اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

آخوندی شهردار می شود؟

آخوندی شهردار می شود؟

دکتر عباس احمد آخوندی جدای آنکه چند سال مداوم یا متناوب در دولت های متفاوت با وزارت راه و شهرسازی ارتباط داشته است و نیز سوای گمانه زنی های رسانه ای، جناحی و سیاسی چند روز اخیر جهت تصدی کرسی ریاست شهرداری کلانشهر پایتخت، ایشان به عنوان یک کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان همواره ارتباط تنگاتنگ عملی و نظری خاصی با صنعت ساختمان داشته است و دارد.

رحمانی و اسلامی؛ نیاز صنعت و تولید ایرانی

رحمانی و اسلامی؛ نیاز صنعت و تولید ایرانی

پیش از آغاز دولت دوازدهم و در کشاکش انتخاب وزرای کابینه که وزارت دکتر آخوندی به دلیل حضورشان در دولت یازدهم قطعی شده بود، در رابطه با انتخاب وزیر صنعت آشنا به تولید بخصوص تولیدات صنعت ساختمان که بیش از یک سوم اقتصاد کشور را در خود جای داده است، در همین ستون نوشتیم: «این روزها به همان اندازه که وقت رئیس جمهور منتخب دوازدهم برای گزینش افراد شاخص و توانمند جهت سکانداری وزاتخانه های کابینه صرف می شود تا با انتخاب گروه هماهنگ، دولت در چهار سال آتی بتواند اقتصاد کشور را از گردنه صعب العبور رکود عبور دهد، دغدغه صاحبان صنایع از جمله تولیدکنندگان مصالح ساختمانی نیز آن است که افراد برتر به لحاظ سوابق اجرایی به کابینه راه یابند بلکه بتوانند صنایع تولیدی کشور نجات دهند.»

آخرین روز کاری من فرا رسید
آخوندی گفت:

آخرین روز کاری من فرا رسید

وزیر راه و شهرسازی در مراسم رونمایی از طرح های هوشمندسازی فرودگاه امام اظهار داشت: خوشحالم امروز که آخرین روز کاری ام است این پروژ ه های هوشمندسازی را به طور نمادین در فرودگاه امام افتتاح می کنم.

انتصاب سرپرست وزیر راه و شهرسازی از مازندران
در پی استعفای آخوندی،

انتصاب سرپرست وزیر راه و شهرسازی از مازندران

شنیده ها حاکی از آن است که جایگزین وزیر مستعفی راه و شهرسازی از استان مازندران می آید، ضمن آن که رئیس جمهوری نیز طی روزهای آینده سرپرست وزارت راه و شهرسازی را منصوب خواهد کرد.

اختلاف آخوندی با رئیس جمهور از کجا کلید خورد

اختلاف آخوندی با رئیس جمهور از کجا کلید خورد

انتصاب اکبر ترکان به عنوان مشاور رییس جمهوری در امور هماهنگی نوسازی بافت های فرسوده و ناپایدار شهری نشان داد که روحانی از عملکرد وزیرش در حوزه مسکن راضی نیست. نارضایتی که پس از 8 ماه امروز منجر به انتشار نامه استعفای آخوندی شد.

مشاور نوبخت گزینه جایگزین آخوندی
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:

مشاور نوبخت گزینه جایگزین آخوندی

رئیس کمیسیون عمران مجلس از احتمال معرفی مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی خبر داد.

آخوندی؛ زیر تیغ منتقدان

آخوندی؛ زیر تیغ منتقدان

وزیر راه و شهرسازی علیرغم انتشار و تکذیب خبرهای سور و سات گیری اش با معاونان خود در یکی از رستوران های شهر، این روزها اصلا حال و روز خوشی ندارد. دکتر عباس آخوندی با وجود آنکه چند و چندین بار از زیر تیغ تند و تیز منتقدان به روش های قانونی سئوال از وزیر در کمیسیون عمران و حتی استیضاح توسط برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جان سالم بدر برده است و مجددا برای چندمین بار به شکل باورنکردنی بر صندلی صدارت وزارتخانه پر ماجرای «راه و شهرسازی» تکیه زده است، اینبار گویا در دومین سال از عمر دولت دوم دولت دکتر روحانی بد جوری زیر ساطور مخالفان و منتقدان خویش قرار گرفته است.

نیکزاد بابت مسکن مهر فحش خوردیم و به آن افتخار می کنیم
نیکزاد وزیر سابق راه وشهرسازی:

نیکزاد بابت مسکن مهر فحش خوردیم و به آن افتخار می کنیم

وزیر سابق راه و شهرسازی با انتفاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در تکمیل پروژه های مسکن مهر، گفت: برای اجرای مسکن مهر فحش خوردیم که به آن افتخار می کنیم، اگر لازم باشد دوباره هم برای اقشار کم و متوسط درآمد این مسکن ها را خواهیم ساخت.

نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان
انجمن طراحی ،معماری و دکوراسیون تهران برگزار می کند

نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

ه گزارش دبیرخانه دائمی، نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان از 21 تا 24 دی ماه سال جاری همزمان با نهمین نمایشگاه بین المللی معماری، خانه مدرن و دکوراسیون داخلی (Midex) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

13نفر در خرید و فروش پست های شهرداری کرج بازداشت شدند

13نفر در خرید و فروش پست های شهرداری کرج بازداشت شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از بازداشت 13 نفر از پرسنل شهرداری کرج و افراد دلال و کارچاق کن به اتهام اخذ رشوه در عرصه ساخت وساز غیرمجاز و خریدو فروش پست های مدیریتی و اعمال نفوذ بر خلاف قوانین و مقررات و غصب عناوین و جعل خبر داد.

از دغدغه های اقتصادی تا انتخابات نظام مهندسی

از دغدغه های اقتصادی تا انتخابات نظام مهندسی

در حال حاضر صحبت از وضعیت ساختمانی و اقتصادی کشور چندان نیاز به تعریف و تمجید یا حتی توضیح اضافه ندارد. وقتی عده ای به بهانه در اختیار داشتن مسولیت های قانونی، احساس ادای دین و یا از روی دلسوزی و خیرخواهی همه چیز و هم کس را زیر سئوال می برند- آنهم بدون ارایه هیچگونه سند و مدرک قانونی و یا کارشناسی- دیگر چه جای صحبت از وضعیت اقتصادی و ساختمانی باقی می ماند.

انتخابات نظام مهندسی و آینده مهندسان

انتخابات نظام مهندسی و آینده مهندسان

به گزارش پیام ساختمان، براساس قانون نظام مهندسی ساختمان مصوب اسفند ماه 1374 وآئین نامه اجرایی آن وباالهام ازتجربیات کسب شده در دوره های گذشته ، انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها مهرماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می گردد، انتخابات این دوره تغییرات عمده ای نسبت به دوره ماقبل خود دارد.

واکنش مهندس رجبی در خصوص تعلیق پروانه اشتغال توسط آخوندی

واکنش مهندس رجبی در خصوص تعلیق پروانه اشتغال توسط آخوندی

عباس آخوندی از اواخر سال گذشته در حمایت از "آیین نامه کنترل ساختمان" سه بخشنامه عدم دریافت پنج درصد از حقوق مهندسان، حق انتخاب مهندس توسط مالک و عدم اشتغال کارکنان 12 دستگاه در نظام مهندسی ساختمان را صادر کرد که واکنش هایی را از سوی نظام مهندسی به دنبال داشت. سپس پروانه اشتغال به کار حسن قربانخانی رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران به دلیل بی توجهی به بخشنامه های وزیر، معلق شد و اکنون آخوندی پروانه رجبی، ریاست شورای مرکزی نظام مهندس ساختمان کشور را معلق کرد

هدف تابش، فعال کردن بخش خاموش جامعه مهندسی است

هدف تابش، فعال کردن بخش خاموش جامعه مهندسی است

نامزدهای معرفی شده از فهرست تشکل تابش با بیان اینکه هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی استان تهران از حساسیت ویژه ای برخورداراست، خواستار حضور حداکثری جامعه مهندسین در انتخابات این دوره شدند.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
×