجبور شویم در را می شکنیم

مجبور شویم در را می شکنیم

نادر شکری، مدیرکل دفتر تدوین قوانین و مقررات شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان اینکه ما در مرحله اول برای ورود به ساختمان، حکم قضایی می گیریم، گفت: چنانچه فرد متخلف اجازه ورود به ساختمان را ندهد، در مرحله دوم حکم دادگاه مبنی بر ورود به ساختمان را می گیریم و حتی ممکن است در را بشکنیم زیرا ما نمی توانیم به صرف اینکه فرد متخلف در را باز نمی کند، از تخلف چشم پوشی کنیم؛چرا که عدم اجرای قانون تضییع حقوقی شهروندی است.

افزایش مشارکت در نوسازی بافت فرسوده

افزایش مشارکت در نوسازی بافت فرسوده

مجید کیان پور، معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان اینکه در سال جاری تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده به 30 میلیون تومان افزایش یافته است، اظهار داشت: امید است در سال جاری شاهد مشارکت گسترده ساکنین بافت های فرسوده در امر نوسازی بافت های فرسوده باشیم.

شهرداری وظیفه نظارتی ندارد

شهرداری وظیفه نظارتی ندارد

در خصوص میزان قصور مهندسان ناظر در بروز حوادث ساختمانی باید کاملا ارزیابی کنیم و اینکه عده ای خیلی بی محابا مهندس ناظر را به عنوان مقصر مخاطب قرار دهند، پذیرفتنی نیست. چه بسا شاید بار سنگین مسئولیت را عده ای از مهندسان ناظر به دوش بکشند اما در حوزه آسیب شناختی حوادث ساختمانی دلایل مختلفی وجود دارد که تنها مختص مهندسان ناظر نیست. یک ساختمان از طراحی تا اجرا مراحل مختلفی را سپری می کند که در ارزیابی از حوادث باید به تک تک آنها توجه کرد.

رکود سوداگری ساخت و ساز

رکود سوداگری ساخت و ساز

آنچنان که از شواهد و قرائن پیداست، شهردار تهران مصمم به اجرای شناسنامه فنی ساختمان است و با ابلاغ ضوابط جدید به معاونت شهرسازی مناطق 22 گانه می خواهد به یکی از عمده ترین چالش های صنعت ساختمان پایان دهد تا از این پس شاهد ساختمان های بی هویت نباشیم. این در حالی است که یک بار در حدود 4 سال پیش بر سر اجرای این شناسنامه تفاهم نامه ای بین شهرداری، نظام مهندسی، وزارت مسکن و شورای شهر تهران امضاء شد و پس از مدت کوتاهی به دلایل مختلف از سوی شهرداری ملغی گردید. در این گزارش ما به دنبال این هستیم تا عواقب صدور این شناسنامه از جمله حضور چهار مهندس ناظر و استفاده از مجریان ذی صلاح و دارای پروانه و همچنین تأثیر آن بر روند حاکم بر ساخت و ساز در تهران را بررسی کنیم.

سوداگری مشاوران املاک دربافت فرسوده

سوداگری مشاوران املاک دربافت فرسوده

بافت های فرسوده شهری که روزگاری هسته اولیه تهران را تشکیل می دادند، امروز تبدیل به یکی از اصلی ترین دغدغه های برنامه ریزان شهری شده اند چرا که هر لحظه بیم آن می رود که با کوچک ترین زلزله فرو بریزند و فاجعه ای انسانی رقم بزنند. دولت و شهرداری برای نوسازی این بافت ها تسهیلاتی در نظر گرفته اند که از جمله آن می توان به وام های نوسازی و همچنین صدور رایگان پروانه ساختمانی اشاره کرد؛ لیکن ساکنان این بافت ها برای نوسازی با مشکلات عدیده ای از جمله مشکل؛ مالکیت و تنگ و باریک بودن معابر مواجه هستند. خبرنگار پیام ساختمان برای اطلاع از وضعیت ساخت و ساز دراین بافت ها به بافت های فرسوده تهران سری زده و با ساکنان آنها گفتگو کرده است.

شناسنامه فنی ساختمان فایده ندارد

شناسنامه فنی ساختمان فایده ندارد

گروه ساخت وساز: سود سرشار ساختمان سازی در کشور ما به ویژه تهران باعث شده تا در تمام خیابان ها و کوچه ها ساختمان سازی رونق داشته باشد. این سود نامعقول مالکان را به جان خانه هایی انداخته که گهگاه یک دهه هم از عمر آنها نمی گذرد و بدتر اینکه ساختمان های نوساز از نظر کیفی تفاوت چندانی با ساختمان های قدیمی که تخریب شده اند، ندارند. در ادامه تهیه سلسله گزارش هایی از پروژه های ساختمانی سطح شهر به سراغ پیمانکار و مالک یکی از این ساختمان ها رفتیم

استعلام فوری پروژه های ساختمانی

استعلام فوری پروژه های ساختمانی

در آینده اطلاعات و مشخصات سیستم های تاسیساتی در بخش ها و سازمان های مرتبط در جاهایی قرار می گیرد که به سهولت برای سایر نهادها قابل دسترسی باشد.علاوه بر این مشاوران، طراحان و به طور کلی مجریان پروژه های مختلف ساختمانی بدون نیاز به استعلام بتوانند از آنها استفاده کنند و هر کس از مانیتور شخصی خود به اطلاعات لازم دسترسی داشته باشد

پایان کارتان را استعلام کنید

پایان کارتان را استعلام کنید

در تمام مراحل ساختمان سازی یک اسم همیشه مطرح می شود و آن شهرداری است. عملکرد شهرداری می تواند سرنوشتی تلخ یا بالعکس شهری رویایی را برای شهروندان رقم بزند. شهرداری معنایی جز اداره شهر ندارد و هر اندازه معاونت های شهرداری به ویژه معماری و شهرسازی که به ساخت و سازهای شهر مربوط است، طبق قانون عمل کنند، موفقیت بیشتری حاصل می شود.

اول . . . . 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 . . . .
×