اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

با ادغام مخالف بودم با تفکیک هم مخالفم

با ادغام مخالف بودم با تفکیک هم مخالفم

:نمایندگانی که طرح تفکیک وزارتخانه را در دست دارند نباید عجله کنند و باید کار کارشناسی انجام دهند . باید با سبک کردن بار مسئولیت این وزارتخانه طرح آمایش سرزمین احیا شود و سرزمین را یکپارچه ببینیم و بر اساس آن دستورالعمل هایی تهیه شود تا به امور زیربنایی و شهرسازی رسیدگی شود.چون جاده، راه روستا و شهر نمی تواند از هم جدا باشد.این موارد یکپارچه هستند و باید یکپارچه دیده شوند. وی پیشنهاد کرد: برای اینکه وزارت راه و شهرسازی موفق باشد باید بار مسئولیت آن را کم کنیم و ملت بخشی از وظایف دولت را بر عهده بگیرد.

وزیر مسکن وشهرسازی آینده متخصص باشد

وزیر مسکن وشهرسازی آینده متخصص باشد

وزیر مسکن و شهرسازی آینده باید متخصص این امر باشد و تحصیلات خود را در ایران به پایان رسانده باشد اما متأسفانه دیده می شود اکثر افرادی که در رأس امور قرار می گیرند، تحصیلکرده دانشگاه های خارج از کشور هستند و آموخته های خود را که با معماری و سبک زندگی ایرانی سنخیتی ندارد، عملیاتی می کنند

تفکیک وزارت راه و شهرسازی باعث خواهد شد؛ تعطیلی بسیاری از پروژه های عمرانی

تفکیک وزارت راه و شهرسازی باعث خواهد شد؛ تعطیلی بسیاری از پروژه های عمرانی

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد دارم تحت هر شرایطی تفکیک راه و شهرسازی به صلاح نیست و چنانچه در سال جاری انجام شود، باعث تعطیلی بسیاری از پروژه های عمرانی می شود. می توان این ادغام را اصلاح کرد اما تفکیک آن به صلاح نیست.

10 شرکت با کیفیت بهتراز 100 شرکت بی کیفیت

10 شرکت با کیفیت بهتراز 100 شرکت بی کیفیت

سیدمحمود فاطمی عقدا با حضور در ستاد خبری پیام ساختمان در رابطه با برگزاری سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان گفت: سال گذشته از مسئولان برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان خواستیم تا حضور شرکت ها مشروط به داشتن گواهی استاندراد باشد متاسفانه امسال هم شاهدیم که این موضوع رعایت نشده است و این یکی از دردهای صنعت ساختمان ماست که در نمایشگاه صنعت ساختمان فقط حضور حداکثری شرکت ها مد نظر قرار می گیرد در حالی که 10 شرکت با کیفیت بهتر از 100 شرکت فاقد کیفیت است.

ادغام اشتباه بود، تفکیک به صلاح نیست

ادغام اشتباه بود، تفکیک به صلاح نیست

درست یک روز قبل از آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، با میزبانی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نشستی خبری برگزار شد. در این نشست خبری که به مناسبت شانزدهمین اجلاس سراسری هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان و نیز انتخابات شورای مرکزی برگزار شده بود، سید مهدی هاشمی، ریاست سازمان – که به تازگی به ریاست کمیسیون عمران نیز برگزیده شده است - ابتدا به تشریح مواضع آن سازمان در خصوص وقایع و رویدادهای اخیر صنعت ساختمان کشور پرداخت و سپس به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت. از آنجا که در این نشست به بسیاری از مسائل و موضوعات پرداخته شد، بخش هایی از سخنان مهندس هاشمی به تفکیک موضوع در پی می آید.

افزایش 70 هزار میلیارد ریالی بودجه بخش های عمرانی

افزایش 70 هزار میلیارد ریالی بودجه بخش های عمرانی

یکی از مهم ترین موارد تصویب شده در بخش هزینه های لایحه بودجه، افزایش 70 هزار میلیارد ریالی سقف فروش اموال دولتی بود که مطابق مصوبه نمایندگان مجلس، هزینه کرد آن در بخش های عمرانی خواهد بود.

پروژه های عمرانی چینی می شوند

پروژه های عمرانی چینی می شوند

عباس فلاحی باباجان، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه کشور چین50 میلیارد دلار بابت خرید نفت به کشور ما بدهکار است و به دلیل تحریم ها نمی تواند این مقدار را بپردازد، مقرر شده ؛ چین در پروژه های عمرانی ایران سرمایه گذاری کند

مسکن مهر انتظارات را برآورده نکرد

مسکن مهر انتظارات را برآورده نکرد

مدیر عامل سازمان نوسازی شهرداری تهران: ما در مسکن مهر وارد تولد شهر های جدید شده ایم در حالی که این طرح می توانست در بافت فرسوده اجرا شود تا ضمن نوسازی و احیای این بافت ها ، مدیریت بهره برداری را بهتر پیش ببریم.

مهم ترین اتفاق نظام مهندسی

مهم ترین اتفاق نظام مهندسی

مهم ترین اتفاق در سال جاری، برگزاری انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است که با حضور اعضای اصلی هیئت مدیره های استان ها در تیرماه انجام خواهد شد. در این انتخابات 25 نفر اصلی و 7 نفر علی البدل عضو شورای مرکزی (در مجموع 32 نفر) برای مدت سه سال انتخاب خواهند شد که این افراد ، رئیس دوره ششم سازمان را انتخاب و از طریق وزیر راه و شهرسازی به رئیس جمهور معرفی می کنند.این مهم ترین اتفاق سه سال آینده شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان است، اما جا دارد اکنون که در اواخر دوره پنجم شورای مرکزی هستیم به دستاوردهای این شورا نگاهی بیندازیم.

تجدید نظر وزارت راه و شهرسازی در قیمت مسکن مهر

تجدید نظر وزارت راه و شهرسازی در قیمت مسکن مهر

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در پاسخ به این سوال که ادامه ساخت مسکن مهر چگونه با متری 300 هزار تومان ممکن است، گفت: استفاده از فناوری های نوین در ساخت به طورحتم به دلیل کاهش خواب سرمایه و پرت مصالح، هزینه ها را کاهش می دهد، البته تا جایی که من اطلاع دارم وزارت راه و شهرسازی در قیمت ها تجدید نظر کرده است.

ساختمان50 ساله در زمین های 99 ساله

ساختمان50 ساله در زمین های 99 ساله

ساخت ساختمان های مسکن مهر، با عمر حداکثر 50 سال، در حالی صورت می گیرد که زمین های این پروژه ها به شکل 99 ساله واگذار می شود! همین موضوع باعث شد تا از چند تن از فعالان صنعت ساختمان کشور بپرسیم که آیا آنان تناقضی در این قضیه نمی بینند که در زمین هایی که 99 ساله واگذار می شود ساختمان هایی ساخته می شود که به طور متوسط 50 سال عمر خواهد داشت!؟

حاضرم متولی مسکن مهر شوم

حاضرم متولی مسکن مهر شوم

مهندس اسفندیار سلطانی رئیس انجمن انبوه سازان استان زنجان، عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور و همچنین کارآفرین نمونه کشور است. به بهانه طرح دوباره مسکن پاک و انبوه سازی در بافت های فرسوده پیام ساختمان گفتگوی مفصلی با وی انجام داده که به دلیل طولانی بودن مصاحبه، متن گفتگو را در دو قسمت می آوریم که در بخش اول به طرح مسکن پاک و مسکن مهر پرداخته شده و در بخش دوم که در شماره بعد چاپ خواهد شد، مسائل مربوط به انبوه سازی بررسی شده است:

ویرایش مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان ابلاغ شد
برای سومین بار

ویرایش مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان ابلاغ شد

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به رحمانی فضلی، وزیر کشور؛ علیرضا تابش، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ رجبی، رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان و مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور، ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان «طرح و اجرای ساختمان های با مصالح بنایی» را که تهیه، تدوین و تصویب شد را برای اجرا، ابلاغ کرد.

اول . . . . 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 . . . .
×