menu

ثبت آگهی رایگان

با 50 میلیون یک واحد 40متری بخرید

با-50-میلیون-یک-واحد-40متری-بخرید

گروه بازار مسکن : ارمنستان کشوری است در همسایگی شمال غرب ایران که مردم آن دارای فرهنگ شرقی هستند. پایتخت این کشور، ایروان ، با اسلوب اروپایی بنا گذاشته شده و از امنیت کامل برخوردار است. در حال حاضر هزاران نفر از ایرانیان در این کشور به تجارت و تحصیل اشتغال دارند و سالانه تعداد قابل توجهی گردشگر نیز از طریق راه های هوایی و زمینی از ایران به ارمنستان مسافرت مینمایند.

به منظور بررسی قیمت مسکن در این کشور زیبا و مقایسه آن باقیمت های نامتعارف مسکن در تهران،گزارشی تهیه نموده ایم که در ادامه میخوانید:

مسکن متری 1 تا 8میلیون

داود زیودار ، فعال صنعت توریسم در مورد قیمت خانه در ارمنستان به ،پیام ساختمان گفت: مسکن در ارمنستان مانند دیگر کشورها بستگی به موقعیت، کیفیت داخل خانه و ... دارد اما به طورکلی قیمت مسکن در ارمنستان برای ایرانیها مناسب است. به گون های که شما حدوداً با مبلغی معادل 50 یا 60 میلیون تومان میتوانید یک خانه کوچک 40 متری در مناطق متوسط ایروان خریداری کنید. وی افزود: قیمت خرید آپارتمان در ارمنستان از متری 1 میلیون تومان تا سقف 8 میلیون تومان میباشد .قیمت اجاره یکروزه آپارتمان 3 خوابه در بهترین منطقه ایروان یعنی خیابان اپرا 120 دلار است که به نسبت مکان و امکانات قیمت بسیار متعادلی است.

در ارمنستان پیش پرداخت وجود ندارد

نیلوفر محبی ، راهنمای گردشگر در مورد وضعیت رهن و اجاره در ارمنستان به پیام ساختمان گفت: اجاره آپارتمان در ارمنستان مثل کشورهای دیگر به دو صورت کوتاه مدت(روزانه ، توریستی)و سالیانه انجام میگیرد. اما در ارمنستان چیزی به عنوان رهن یا همان پیش پرداخت وجود ندارد، یعنی اگر شما بخواهید سالیانه اجاره کنید فقط پول ماه اول و آخر را پرداخت خواهید کرد.

وی افزود: قیمت خانه های سالانه از ماهی 150 دلار تا سقف 3000 دلار بستگی به موقعیت، کیفیت و تعداد اتاق های خانه متغیر است. البته در تابستان و عید نوروز شرایط کمی فرق میکند.بیشتر ایرانیها در کمیتاز سکونت دارند و دلیل اصلی آن هم قیمت مناسب آپارتمان ها میباشد. این تورلید تصریح کرد:خانه های روزانه هم بستگی به امکانات آن از شبی 30 دلار شروع و تا 500 دلار نیز قیمت دارد. البته خانه های روزانه مجهز به تمام امکانات ( وسایل آشپزخانه، ماشین لباسشویی،وسیله گرمایی و سرمایی،رختخواب و ...)میباشند.

محبی گفت:در حال حاضر آپارتمان یکخوابه در ایروان خیابان نعلبندیان- نزدیک میدان جمهوری60 دلار برای هر شب است که معادل 170هزار تومان است و با تمام امکانات در گرانترین منطقه ایروان است.نکته بعدی در مورد کیفیت آپارتمان ها در ارمنستان این است که اغلب بناها و ساختمان ها در این کشور قدیمی هستند چرا که از اواخر دوران فروپاشی شوروی سابق دیگر ساخت و سازی در این کشور انجام نمی شد. بعد از استقلال جمهوریهای جداشده هریک از آنها به تناسب موقعیت و اوضاع سیاسی سال ها طول کشید که به مرحله سازندگی برسند. وقتی در کشور یا شهری بیش از دو دهه ساخت وساز چندانی صورت نگیرد، نتیجه آن میشود که اغلب ساختمان ها کهنه و قدیمی بشوند

وی در مورد قیمت مسکن در مناطق مختلف ایروان به پیام ساختمان گفت:ایروان یا یروان پایتخت ارمنستان و بزرگترین شهر این کشور است. ایروان یکی از قدیمیترین شهرهای همیشه آباد جهان است. شهر ایروان در کنار رودخانه هرازدان مرکز اداری، فرهنگی و صنعتی کشور ارمنستان است. شهر ایروان به 12 منطقه شهرداری تقسیم میشود و هر منطقه شهرداری یک شهردار دارد که با رأی ساکنان انتخاب میشود. منطقه های شهری ایروان عبارتند از: اجپنیاک هر مترمربع بالای 7میلیون اربکیر هر مترمربع تا 5میلیون اوان هر مترمربع تا 4میلیون داوتاشن هر متر مربع تا 5 میلیون اربونی هر مترمربع تا 6 میلیون کاناکر زیتون هر مترمربع تا 3 میلیون کنترون هر مترمربع تا 2میلیون نورک ماراش هر مترمربع بین 4تا 7 میلیون نور نورک هر مترمربع بین 5تا 8میلیون نوباراشن هر مترمربع تا 2 میلیون شنگاویت هر مترمربع تا 4میلیون اجاره آپارتمان و سوئیت در ارمنستان

انتهای خبر/پیام ساختمان

چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 187

فهرست مطالب شماره 187

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

در این زمینه بیشتر بخوانیم :

دیدگاه خوانندگان :

خیلی خوب هست ترمنیتنان

من ارمنستان را برای زندگی انتخاب کردم وازدوج می کنم

من ارمنستان را برای زندگی انتخاب کردم وازدوج می کنم

من ارمنستان را برای زندگی انتخاب کردم وازدوج می کنم

من ارمنستان را برای زندگی انتخاب کردم وازدوج می کنم

من ارمنستان را برای زندگی انتخاب کردم وازدوج می کنم

من ارمنستان را برای زندگی انتخاب کردم وازدوج می کنم


×